Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
7. máj 2009

Laluchova,bude ti stacit z jednej davky..len neviem ako to ides robit...celu ju ides potiahnut? 😕

alionuska
7. máj 2009

Ralanka pisala som tu ten recept uz viackrat.Najdes ho aj na strane 8. tak kuk... 😉

aja7
7. máj 2009

ali, basado..dakujem za pochvalu 😉

ali...znova krasne torticky! sikovnaaaaaaa 😉

alcapalca
7. máj 2009

dobry vecer
dievcata vy ste take šikuľky, co mam robit?
tortu mam potiahnutu, pekne vlacne sa mi to robilo, ale uz niekolko hodin sa trapim s maslou, a stale sa mi lame, hmotu davam do mikry, vyberem vyvalkam a ked vykrojim a chytim do ruky okamzite sa mi rozlomi, som zufala, ako ju mam urobit????poradte prosim

alcapalca
7. máj 2009

nasla som video

https://www.youtube.com/watch?v=07ss0Pq3OdU


vyzera to lahko, asi tenko vyvalam, snad v tom je chyba

alionuska
7. máj 2009

Aklcapalca,asi si ju uz vela krat nahrievala,tak si roztop asi dva cukriky a pridaj si to do tej hmoty.Ked budes robit maslu,tak si ju vystuz napriklad pokrcenym servitkom a nechaj stuhnut...neviem ci vies ako to myslim.... 😅

alionuska
7. máj 2009

No nechaj si to radsej hrubsie..asi 4mm...bude sa ti s tym lepsie robit.
😉

alcapalca
7. máj 2009

Dik ali, mas pravdu, nahrievala som ju uz 1000x, a hej uz som si vsimla v tom videjku ze niecim si to vystuzil
Rano budem pokracovat, dnes uz necitim ani chrbat ani krk

alionuska
7. máj 2009

Nemas zaco!Ja som tiez zlomena...ale mna uz zmaha asi to tehotenstvo...idem haji...pa a dobru noc vsetkym... 😉

ajinka19
7. máj 2009

Ahojte,som Vam tu nasla a ste take sikovne.Mam jednu prosbu na Vas.dostali sme taky napad so segrou upiect jej manzelovi tortu na 30tku. a vyzerat by mala ako futbalove ihrisko a na nom lopta a kopacky.
este sme to nikdy neskusali,tak mi poradte,mozem ju potiahnut falosnym marcipanom a z toho urobit aj tie kopacky?
a ak ma byt v torte aj slahacka a ten marcipan by som chcela navrch nastruhat,mozem to struhat priamo na slahacku,alebo na nu musim dat este jeden korpus?alebo keby zafarbim slahacku?proste ide mi o to aby ta torta bola zelena.
no a druhy problem:
ako urobim tu LOPTU??ked nemam taku formu.
DAKUJEM MOC!!!

cessy
7. máj 2009

alionuska hallooooo ☹ uz asi hajas
no nevadi, hadam mi zajtra poradis...robila som tortu a vnutro som spravila ako dobosku.teraz som ju potiahla a do hmoty som pridala kakao.porad, co tam mam este dat aby to neako vyzeralo, chcela som maslu ako je na torty od mamy, ale neviem....
ty by si co dala na tnedu tortu??
mnam ake je to s tym kakaom dobrucke 😝

cessy
8. máj 2009

dakujem alionoska, idem pozriet 🙂
a dobre ranko 😅

alionuska
8. máj 2009

Ajinka,tu loptu mozes upiect aj v nejakej nerezovej miske,ak mas doma...teda v takoj mensej myslim,nech sa to na loptu aj podoba! Upec si dve a potom prekroj,napln a spoj a hlavne to tvaruj,aby to bola gula.Alebo aj polgula bude stacit! Tortu mozes robit hociako,aj s falsonym maripanom.Urob ju zelenu a travu mozes urobit napriklad tak,ke kokos si zafarbis na zeleno a uz to len trosku posypes...Je to iba na tebe,ako sa rozhodnes. 😉 Tenisky,podla toho,ake ich chces velke.Ak velke,tak si ich dotvaruj s puncovinou a potiahni marcipanom,MMF,alebo cim budes robit...

laluchova
8. máj 2009

ali už som zabudla ako to mám urobiť s tou formou aby mi nešlo cesto von???nemastiť kraje to viem, ale na spodok si mám dať papier na pečenie???dík idem cesto už je hotové...idem to piecť v nerezových myskách väčšej a menšej...

alionuska
8. máj 2009

Laluchova ano,na spodok papier.Nemusi byt na pecenie,moze byt aj kancelarsky.. 😀 😀

alcapalca
8. máj 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

moj vytvor na dnes pre svokru, nic moc, este sa musim strasne vela vela ucit
ta masla vpredu ma nasr....chcela som taku velku, po xxx pokuse som to vzdala, snad nabuduce

a dievcata vam sa normalne podari ta stuha dookola vcelku? myslim okolo torty

a este jedna prosba, mam uz korpusy upecene este na jednu tortu, chcem dat pod krem jahody, no neviem cerstve ci kompot?, mam krasne cerstve, len mam strach ci to nebude velmi kyslo chutit.....

este ma napadlo prepacte mi, niekde som citala ze travu robi jedna babenka tak ze pretlaca cez lis na cesnak, no ja som cez neho vobec nemohla pretlacit tu hmotu, mate s tym skusenost?

DAKUJEM vopred vsetkym za tipy aj rady a aj inspiracie 🙂 klobuk dole pred vasimi rucickami

cessy
8. máj 2009

alcapalca krasnucka torticka 😅

alcapalca
8. máj 2009

Dakujem cessy ale ja som k sebe dost kriticka a s vasimi tortickami sa neda porovnavat, no na druhej strane sa utesujem ze niekto si ani na toto netrufne 😀 a nato ze sa pri jej vyrobe okolo mna pohybovali 3 deti tak klop klop

ajinka19
8. máj 2009

alionuska,dakujem aj som niekde citala ze v nerezovej miske,ale mam len velku pomoooc.a kokos tam nechceme,aj ked sa mi to najviac paci s tym,ale asi by to pokazilo chut torty.
no a este mi porad s tou slahackou prosim ta,musim na nu dat este korpus alebo mozem hned ten marcipan?
dakujem velmi pekne.
a take nieco ako si vlozila tu fotku,take by to malo byt,nieco na ten sposob

cessy
8. máj 2009

ajinka ja som niekde citala ze aj korpus mozes rozmrvit a trosku prifarbit...to by nemalo menit chut torty 😉

laluchova
8. máj 2009

pekné je okolo torty aj saténová stuhe...
krásna torta ako si to písala teda čím...dík ja už mám korpusy upečené...ešte jeden sa mi pečie čo bude ako hlávka...lebo mám dve misky väčšiu a menšiu a do tej menšej som ešte dala piecť...som zvedavá čo z toho bude...

alionuska
8. máj 2009

Alcapalca nahodou ujde! Ta stuha sa ti celkom podarila! 😉 mOZES DAT DO TORTY AJ CERSTVE JAHODY,BUDE TO TAKE SVIEZE...TEDA AK SU NENI MOOOC KYSELE..AK ANO,POOMALAJ ICH V PRASKOVOM CUKRE SKOR AKO ICH DAS DO TORTY-...No som si prave vsimla,ze pisem velkymi pismenami...chi chi.
To cez ten lis na cesnak,neviem,neskusala som,ale malo by to ist.V tescu je dostat,alebo v Draciku take pomocky na plastelinu pre deti a tam sa daju zohnat take vseliake pomocky...aj take pretlacatko je tam,robia sa z toho vlasy,alebo trava...je to ako striekacka a na konci je plocha s dierkami...naposledy to bolo dokonca v akcii! 😀 Ta sada v tescu! 😀 😀

Ajinka mozes dat na slahacku ten marcipan,ale neviem ako ti to bude drzat...ak ho tam chces len nastruhat tak kludne! 😉

Laluchova ja sa na tu tvoju lienku normalne tesim! 😀

laluchova
8. máj 2009

baby,,,
mne sa ten šlahačkový krém prešľahal...čo teraz môžem ho použiť???lebo to sa má uvariť a nechať cez noc v chladničke a ja to musím urobiť dnes...poradte... 😉

laluchova
8. máj 2009

POMoooooccc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mimikyky
8. máj 2009

ako prešľahal??????????????

laluchova
8. máj 2009

dlho som ho šľahala...ostalk taký noo nie je našľahaný...trošku sa oddeľuje

mimikyky
8. máj 2009

a je tuhý??????????????

laluchova
8. máj 2009

je...