Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
29. nov 2011

@dm1 no niektore su nenormalne.Nasa Barbora lepsie uplaca s plasteliny prisam panu.Akoze ja sa nepovazujem za cukrarku a som vyslovene zaciatocnik no minimalne ten jeden vlacik by som hned ale hned hadzala do kosa a nieto do sutaze.A torty akoze kruh,na to capnem oblatku a dam do sutaze no...

eliska22
29. nov 2011

@alenv @mizulienka ďakujem, ani ja som takú ešte nevidela, to ma tak osvietilo 😀 😀 😀

eliska22
29. nov 2011

@dm1 hmmmm tá je 😵 😵 😵 😵 😵 , nemôžem od nej oči odtrhnúť a ešte aj v mojej obľúbenej farbe 🙂

anibas
29. nov 2011

@eliska22 výborný nápad
@dm1 perfektná motorka 😨 😨 ako stojí ???

anibas
29. nov 2011

@bianca a nie sú tam aj koláče ???

alenv
29. nov 2011

@dm1 oči mi přecházejí 😉

simasa
29. nov 2011

No baby, uz je nakupene, ale teda nebolo tam toho tolko, ako sem Evka hodila fotky. Neviem, ci to stihli vypredat, ale vela veci som tam vobec nenasla. Idem Vam napisat.

yamahafazer
29. nov 2011

@simasa coze,ze by to uz vypredali?lebo mali tri spodne kose plne a este aj povesane veci

malu som dala spat tak cakam kedy dofrci lebo idem modelovat tu postavicku s kridlami a mam akurat nervy na nu lebo chcu aby sa podobala presne 😒

mima595
29. nov 2011

@adka_praha - ja som robila z raslinnej ..na 500 ml rastlinnej 3 jogurty a bez stuzovaca, a držala ako slak....ale ja mam rastlinnu, co je fakt pevna.....

alenv
29. nov 2011

tak si holky představte, že přišel muž domu z práce a přinesl mi formu na pečení dortů 😀 😀 😀 😀 já čučela jen tak pro radost do čtverce co jsem chtěla a dokonce je i opravdu kvalitní.
orpavdu někdo nedělal s perletovýma barvama?

dm1
29. nov 2011

Dakujem kocky 😵. som rada ze sa podarila lebo som ju este len o polnoci zacala modelovat 😝

@anibas robila som podla tohto super postupu kolesa su z keksov takze celkom drzia tvar. ja som ich ale napichla na sparatka a tak do torty a ostatne som k tomu uz len lepila 😎 . Tym padom nema co sadat super to slo. Len riadidla som nechavala do rana tuhnut vonku http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&...

dm1
29. nov 2011

@alenv a co potrebujes s tymi farbami? pouzivam perlet

adka_praha
29. nov 2011

@mima595 dakujem 😵 ... ja som mala minule z metra akusi a ta bola tiez jak beton, ale to som len cistu slahala, som chcela vyskusat, co je to za srandu... 😅

simasa
29. nov 2011

Presne tie tri kose som tam totalne prehrabala - az ma tam isla pozorovat predavacka, ze co to robim 😀 Valceky boli povesane, aj ten saso a macko. Nenasla som napr. ani silikonove formy na muffiny - boli tam len take male, ale to bolo pre muffiny ozaj male.
@yamahafazer

adka_praha
29. nov 2011

@mima595 myslis, ze ked dam cokoladovy smotanovy jogurt do tej slahacky, ze to bude jedle? 😕

simasa
29. nov 2011

@dm1 Dani, bohuzial ani listky cezminy som nenasla.

alenv
29. nov 2011

@dm1 já si chci ted objednat prachové bílé od Wilton tak to se nebojím, ale dávála jsem odkaz na tyto barvy http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=50692771&tab=0 jestli někdo nemáte zkušenost.. někdy bych chtěla udělat celý takový potah s nějakou metalickou barvou

yamahafazer
29. nov 2011

@simasa ja som tu davala foto co som tam pokupila a aj tie kosiky na muffiny tak sa im uz muselo pominat

dm1
29. nov 2011

@simasa nevadi aj tak diky za snahu 🙂 . Keby si tam este niekedy sla a mali ten valcek na rezanie co tu davali baby link s tymi nadstavcami tak prosim keby si mi ho kupila. Dakujem!

simasa
29. nov 2011

@dm1 Jasne. Budem tam chodievat na "kontrolu", lebo ani zube sa neuslo. Mrzi ma to.

bianca
29. nov 2011

@anibas tam je uplne vsetko.Najviac ma bavia tie maslove

simasa
29. nov 2011

@yamahafazer To muselo. Ten prvy kosik ani nebol plny - to bolo vidno, ze zo stredu to bolo vybrakovane. To vies, nahodni kupujuci a este ktovie, kolko ludi to tu cita, co isli na istotu... Inak to zrovna vcera dostali tovar. Lebo som sa pytala, ci este dostanu a predavacka ze: ved toto sme len vcera dostali 😀

dm1
29. nov 2011

@alenv tak tie teda nepoznam. Aj ked je to firma rainbow tusim co ma aj tie male prachovky a tie su OK

mima595
29. nov 2011

@adka_praha - ja som davala malinove jogurty a medzi to maliny...ked mam pravdu povedat, iba slahacka mi chutila viac, bola sladsia, ale tortu si kazdy chvalil...ta plnka nebola taka prudko sladka ako slahacka, bola trocha "horkejsia" ako po malinach...ale teda kombinacia cesta, plnky a malin bola velmi chutna....

myslim teda, že kludne možes......

mima595
29. nov 2011

ja idem robit kamaratke tortu s temou vodne polo, branky už mam, a dnes ma caka vodny polista....
do bazena chcem dat pipping gel...a teraz mi poradte, mam toho polistu urobit celeho, alebo iba hlavu a ruky a nohy potom dopichnuť?? lebo ak spravim cele telo, tak budem musiet dat vela toho pipping gelu, aby mi zakrylo telo, ci????
toto je navrh. co chcela kamoska

alenv
29. nov 2011

@dm1 tak děkuji.. já si objednám dvě barvy a pak vám řeknu🙂

vera_vila
29. nov 2011

@alenv Jé, tak to se máš... Já měla co dělat, abych manželo vysvětlila, jak vypadá kulatá forma, když si vymysleli dort a já doma žádnou neměla...
Já se nad těmi barvami taky rozmýšlím a právě taky nevím, jak se s tím dělá... Tady u nás mají metalické ve spreji a pak jsem našla právě ty samé, co jsi našla Ty a taky jsem u nich uvažovala... Stejně asi budu kupovat nějaké gelové, tak možná taky nějakou neutrální na zkoušku objednám...

alenv
29. nov 2011

@vera_vila právě já tam ted budu objednávat nějaké věci a prachovaky tak chci tuhle.. mě se ty spreje tak nelíbí jako kdyby to byla celá hmota.. a mají i takovou vínovou metalickou.. to by mohlo být taky zvlášní.. každopádně si nějakou objednám a uvidíme.. ale myslím, že budou fajn jen jestli tam nebudu muset dát půlku flaštičky pro ten efekt 😀 😀 😀

lucineska1
29. nov 2011

@anibas Ahoj můžu se zeptat jak jsi udělala ty kolečka na svíčky? děkuju 🙂

vera_vila
29. nov 2011

@alenv Já si myslím, že tyhle by se daly použít třeba i jen na povrch, ne to sypat přímo do hmoty, ale jen nahoře potřít... No, uvidím, taky asi nějakou zkusím... Akorát nevím, kdy ji použiju... Teď nemám na pečení vůbec čas...