Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
9. dec 2011

@mizulienka ona má krásne torty, ale nerobí ich sama, vyhrala v súťaži, ale ju diskvalifikovali

zuba
9. dec 2011

@adul67 Ja som robila 2 šľahačky, stužovač, cukor vymiešať a potom do toho 500 g tvarohu to mám od @dm1 a je super 😉

mizulienka
9. dec 2011

@anibas hej, to ma hned napadne, ked pozeram tie torty, citala som na tome, nech uz to robi ktokolvek, mne to pripada neskutocne...ja s mojim kresliacim talentom 😀 😀 😀 to nikdy nepochopim 🙂))

livia76
9. dec 2011

@mizulienka perfektné, vďaka za inšpirácie, tá stránka je super 😉

mizulienka
9. dec 2011

@anibas nevies, cim potahuje, ono to vyzera, ako keby iba potrete nejakym potahom....ma take ostre hrany na vsetkych tortach.

anibas
9. dec 2011

@mizulienka ti bude tajomstvo 😀 😀

eliska22
9. dec 2011

tu je moja ďalšia dnešná 😝 opäť zimná, veď treba využiť vločky 😀 😉

teddynko
9. dec 2011

Prosím vás dievčatá, s čím lepíte ozdoby na poťahovku? Aj guličky okolo torty?

eliska22
9. dec 2011

@teddynko vodou 😉

livia76
9. dec 2011

@teddynko ja si v mikrovlnke nechám roztopiť kúsok poťahovky s troškou vody 😉 premiešam a lepidlo je hotové

mrka2
9. dec 2011

@teddynko ja som donedavna lepila vodou,ale minule som si kupila jedle lepidlo a s tym to drzi super. 😉

yamahafazer
10. dec 2011

dakujem vam baby za laiky 🙂

este musim teraz frcat do obchodu lebo robim dve slane torty a musim zohnat bochnik chleba lebo robim kyticu no ked ho nezozeniem tak musim asi niako z normalneho vyrezat.

katulkaaaaaa
10. dec 2011

@anibas presne som vcera mala take pocity sice som robila len dve torty,a jedny rezy ale nezastavila som sa cely den,este mam asi 5 toriet do vianoc a cez sviatky nepeciem ani keby co bolo len to co som uz slubila,tiez chcem mat aspon dva tyzdne pokoj 😉 keby nam tie deturence za ritou stale nechodili,maly bol vcera upistany idu nam dalsie zubky no veseloooooo

dada2007
10. dec 2011

@mizulienka uvažujem ako môže robiť tie torty......nie je to na oblátke a domalovávané a dorobené veci z hmoty? či to je blbosť? .........a mna napadlo, že ked má také ostré hrany, či to nemá potiahnuté len boky a vrch je krém a na tom oblátka a malované 😅 tu špekulujéééééééééém ........ 😀 😀 😀 😀

alenv
10. dec 2011

@eliska22 prosím tě jak dláš ty stromečky?

mizulienka
10. dec 2011

@dada2007 ja netusim ako to robi 🙂 cast jenamalovane, ale mne to nepride na oplatke, to je malovane a niektore veci dorobene z hmoty.

dada2007
10. dec 2011

@mizulienka neviem fakt, ale ide jej to 😀

eliska22
10. dec 2011

@alenv tie biele - som si urobila taký kužeľ a nastrihala nožničkami a ten bielo modrý - to som si povykrajovala kvetinky a trošku prstami stlačila tie lupene - aby boli viac do špica a uložila na seba 😉

alenv
10. dec 2011

@eliska22 díky moc.. já si říkala, že asi nůžkama.. 😉

danciacik
10. dec 2011

ahojte kočky, pridávam moju včerajšiu, dokončovala som ju v noci 😉

yamahafazer
10. dec 2011

moje dve slane

79zuzana
10. dec 2011

@danciacik krasna je... nadherne ruzicky ;)
@eliska22 velmi pekna... ja mam tiez kupene tie vlocky a este som ich ani nepouzila... asi napeciem cupcakes detom do skoly s vlockami 🙂 😀

mariann2
10. dec 2011

@yamahafazer krásne torty, mňa čaká prvá na budúci týždeň, poradíš mi prosím, čím slané torty plníš? ten biely krém je chrenová šľahačka? alebo niečo iné a chlieb dávaš toastový, či obyčajný?ďakujem 🙂 dúfam, že do nedokazím 🙂

yamahafazer
10. dec 2011

@mariann2 na tej kytici je obycajny chlieb a na tej poschodke toustovy a davam rozne pomazanky do tej poschodky chceli hlavne cesnakovu a este davam salamy a syr a zdobim co su natierkove masla hotove co sa predavaju slahacku chrenovu nepouzivam

mariann2
10. dec 2011

@yamahafazer ďakujem a tie kvety a ozdoby na tortu napichuješ, alebo iba ukladáš?

bzucinka2
10. dec 2011

@yamahafazer no to je dobre vymyslene, len som to nedomyslela, lebo mi potom vobec nesedeli tvary ako na gulatej, tak som musela improvizovat 😝

bzucinka2
10. dec 2011

@mizulienka a je to torta, lebo sa predava aj polysteren a ten baby obaluju a potom to ma ostrehrany 🙂

marci2305
10. dec 2011

Moja dnešná...Len neviem či ešte dorobiť Vilka...😀

katulkaaaaaa
10. dec 2011

ahojte tak idem na to 😀
krstinova vaha 3kh,a k nim nestastne rezy

katulkaaaaaa
10. dec 2011

narodeninova 2kg s krteckom