Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akme
13. jan 2012

@dm1 ale tam práve to mascarpone by sa podľa mňa pokazilo to je smotanový výrobok nekysaný a k tomu ovocie

pristela
13. jan 2012

@dm1 dani , prosim ta o kolkej a kedy je to stretko, ja som na ziadnom este nebola, trencin/teda ak je to TN 😀 mam tak hodku to by slo a keby ste tam niekto boli koho "znam" to by bolo fajn
a este kolko trva take stretko a co k tomu treba?

anibas
13. jan 2012

@mizulienka trvanlivosť podľa mňa 4 dni 😉

anibas
13. jan 2012

HOTOVO - všetky tortičky sú ukončené, jedna aj odišla 😀 😀 😀 supééér - zajtra môžem upratovať, bo keď zasvieti slnko na kuch. linku tak hrôza - ešte ma zjazdí hygienik 😀 😀

akme
13. jan 2012

@pristela to posledné v TN bolo od 9.00 do 17.00 mali sme si priniesť pomôcky a hmotu a nerobili sme nič len pár ukážok ako sa robí pivonka lalia pes šmoulinka svadobný párik barbína šašo - to si môžeš pozrieť aj na internete. Bola to predajná akcia aby si si kúpila pomôcky a poplatok bol 10€, stretko je vo februári neviem presne začiatkom

79zuzana
13. jan 2012

@vecernicci @anibas ... dakujem vam velmi pekne za pomoc... velmi pekne torty, Nieco som uz zmajstrovala, tak zajtra prilozim foto ;) Dakujem este raz

akme
13. jan 2012

@anibas a foto nebude?

dm1
13. jan 2012

@akme jj ovovcie suhlasim aj ked sa da k maslovemu uz by som tomu neverila tyzden. mascarpone som este nskusala

@pristela jj Trencin je to 😀 . Zacina to o 9 a konci tak o 6. Ono isto su aj lepsie robene stretka kde sa toho robi viac naraz a baby maju viac priestoru si to okukat a tak a hlavne si aj vyskusat. Tu je to robene hlavne s cielom predat co najviac pomocok 🤐 . Takze velke mnozstvo bab sedi ako ma pomaturitnom stretnuti za stolami vedla seba a na jednom malom stole sa vsetko predvadza snima to kamera a premieta sa to na platno.... Potom este jedna baba zdobila medovniky priamo ale tam kde sedela, jedla... aj tusim jedna robila vianocnu ruzu. Takze aj keby si baby chceli skusat tak nemaju kde jedine tam kde aj sedia a budu jest. No minule som to dala ako pripomienku ze male priestory tak neviem ci teraz da menej ludi kamka ked je to zase tam aby boli este aspon 2 stoly na skkusanie
ale inak sme si aspon pokvakali a nieco videli. a hlavne som sa odreagovala 😅

mizulienka
13. jan 2012

dakujem dievcata za vsetky nazory...u nas sa slahackova torta nikdy dlho neohriala, ale tak chcembyt pripravena, ak sa znova niekto opyta, dakujem 😉
a tu je moja posledna tohtotyzdnova...

@mariann2 akoze nemam slov a nechapem, ze sa da niecotake urobit, krasne...a tie husle, tak toto je urcite nad moje sily, nadherne ;-0

lamps
13. jan 2012

moja ešte "teplá" tortička, dnes ma potrápila, ale nakoniec to dopadlo takto:

pristela
13. jan 2012

@anibas
@dm1 hm , to neznie nejak vábne 😒 keby aspon drotikovanie tam ukazali

mizulienka
13. jan 2012

@lamps je nadherna, ako si prosim ta robila tu travu dole? sprejom?

akme
13. jan 2012

@mizulienka ty máš detské tortičky že waw náherné
@lamps krásna a čo sa ti nedarilo, piatok 13?

mizulienka
13. jan 2012

@akme dakujem, ale uz som hotova, tento tyzden som mala len 2 ale citim sa, ako keby som robila v bani 😕

lamps
13. jan 2012

@mizulienka maľovala som ju štetcom, práškovými farbami Sugarflair 😅

lamps
13. jan 2012

@akme aaaaale robila som krém s mascarpone z bielej čoko a zgrcla sa mi šľahačka, najprv bola dlho riedka a potom zgrcnutá. Ale s pomocou dobrých žienok odtiaľto sa mi ju podarilo zachárniť 😅.

dm1
13. jan 2012

@lamps
@mizulienka tie su krasne

@pristela to tam ukazovala mirka len ja som vtedy akurat vedla nej modelovala tak som z toho mala velke .... 🤐 . ono na druhej strane tam aspon bolo to platno kde sa to premietalo. ked som boal na prvom stretku tak tam robila kvety ela1 ale okolo nej bolo take kvantum ludi ze som absolutne nic nevidela aj ked sala bola velka. najlespie su take mensie stretka a nie kde je mooooc ludi lebo potom pri tom najzaujmavejsom je ludi moc a nic z toho nemas

akme
13. jan 2012

@pristela no drôtikovanie tam bolo ale ako teba "poznám" by si nebola spokojná lebo si detailista, Mirka čo predvádza tie lupene na kvetoch mala také hrubé nevytenšené to keby predvádzala @zlatat to by stálo za to ona robí podľa Alana Dunna reálne nádherné, - a iba sa na to pozeráš ako na nete a fyzicky si to nevyskúšaš aby ťa videli ako to robíš prípadne ťa upozornili kde robíš chybu ☹

dm1
13. jan 2012

a este foto. ten blesk to uplne zflakatel ale po tom nasprejovani to uz nebolo flakate

akme
13. jan 2012

@lamps
@mizulienka už oddychuj veď stále pečieš
ja som momentálne pani doktorka liečim malú máme laryngitídu ☹ nemáte nejakú super dobrú radu ako to rýchlo vyliečiť, ešteže nepečiem by ma piclo ☹

alenv
13. jan 2012

ahoj holkdy.. můj uplně první křivý dort.. a můj paký pátý potahovaný.. snad se vám aspon trochu bude líbit já jsem dost nespokojená. a nůj muž tak ten by všechno udělal jinak 😀 ale není to na zakázku je to jen do rodiny,, ale ten křivý není uplně ješdnoduchý, ale dá se.. jen vše přesně vyřezávat

alenv
13. jan 2012

omlouvám se za překlepy, ale chce se mi psát 😀

dada2007
13. jan 2012

@mizulienka červená sa farbí ťažko?

pristela
13. jan 2012

@mizulienka jeje ta je milá 😅

@lamps užasne vypadá, a to tvoje malovanie nema chybu!

@dm1 ja aj by som sla aj nesla 😒 že by som sla len na kukandu? bez pomocok? aj tak sa da? bo ako citam skusat asi nemam sancu a ak aj zas neuvidim ine 😒
a torticka vypada suprovo, tu nieje na nej nic flakate vidiet 😀

@akme jo jo zlatak je majster a tusin pisala ze ani na kurze ziadnom nebola a ma to len z netu , vsetko ma uuuuzasne prepracovane, fakt klubuk dole !!!

akme
13. jan 2012

@alenv tá krivá je aj pre mňa výzva len som sa ešte neodhodlala

lamps
13. jan 2012

@pristela ďakujem za pochvalu, ale na teba ešte nemáááám 😅

pristela
13. jan 2012

@akme skus je to sranda a na zivo to vypada uzasne , na foto sa mi moc tie krive nepacia, ale ked som ju robila som sa 10minut na nu len pozerala, ked bola cista len potiahnuta bez ozdob 😀 a hladkala som ju 😀 😀 😀 😀
som dokonca ted dostala objednavku na krivu 😨 normalne neverim, ze sa niekto odhodlal na taku 😅 len tusin nebude zrezavana aj smerom dole, bude mat krive len vrchy 😅

lamps
13. jan 2012

@akme u náš sa osvedčili teplé olejové zábaly na hrdlo

lamps
13. jan 2012

@alenv je krásna, ja nemám na ňu odvahu 😀

alenv
13. jan 2012

@akme no však když jsem to zvládla já a je to můj pátý dort, tak nenáí o čem spekulovat
@lamps holky neblázněte. vždyt je jsem uplný začátečník pátý potahovaný dort tak to není tak těžký ne 😀 😀 😀