Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
18. okt 2011

@daducha ja mam ulozenu tuto co sem nedavno davala Danka @dm1 http://www.tortyodmamy.sk/barbie-na-dlhsie?page=1

bzucinka2
18. okt 2011

@dadka212 tak z tohto len tie srdieckove kvietky mozu byt moje 🙂

pristela
18. okt 2011

ach , ja peciem cesticka na tu dobosku, sa citim akoby som piekla na vianoce linecke kolaciky 😀 a nebavi ma to , je to hodne zdlhave, holka chce ze 2-2,5kg, no ale ked na to tak pozeram len samotny cesta dost vazia a to tam nieje este plnka 😖 tak som zvedava na akej vahe nakoniec skoncim

mia114
18. okt 2011

ahojte
dnes mam obe deti uz v skolke na cely den, tak som robila dve torty, ale poviem vam ze sa mi dnes voobec nechcelo, a asi aj trocha tak vypadaju 😅
tu su

mizulienka
18. okt 2011

@mia114 ved su obe perfektne, krasne 🙂

mia114
18. okt 2011

@mizulienka dakujem, len aj tak mam pocit ze mohli byt este krajsie, nejak som to robila rychlo sa mi zda .

reruna
18. okt 2011

@mia114 krásné 🙂
já jsem dneska dělala kaštanovou bez mouky a přidaného cukru podle mmb pro mého mladšího k svátku a čokotransfer mi zbyl, tak ještě jsem dala na banánové muffinky

lamps
18. okt 2011

@dadka212 ahoj, ak nenájdeš majiteľa tak jedny tie vypichovače na prvom obrázku (tie srdiečkové kvietky) a listy na šípové ruže by som od teba kúpila aj ja 😅

jakelina
18. okt 2011

@mia114 obě nádherné
@reruna to vypadá krásně. 😉

jakelina
18. okt 2011

@reruna já jsem s tím čokotransferem ještě nedělala, je to krásné. Je to těžké???

mizulienka
18. okt 2011

@jakelina mna tiez laka ten cokotransfer...@reruna to si iba roztopis cisto cokoladu alebo ju miesas s nejakym tukom?

mizulienka
18. okt 2011

@reruna krasna je ta torta s macikmi 🙂

alenv
18. okt 2011

@mia114 jsou naprosto úžasnéé

bzucinka2
18. okt 2011

@mia114 krasne su obe , nic na nich nevidno 🙂

@mizulienka len cisto cokolada sa topi 🙂

pristela
18. okt 2011

Kraaasne torticky !!!

Baby nebojte sa to transferu treba skusit a budete prekvapene, to len nan vylejete cokoladu, bud cistu alebo normalne s cerou ako davam ja je to uplne jedno, dolezite tam je iba aby to stuhlo, ja to vzdy strknem na chvilu do chladnicky , capnem pak na tortu a potom uz len stiahnete dole tu foliu, je to fakt jednoduche, staci len skusit 😉

mizulienka
18. okt 2011

@lusil2005 chcela som sa ta este spytat, ci ste nakoniec objednavali ten pravy marcipan a ak ano, ako sa ti s nim robilo? dikes

jakelina
18. okt 2011

@lusil2005 nevím jestli máte dnes taky Lukáška, pokud ano, tak malinkému vše nej. 😉

miciatko
18. okt 2011

@jakelina mame dnes meno Lukas a ja mam aj Lukasa synatora , je na internate tak v piatok oslavujeme, len som mu zablahozelala cez telefon a samozrejme ze som si neodpustila ani cez facebook, to ma upozornoval ze nemam vymyslat ziadne trapne gratulacie , bo chalani budu mat o zabavu postarane na cely tyzden 😀
@lusil2005 drobeckovi tiez parajem krasne meninky 😉

jakelina
18. okt 2011

@miciatko tak tvému Lukáškovi taky vše nej 😉

miciatko
18. okt 2011

dakujem a odkazem 😉

dajna11
18. okt 2011

@dadka212 no ja som mala také tie jvety calyx či ako sa to volá a taký valček na otláčanie vzoru...neviem či je to no,a ešte nož na marcipán

anibas
18. okt 2011

@mia114 krásne sú 🙂 🙂

pristela
18. okt 2011

Holky, prosím vas ktora ste robili toho 3D oslika? vyrezavali ste ho z korpusu , alebo 2 kruhove formy?

reruna
18. okt 2011

@mizulienka @jakelina jen jsem rozehřála čokoládu na vaření z Lidla, ale může být asi jakákoli čokoláda, jen tam prý nemá být moc tuku, aby se dobře navázal ten kokosový tuk na tom čokotransferu, já jsem žádný tuk nepřidávala, nahoru jsem dala tu folii a dala do ledničky a pak sloupla, ale tady je lepší vidět ta fotka, zůstaly mi tam někde bohužel vzduchové bubliny a tak to není tak pěkné ten povrch... https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2350963...
a toho medvídka jsem dělala podle tohoto postupu

https://www.youtube.com/watch?v=0Zi5gjLXovo
jakelina
18. okt 2011

@reruna takže tu folii mám dát nahoru na tu čokoládu??? Já jsem myslela, že se to na tu folii nějak natírá??? 😲 😲 no jsem z toho jelen. Asi až budu objednávat SMV, tak si nějakou koupím a zkusím to.

79zuzana
18. okt 2011

@mia114 prekrasne torticky, kiezby moje tak vyzerali ked sa mi nechce 😀 😀 😀
@reruna jej ake je to krasne, velmi sa mi paci ten cokotransfer... u nas to este nedostat ☹

pristela
18. okt 2011

@jakelina ja nalievam cokoladu na cokotransfer a davam aj tuk , chyta krasne 😉 na foto je na bielej coko

jakelina
18. okt 2011

@pristela děkuju, už je mi to jasnější. To máš přímo nějaký pásek nebo jsi to střihala???

pristela
18. okt 2011

@jakelina ja si vzdy nastriham tvar aky potrebujem