Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
3. dec 2011

@dm1 no to sa mi zda malo za domcek lebo dnesk som bola v tescu a tam mali medovnikove domceky a nic moc a stale vyse 200sk neviem presne ci 250 alebo 270 aj cosi

@zlatat paradne su ja na to zdobenie nemam nervy je to hrozna prplacka a vela roboty a pomali to ubuda 😀

vecernicci
3. dec 2011

@zlatat teda to je nádhera, máš je fakt krásný 🙂 🙂 já jsem adventní věnce prodávala za 250 korun a kouličky za 30 a svícínky na čajovku za 20 a všichni mi doma říkají, že jsem moc laciná 😉 a úplně chápu, že jsi je dělala tak dlouho, já to ani radši nepočítám, kolik času strávím u těch kouliček 😉 🙂

matatara
3. dec 2011

Ahojte žienky portrebovala by som poradiť ...robila ste už niektorá "krtkovu tortu myslím to čo sa dá kúpiť v polotovare???

dadka212
3. dec 2011

@matatara ja som ju robila prečo?

matatara
3. dec 2011

@dadka212 a nemohla by si mi na ňu poslať recept???kámoška ju chce pre malú ale ja nemám šajnu ako na ňu...ona nechce tú z polotovaru...

dadka212
3. dec 2011

@matatara jáj tak to nemám recept, ja som pochopila, že sa pýtaš, či sme to niekto robili z polotovaru...to som robila, brat to miluje...ale z normálneho receptu som nerobila ☹

jakelina
3. dec 2011

Holky nezapomeňte zítra utrhnout Barborku 😉

matatara
3. dec 2011

@dadka212 a čo v tom vlastne je??čoko korpus a náplň??

vera_vila
3. dec 2011

@jakelina jj, na barborku se chystáme...

Jinak holky, všechny vaše výtvory jsem olajkovala, jsou prostě úžasné... Bez ohledu na to, jestli je to první, druhý nebo sedmý dort nebo první perníčky...

dadka212
3. dec 2011

@matatara no je to čokokorpus, potom taká banánová šlahačka s čokovločkami...ale na nete je kopa receptov...skús popozerať...ale možno sa tu aj niekto nájde kto má recept 😉

lucula73
3. dec 2011

@matatara tu máš jeden napr..
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11894
alebo si daj do googlu krtkova torta a nájde ti x receptov 😉

eliska22
3. dec 2011

kočky mám robiť tohto tigra, je to vlastne tiger z macka pu, ale nemáte nejaké inšpirácie ako ozdobiť tortu 😕
ja stále robím len pre dievčatá kvetinkové alebo autá, vláčiky 😝 mňa jediné čo napadlo je, že čo má na sebe tie gombíky tak aj tie tam nejako zakomponovať ale chcelo by to ešte niečo 😅 budem vďačná za každý nápad, radu 😉
má to byť okrúhla torta 🙂

cestovatelkaandrea
3. dec 2011

@adka_praha ta torta je nadherna 😉

bianca
3. dec 2011

@zlatat no to je naaaaaaaaaaaaaadhera.Veru urcit cenu no neviem kolko 😖

bianca
3. dec 2011

@eliska22 v oroginaly tiger gombiky nema :-/ to je oblubena hracka oslavenca?

adka_praha
3. dec 2011

@cestovatelkaandrea dakujem... 😵
@eliska22 mozno by som ho posadila do rozparaneho potahu- ak ma chapes... 😅

alenv
3. dec 2011

@zlatat mě to nepřijde dlouho... to jsem včéra tekhle dlouho dělala figurky na dort... ufff

eliska22
3. dec 2011

@bianca presne tak, takže tak 😀

lussy23
3. dec 2011

@dadka212 sú krásne @eliska22 nádherné tortičky @zlatat krásne sú a tie sobíky to je z patchworku, nie? @eliska22 môže byť napr. roztrapkaná torta, alebo nejaká poschodová, kde by boli aj ostatní
@adka_praha krásnučká
@zklimekova zlatučké sú
@mima595 krásnučké a tá s princeznami je bombová
@yamahafazer chutnučké

lussy23
3. dec 2011

@daducha ´krásnučké

eliska22
3. dec 2011

@adka_praha chápem, ona ho chce posadiť do trávičky, na hlavu mu dať tú čiapočku ako pre oslávenca a má držať v ruke sviečku 😝 potom, že už je jedno ako to ostatné urobím, že môže byť aj vyčačkaná 🙂

adka_praha
3. dec 2011

@lussy23 dakujem... 😵

ma tu az nadnasa od radosti 😅 😀 ... ste strasne zlate baby 😵 ... a bez vasich rad by som sa nezmohla absolutne na nic asi... 😅 😵

alenv
3. dec 2011

holky nevíte jestli je někde postu na ovečku shaun?

lamps
3. dec 2011

@alenv postup nemám, ale podľa tohoto obrázka by sa asi dala urobiť aj bez postupu http://www.flickr.com/photos/mypetel/3118195072... 😅

alenv
3. dec 2011

@lamps no já taky, ale ona jí chce děla kamarádka jako svůj první dort a chtěla po měl zda nemám nějaký postup přesně.. zkusím jí to nějak vysvětlit.. já radši dělám než vysvětluju,.D

lamps
3. dec 2011

@alenv 🙂 tak kamarátke želám nech sa jej ovečka podarí 😅

alenv
3. dec 2011

@lamps no má to pro dceru k prvním narozeninám, prý tu ovečku děsně žere 😀 😀 pokusím se ještě něco dohledat.. a vysvětlit sama😀

lamps
3. dec 2011

@alenv myslím, že tá ovečka sa dá zvládnuť 😅. A čo by neurobila maminka pre radosť v očiach svojej lásky 😅 😅 😅 ?

daducha
3. dec 2011

@bzucinka2 to mam od Kovaca ( cukrarske potreby.eu ) , tusim ich ma iba on

daducha
3. dec 2011

@eliska22 krasne, macko ako priamo z rozpravky 😵