Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
25. dec 2011

@vera_vila kakaový bývá vždycky pevnější, odebrala jsi tolik mouky, kolik jsi dala kakaa? Fakt zkus tu mouku na nejnižší otáčky a žloutky s cukrem šlehám dokud se úplně nerozpustí cukr, pak to zbělá a je to krásně pěnové 😉 to víš chybama se člověk učí 🙂 já mám recept na piškot a vždycky se mi povede
5 žloutků
20dkg cukru
5 lžic vody
Ušleháme a pak opatrně zamícháme
20 dkg polohrubé mouky
1/4 prdopeče
sníh z 5 bílků
Peču na 150 st
jo a když šlehám ty žloutky, tak přidávám i trochu oleje, tak dvě lžíce

anibas
25. dec 2011

pekný večer - pozdravujem vás dievčence, verím, že sviatkujete pokojne, bez "cukrových" stresov, my máme návštevný deň za nami a ďalšie pre nami 😀 😀 pridávam tortičku pre moju 15-tku - to je tá TORTA SNOV 😀 😀 😀 😀

zuba
25. dec 2011

@mariann2 parádna tortička

zuba
25. dec 2011

@anibas parádna

vladka1
25. dec 2011

@adul67
mám handicap v pečení 😢 ...prasklé vazy v zápěstí, tak mám na větší výkon utrum 😖 hlavně, že chutnala 🙂

mamina1978
25. dec 2011

Ahoj... ja som piekla este pre druhych susedov , a aby si nezavideli robila som velmi podobne torty 😕 . Tu je foto tej druhej , je tam viac figuriek 🙂 ale ta vianocna ruza je ubohejsia 😅 ma menej listkov, uz sa mi nechcelo robit viacej, nemam na tie listky vykrajovacku , ale do dalsich vianoc si ju zaobstaram. 😉

pristela
25. dec 2011

jejda holky kraaasne torticky 😉 ja pecem dnes , no ale ze aku si pani objednala ☹ aach a pritom sa daju urobit tak nadherne a ona toto 🙄
aale bola som ted u brasku s deckami a dostala som od skoro svagrinky abeceduuuuu 😅 jaj taka som rada, taka ta kovova, oble pismenka , zrovna take potrebujem na tuto torticku dnes 😀 a este silikonovu formicku na macíka -no normalne keby je chlap tak ju za to vybozkáááávam 😵

alenv
25. dec 2011

ahoj děvčata... vím, že ted všichni užíváte vánoční pohody, ale potřebovala bych poradit.. měla bych svůj první dortík na zakázku, pánovi bude 50 let a nic jiného než stavba baráků ho nezajímá, ale já jsem v koncích

mamina1978
25. dec 2011

@pristela a to je prosim aka formicka 🙂 , lebo ja som mojich bielych mackov musela rucne vymodelovat ☹

vera_vila
25. dec 2011

@vecernicci jj, odebrala jsem tolik mouky, kolik jsem dala kakaa... To už znám z mramorového, tak to tak dělám... Příště to zkusím líp vyšlehat ty žloutky, i když myslím, že "bílé" byly dost... Nevím... Tu mouku tak příště zkusím... Dneska už s tím nic neudělám... Navíc mi nevyšel krém, tak doufám, že zítra někde seženu máslo... A když ne, tak vezmu ten kus, co nám zbyl na jídlo, no... No, myslím, že to bude ostuda... Kdyby to bylo pro nás, tak je mi to jedno, ale je to pro tátu kamarádky k narozeninám... No, co už....
Děkuji za recept, uložím si ho a příště zkusím...

mamina1978
25. dec 2011

@alenv videla som uz niekde tortu s Pat a Matom tehlicky a ako stavali , kyblik s maltou v ruke mal jeden naradie na omietanie a druhy tehlu , ked by si tie figurky dala bez typickych ciapociek a do robotnickych modrych monterok, tak by to mohlo byt celkom primerame pre starsieho pana 😉

mamina1978
25. dec 2011

@alenv alebo pouzi tento postup
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=161&...
na figurku Bob der Meister len daj koselu inej farby.... 😒

mamina1978
25. dec 2011

@alenv a tu mas tie tehlicky a naradie.........

http://www.tortyodmamy.sk/kategoria/pre-deti/ro...

mamina1978
25. dec 2011

@alenv alebo urob len tu figurku bob der Meister a daj mu do ruky väcsiu tabulku s cislom 50 inak ti neviem poradit. Ja som len zaciatocnik a okrem par detskych torticiek som este ine nerobila ☹ ☹ ☹

pristela
25. dec 2011

@mamina1978 no ja som toho macka ted nikde na nete nenasla len tu : http://juditcakesart.eu/index.php?main_page=pro... mam presne tohoto isteho , len tu je spatne vidiet 😠 on ma na sebe aj chlpy 😀 co na tomto foto nieje vidiet 😠

pristela
25. dec 2011

@mamina1978 ale macko sa modeluje aj bez formicky velmo lahko 😀 to je asi najlahsia postavicka co existuje 😀 tato formicka to je fakt len ako ceresnicka pre radost nie nutnost-si teda myslim 😀

mrka2
25. dec 2011

@vera_vila tak a nechces skusit iny korpus? napr. ten mramorovy? ten mi vzdy krasne narastie 🙂 neboj, prides do toho a hlavne teraz,ked mas noveho pomocnika do kuchyne 😉

mrka2
25. dec 2011

@vera_vila jaaj, teraz som citala vyssie,tak uz som v obraze 😀 to si kecala s veccernici a som sa vam zamotala do diskusie 😀 😝

mamina1978
25. dec 2011

@pristela dakujem , ten je chutnucky 🙂 😀 🙂

mariann2
25. dec 2011

@alenv ja som robila tortu pre murára, pozri http://www.facebook.com/media/set/?set=a.166529...

vecernicci
26. dec 2011

@mrka2 klidně se motej, každá rada dobrá 😀
@anibas tak to je luxusní kousek ,ty jsi čarodějka 😵
@mamina1978 krásná zimní, taková jemňoučká, dokonalá 😉
@vera_vila nezoufej, každýmu se něco nepovede a obchoďáky mají dneska určítě otevřeno 🙂 a ostuda nebude,kdo dorty nepeče, tak málokdy něco pozná, já taky stresuju u každýho dortu 😉

pristela
26. dec 2011

@vera_vila som na teba myslela, ste tu pisali ako sa nedari , som dostala strach , bo išla som ako na hotove vecer piect tortu aaaa PDP len 3/4 sáčku 😕 kryštal cukor nikde 😕 akoze myslela som , že ma porazí, pri korpuse som sa len ticho modlila , aby ten prasok stacil 😕 ale vystacil a podaril sa, tak som na teba myslela-ja to normal nechapem , ze sa ti nedari, teda ja peciem uz len mramorovy aj vo svetlom aj kakaovom aj mramor prevedeni a vzdy sa podari , ted som robila aj puncove pre kamosku tam ide normal piskota nie mramorak a aj ta mi vzdy vylezie hodne hore, normal nad tym premyslam v com to moze byt 😕

jaja555
26. dec 2011

@mamina1978 perfektná , jemnučká, vianočná tortička. Si šikulka . Zvládaš to perfektne. Obdivujem teba i tvojich chlapcov. Máte neskutoční talent. Držte sa .

vera_vila
26. dec 2011

@mrka2 Mramorový se mi vždycky povedl, vím, že se dá udělat i jednobarevný... Uvidím příště... Teď už s tím nic neudělám... Jen budu doufat, že jim to bude chutnat... Taky to mám asi promazané nízko krémem, tak to bude suché, já nevím prostě... Uvidím... V nejhorším mi nadají... S Tvou radou v pořádku, já jsem ráda, že jsi také přispěla... Bylo to adresované tak nějak všem zkušenějším...

@pristela Koukám, tak jsi měla pěkné šoky... No, já dneska ještě namíchat druhou část krému (máslo mám skoro celé a karamelové salko jsem pro jistotu koupila do rezervy už před Vánoci) a nějak dopatlat ten tvar toho auta a pak už jen falešný marcipán, potáhnout, vyřezat si okna a pod. A pak to snad bude... Mramorový se mi taky vždycky podařil, tak asi holt budu dělat jen ten...

bianca
26. dec 2011

cafte kocky.Ja mam za sebou super nocnu.Spat som isla 3:30 a budicek pred 8 hod.Mala celu noc plakala aby som sla spat ku nej.tak som non stop odbiehala od torty ☹ klobuk dole pred vami co ste schopne aj 4-5 naraz robit

mariann2
26. dec 2011

@vera_vila mne sa mramorák vždy vydarí, je pravda, že keď robím s kakaom, tak narastie trošku menej, ale aj tak je dosť vysoký a prečo ho ty nerobíš, keď píšeš, že mramorový sa ti vždy podarí, nechutí ti?

a pridávam svoje nočné, je to nanervy piecť ešte aj cez sviatky, ale sľúbila som ich už dávno kamoške pre synov a bolo mi blbé odriecť to 😝

alenv
26. dec 2011

@mariann2 prosím nemáš někde fotku já nejsem na FB registrovaná tak to nevidím ☹ ☹ ☹

alenv
26. dec 2011

@mamina1978 děkuju moooc za inspiraci

lawli
26. dec 2011

@alenv hodím ti sem tu fotečku čo ti dala link na FB @mariann2 dúfam ,že sa nenahneváš ,ale som traz tu ,tak pomôžem 😉

alenv
26. dec 2011

@lawli díky díky moc