Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ludkas31
14. aug 2013

dobre ranko, viete mi niektora poradit kde by som zohnala taketo cokoldave tycinky, pripadne nieco podobne? vdaka za kazdu radu 🙂

jakelina
14. aug 2013

Jaké gramáže myslíš. Hmota se musí udělat, balení hmoty jsem ještě neviděla. 😲 😲 😲

mamina1978
14. aug 2013

Ahojte dievcata, tak som nakoniec dostala tie citronove Creme Paradies pre vsetky, ktore ste mi napisali 😉 Dufam, ze vam bude chutit , tak ako mne a mojej rodine. Teraz, ked bola u mna mamina , tak som jej urobila narodeninovu torticku prave s tymto kremom, a teda chutila velmiiiiiiii , a aj sestre s rodinkou..... Tak uz len dufam, ze aj vam bude chutit 🙂

mamina1978
14. aug 2013

Tak a tu je moja torticka, ktoru som robila mojej Maminke na narodeniny. Sice to bola len taka rychlovka, lebo som si chcela uzivat radsej rodinky, ale tak maminka sa potesila 🙂 A v tej horucave sa mi teraz s tou cokoladou taaaaak zle robiloooo 😝 😝 😝 😝 Ale tak aspon , ze chutila ...... 🙂 bola s citronovym pribinacikom, cokokorpus......
😉

sisix
14. aug 2013

@ludkas31 lidl podobne

ludkas31
14. aug 2013

@sisix vdaka skusim

sisix
14. aug 2013

@mamina1978 Mooocinky ti děkuji. Seš zlatá ženština. Hned jak ke mě dorazí musíme si něco se synem udělat, on je blázen do citronu. Ještě jednou děkuji 😉

mamina1978
14. aug 2013

@sisix Nemas zac, rada som pomohla 😉

vladiella
14. aug 2013

@ludkas31 myslim ze v Lidli som si take podobne kupovavala

ludkas31
14. aug 2013

@vladiella vdaka 🙂

alenkam.
14. aug 2013

Ahojte kocky, ja tak priebezne nakukam, citam dobre rady, ovsem pattisic stran nemam sancu.. chcela by som tento rok skusit synovi tu mramorovu zo strany 4009, len prosim tusim som citala, ze vymastit len spodok formy? Mam formu 23 a 26cm, ktora lepsia na to? Aaaa, prikryt chvilu a tak piect ci len odokryte?
A mozte mi prosim poradit nejaky nemaslovy krem do toho? Robievam taky z tvarohu, jogurtu, ole puding a cukor, len sa mi uz ziada cosi ine a maslove mi nezjedia chlapi... 🙂 dakujeeem

muffinka8
14. aug 2013

@alenkam. ten recept na 4009 je vhodný do 23cm formy lebo to bude pekný vysoký korpus čo v pohode aj na 4 časti rozrežeš. Skús si upiecť dopredu jeden na skúšku a uvidíš, daj na 150°C, nezakrývaj a po 50 minútach skontroluj a už bude možno aj hotový. Ja vymazávam a vysypávam múkou celú formu, ale kľudne nechaj len spodok. Uvidíš ako sa ti bude piecť a zjete ho aj taký "suchý" lebo je veľmi chutný.

A plnku skús napríklad, že 2 šľahačky, v nich roztopiť 300-350g mliečnej čokolády, na druhý deň k tomu pridať 2 Smeta Fix a vyšľahať. K tomu po tom na záver na zjemnenie chuti prišľahať 1 mascarpone. K tomu banány napríklad, nejaký lekvár.

muffinka8
14. aug 2013

@alenkam. treba si korpus dopredu vyskúšať a nestojí to veľa, mám zrátané, že jeden takýto mramorový stojí 1,5 € Mne sa pekne pečie na 150°C a po upečení ho obrátim stále naopak.

jakelina
14. aug 2013

@mamina1978 kamarádka mi je poslala, bydlí kousek od hranic z Německem, tak se těším až vyzkouším. Mám jich doma 13 kusů a ještě mi vzala dva jiné ať vyzkouším co u nás není. Myslím ty Ole citronové.

pristela
14. aug 2013

Holky sim vas nemate napad na 4kg torticku pre 2rocne dievcatko ? torta ale bude dlllho cestovat v teple , takze by nemala mat nejake tazke modelovacky- no akosik mna nic nenapada ☹ ani netusim co sa paci 2rocnym dievcatkam 😕

cabalkova
14. aug 2013

@pristela Ja dělala pro dvouletou hlcicku dortik s prasátkem Peppa, ta je celkem oblibena.

jakelina
14. aug 2013

@pristela hodně kytiček na ležato a pár na zapíchnutí, dala bys jim to mimo dort a zapíchli by si to až tam??? A k tomu nějaké motýlky, mašle???

akapulko
14. aug 2013

ja mam take nieco inspi net mozno ti pomoze 🙂 🙂
@pristela

chavierka
14. aug 2013

Ahojte žienky tortičkárky, vďaka Vašim výtvorom som sa nechala inšpirovať, vďaka aj za fotopostup na vláčik. Moje štvrté dielko pre môjho drobčeka.

reruna
14. aug 2013

@ludkas31 takové čokoládové tyčinky mívají v Lidlu

reruna
14. aug 2013

prosím vás čím čistíte hrnce, když vaříte plechovky se salkem? mě se to ještě nestalo, ale asi jsem včera nechala moc vodu vřít či co, ale na hrnci mám povlak jakoby z toho lepidla, čím se na plechovku přilepuje ten obal a nejde mi to ničím umýt, teď jsem to drhla půl hodiny - je to nerez hrnec, dík za tipy! nechávám to te´d odmočit v jarové vodě....

jakelina
14. aug 2013

@reruna taky už se mi to stalo, naplň hrnec vodou, dej tam tabletu do myčky a nech odmočit. Pak to jde umýt dolů. Od té doby kupuju hotové salko, kašlu to vařit a ještě si zničit hrnce co mám na indukci. 😝 😝

sikag
14. aug 2013

@pristela ja mam ulozene taketo

zuul
14. aug 2013

@lucula73 ja davam pod karamelovy marhulovy dzem a ovocie broskyne. mnamka uzasna.

zuul
14. aug 2013

dievcata existuje plnka s mascarpone bez slahacky? nech nie je slahackova myslim. d.

wera.g
14. aug 2013

@pristela pre 2 ročné by som asi niečo farebné, veselé, možno veľa lienok, včielok, motýlikov, všetko čo sa dá dať dole, ochytať ocapať a popapať 😀 aspoˇn teda keˇd vidím drobca ako mi obkukuje moje torty, gombíkové má najradšej, to mu musím vždy nejaké navyše spraviť, lebo ich chce papať 😀

wera.g
14. aug 2013

@pristela a uložené mám len toto

zz134
14. aug 2013

Baby pls help...fotopostup nejaky easy na mysku minie? dakujeeem!

zz134
14. aug 2013

@ludkas31 v lidl urcite

mysiatkoo
14. aug 2013

@zz134 ja mam toto