Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

swiss
4. okt 2011

@katy1979 našla skôr. 🙂

katy1979
4. okt 2011

hej vytiahla som slahacku z chladnicky a opisala 😅

vlada111
4. okt 2011

@zdenallicka na tú jesennú tortu 😀

swiss
4. okt 2011

@katy1979 šikulka 😉

alenv
5. okt 2011

@lusil2005 tak já to zkusím z marschmallow a uvidím jakou to bude mít chut 🙂 díky moc

stankapk
5. okt 2011

ahojte kocky. chcem vas poprosit o radu. hodi sa k orechovemu korpusu traseny mandarinkovy krem? davate aj lekvar? a robil niekto tento traseny krem aj z ananasu? ktory recept pouzivate? dakujem za odpovede aj za vsetky lajky 🙂

simonova815
5. okt 2011

@stankapk mne osobne sa k orechovemu korpusu nic ovocne nehodi, ale to je asi vec vkusu. Ja robim vanilkovy so vsetkym moznim (sekane orechy, cokolada a pod.) alebo cokoladovy, prip. karamelovy, etse mam dobry recept aj na orechovo gastanovu tortu, je uplne jednoducha a vyborna. Ale mandarinky urcite nie k orechovemu korpusu, este mozno ten ananas.... Ale ako som uz napisala, vec vkusu a nazoru, kazdemu chuti nieco ine 🙂

pristela
5. okt 2011

@jakelina neboooj , torticku v pohode zvladnes, si sikovna a torticky mas nadherne, tato bude pre teba malina 😉

Ja som si zrovna vcera predpripravovala kridla na labute a strasne ich bojim , bojim ☹ bojim že sa budu lamat ked ich budem spajat, alebo že nebudu držat na drotikoch,abo budu moc velke ked ich pospajam, aaach jaaaj

@stankapk u nas mi zavaraný ananas nikto nechce-myslím z detí, a tiež sa torta s ananasom tazsie kraja kedže je to tvrdsie ovocie.

vrana
5. okt 2011

Ahoj holky, tak máme oslavičku za sebou. Dort se všm moc líbil a chutnal, jen já jsem nebyla spokojená, protože jsem tentokrát hmotu vyválela moc tlustou, tak mi špatně obtáhla dort po stranách, někde to nevystačilo, tak byl takový krabatý, ale u malé měl úspěch. Jen mě hodně potrápila duha, protože se klátila, tak jsem ji nakonec ze zadu musela podložit kartonem a špejlemi a pak to bylo ok. Nu což, hlavně že malé se líbil.

Přidávám pár fotek, není dokonalý jako váš, ale dělám to s radostí jako amatér 😉 Jo a krém jsem nakonec dovnitř dala pařížskou šlehačku a broskvový kompot a pod marcipán klasika máslo, žloutek, cukr, kakao. A bylo to moc dobrý, daleko míň sladký než dřív.

jakelina
5. okt 2011

@zdenallicka snad to nějaký obr dort nebude, budu se snažit to udělat tak akurát, abych to vůbec unesla 😀 😀
Cukroví některé klasické jako na vánoce, linecké, rohlíčky a pak hodně z marcipánu, mušle s perličkou i různé cukroví slepované a nahoře stejný tvar vykrojený z marcipánu a ozdobený nějakou kytičkou. Košíčky, kokosky na kolečku s krémem a polité čokoládou, kávové zrna, trojhránky, hřebínky a já ani nevím jak se to všechno jmenuje. Něco bylo na plech a pak se to krájelo. Prostě fakt hodně toho bylo. 😀

jakelina
5. okt 2011

@mizulienka ano budu dělat bílo zelený, dali mi i stuhu, aby jim to přesně ladilo k tabuli.

jakelina
5. okt 2011

Já mám spíš než z toho pečení dortu strach, jak ho budu skládat na sebe a hlavně kam ho doma dám do soboty.Zatím jsem dělala jenom jeden třípatrový a ten byl pro mě, tak jsem ho nikam nevezla. Já ho vezu sama, protože na tu svatbu jdeme a budu ho mít celou cestu na klíně. V lufru bude kočár, tam ho dát nemůžu.Tak to se taky bojím, aby mi to nespadlo, no prostě se zbytečně stresuju. 😀 😝

jakelina
5. okt 2011

v kufru 😀

anibas
5. okt 2011

@lusil2005 v Milk Agro - sieť potravín na východe

anibas
5. okt 2011

@jakelina a kde je foto koláčikov ????? !!!!!!!!!!!!!! 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

jakelina
5. okt 2011

@anibas no mně to nenapadlo fotit, něco tu ještě mám tak vyfotím. Děti to snědly 😀 😀

jakelina
5. okt 2011

Tak nějaké fotky, už tam nejsou všechny druhy, je to už jenom zbytek výslužky.

daducha
5. okt 2011

@dm1 rastlinna slahacka obsahuje mliecnu bielkovinu a to je to zle pre alergikov,ale ak ma niekto iba intolerabciu laktozy tak ten to môze 😉 .To len keby ste mali nejaku zakazku pre alergikov

mrka2
5. okt 2011

@jakelina mnaaam, dala by som si teraz...

jakelina
5. okt 2011

@mrka2 tak přijeď, nabídnu ti ke kávě 😉 😀

sofi07
5. okt 2011

caute baby, tak konecne aj ja mozem po dlhom case prispiet tortickou, po dlhych 3mesiacoch....vychadzam pomaly z cviku 😀 , s ruzickami som sa teda potrapila...

jakelina
5. okt 2011

@sofi07 kde ji máme?? 😀

sofi07
5. okt 2011

a este foto

sofi07
5. okt 2011

@jakelina vidis, aj z vkladania fotiek uz som vysla z cviku 😀

lusil2005
5. okt 2011

@sofi07 Tak ta je uuuuzasna!!!Ukladam pre inspiraciu. Uuuuplne moj vkus - elegantna, cista, hladucka, no proste krasa!

jakelina
5. okt 2011

@sofi07 ta je nádherná, jak těhulkuješ??? Už je to lepší a není ti špatně??

adamira
5. okt 2011

dm1 - celu torticku Kitty si okopirovala do posledneho detailu podla tej mojej 🙂 , co keby si tam aspon napisala ze to nie je Tvoj napad ... vies , ono to chvilku trva potrapit sa a vymiysliet ako torticku vyzdobit..... 😉 Ale uz je to asi aj tak jedno......bolo to davno.....

katy1979
5. okt 2011

@adamira a preco je to nejaky problem? myslim ze vacsinou sa baby inspiruju nejakou ci sa snazia urobit rovnaku. aj ju okopirovala do posledneho detailu tak to je sikula ze sa jej to podarilo. a myslim ze mozes byt rada ze robila presne podla tvojej torty. aspon vidis ze sa pacila a robis dobre a krasne torty a stala sa inspiraciou.
ja sa tiez velakrat inspirujem ci robim podla inej torty ale veru nenapadlo ma pisat ze to mam odtial a odtial. po prve si to ani nepamatam ze kde som to nasla kedze ukladam fotky do svojho pc a davam fotky na fb do mojho albumu a sem.

lusil2005
5. okt 2011

@adamira a to si sa sem zaregistrovala len aby si toto napisala? 😕

lusil2005
5. okt 2011

@katy1979 tiez ma hned napadlo ze ja by som to brala ako kompliment 😅