Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
18. jan 2012

@mizulienka tak v podstate nemame velmi na vyber - bud je to klasika slahany nad parou,alebo menej pracny na tOM pod nazvom nebo v papulke,alebo v mlieku muka,vajicko,van cukor uvareny a vymiesat s maslom,alebo a ten sa mi celkom pozdaval - v slahackovej smotane uvarit smotanove pudingy,ja by som pridala vanilkovy lusk,nechat vychladnut a vymiesat s maslom s pras.cukrom.A este by som pridala rum 😉 .Tu mam istotu,ze z toho nespravim sladku prazenicu a zhruba viem odhadnut mnozstvo.Len dufam, ze sa to nebude byt s parizakom 😖 .Joj,myslim ze uz nebudem robit kombinovane plnky .Korpus urobim cely kakaovy,na reze to bude pekne vyzerat.Hlavne dufam, ze to bude dobre chutit,ked uz je to pre tu sefku a jej hosti ,nech si hanbu neurobim 😝

dm1
18. jan 2012

@daducha sladku prazenicu nespravis ak budes mat v slahanom nad parou dost cukru. ak sa ozaj moc uberie potom bude prazenicka 😝 . ja mam odskusne ze 40g na jedno vajce je Ok a je super lahucky ten krem. Akurat ho idem na sobotu robit. uz 4x sa mi potvrdilo ze ak mali ludia odo mna aj parizak aj tento vanilkovy pripadne salkovy nabuducu tortu chcu vanilkovy 🙂

mizulienka
18. jan 2012

@daducha ach jaaj na co sme to pristupili 😠
ja to zvycajne nerobim, ale toto je pre velmi dobrych znamych, rada to pre nich urobim, len keby som vedela naisto, ze im to bude chutit 😀 😀

mizulienka
18. jan 2012

@dm1 Dani ty mas viac skusenosti, myslis, ze ten vanilkovy by sa hodil k tej orechovej plnke?
do tej orechovej idu prazene orechy, salko, kakao, je vyborny len ci sa k tomu bude ta vanilka hodit

dm1
18. jan 2012

@mizulienka ja som ho este nerobila tak neviem z vlastnej skusenosti poradit ale zase vanilkovy je taky univerzalny a je super zo salkovym a tiez s coko takze spolu by to malo urcite pasovat 😉

isabella_fly
18. jan 2012

@lussy23 tie kvietky a motylika som zafarbila takymi praskovymi trblietavymi farbami, zlatou a cyklamenovou 🙂

ajka82
18. jan 2012

akurat dorobena pre byvaleho kolegu ...povodne som chcela poker, kedze teraz robi v pokrovej herni...ale akosi ma napadlo toto... 😅 ...ulievarna v minulej praci 😀

mizulienka
19. jan 2012

@ajka82 podarena torta, krasna 😉
@vecernicci ty si spominala, ze mrazis vsetko 😝 mala som zamrazeny korpus, vcera vecer som ho vytiahla, ale uvedomila som si, ze az v sobotu ho budeme jest, nevadi, ked ho dnes naplnim a ostane v chladnicke?
NEbude nic tomu korpusu?

miciatko
19. jan 2012

@dm1 ja urcite nejdem

yamahafazer
19. jan 2012

@dm1 ja nejdem lebo ked to bude zas tak ako minule tak som bola rada,ze sme sedeli tam kde sme sedeli lebo inak by som ztoho uplne nic nemala
@mizulienka moc dakujem za recept ty mas vsetko 🙂
@ajka82 ty si sa rozsupla a ako ti to krasne ide 🙂

yamahafazer
19. jan 2012

@dm1 ie torty su asi iba poliate cokoladou tej hmoty tam asi moc nebude alebo len potrete kremom a dozdobene tak je potom aj vaha mensia a ak robia plnky len samy tuk ako co som bola zo skoly v jednej cukrarni na praxi tak sa len tuk dal do toho sa nalial rum,praskovy cukor ,a nasypal zlaty klas a vsetko sa to vyslahalo a bole krem do vsetkych zakuskov a ked sa chcel hnedy len sa dalo kakao.Takze mozno sa do takej ceny vopchaju,ale chutovo to bude nic moc,ale su tie plnky len niake umeliny z prasku

vecernicci
19. jan 2012

@mizulienka já myslím, že to bude v pohodě, to máš na ten, co pojede daleko? Podle mně, když byl zamražený čerstvý, tak čerstvý zůstal a bude úplně stejný, jako ten co upečeš teď 😉

mizulienka
19. jan 2012

@vecernicci nie nie, to som robila pre nas, mali sme ist minuly tyzden na moravu k dedovi, ale nesli sme, tak som to dala do mraziaku a ideme tuto sobotu, tak som to vytiahla, ale stacilo to dnes asi urobit 😒
ale on je na dotyk uplne makkucky, len dufam, ze to aj tak ostane, no uvidime 😉
dakujem 😉

alenv
19. jan 2012

@vera_vila a odkud jsi ji objednávala? A barvila jen wiltonkama?

jakelina
19. jan 2012

@yamahafazer a to se ten zlatý klas dal neuvařený?? Jenom prášek??? 😝

jakelina
19. jan 2012

@ajka82 krásný dortík 😉

yamahafazer
19. jan 2012

@jakelina ano len sa nasypal neuvareny a vsetko sa to zmiesalo do kopy a bol krem do vsetkych zakuskov 😒 no ked som to videla len som pozerala lebo my v skole sme sa ucili vsetko pudingove varene plnky ziadne hentake umeliny ani taketo tukace

sue
19. jan 2012

Ahojte, prosím Vás, nie je niektorá šikovná z Vás z Banskej Bystrice? 😕 Potrebovala by som krááásnu tortu na budúcu sobotu (28.1.) pre svoju mamku...

katulkaaaaaa
19. jan 2012

baby lesk je to iste ako prachova farba?

mizulienka
19. jan 2012

@katulkaaaaaa podla mna ano, len je to prachova farba leskla, ale tot iba moj nazor, nie som si 100% ista.

dajna11
19. jan 2012

@katulkaaaaaa aj ja si myslím že je to to isté,akurát lesk sa leskne,prachová farba je matná,obyč.

anibas
19. jan 2012

@dm1 Danka a nebol to len suchý korpus s džemom ??? mohol potom vážiť málo 😀 😀 😀 😀

mizulienka
19. jan 2012

@jakelina ten korpus, co si mi minula davala recept je perfektny, aky fajnucky a makky, no parada 😉 dakujem 😉

anibas
19. jan 2012

@yamahafazer o tých stretkách tiež rozmýšľam, že mne už nič nedávajú - musíš si niečo vyskúšať pod dohľadom - a to by bol dobrý kurz s Juliou 😉 😉

jakelina
19. jan 2012

@yamahafazer to je teda síla, vždyť to musí být i těžko stravitelné, syrový škrob 😝 ale lidi sní všechno 😀 😀

jakelina
19. jan 2012

@mizulienka to jsem ráda, že se podařil a jsi spokojená 😉

ajka82
19. jan 2012

@yamahafazer dakujem, len pri tych mojich dvoch babach mi to trva aj cely den, ked okolo nich obskakujem 😅

dakujem dievcata, ze sa paci, dufam ze bude mat aj u kolegu uspech 🙂

larah
19. jan 2012

u nas v obchode maju aj zakusky take 😝 na pohlad aj vyzeraju dobre ale je to len pena nechutna 😝 akurat tak na bruchabolenie no cena je za take fuj dost vysoka a ludia to kupuju .....no divim sa

mamina1978
19. jan 2012

@ajka82 velmi krasna , originalna... 😉 😀 😵

dada2007
19. jan 2012

micky-cicky.....objednávam z tých čiech.......chce sa niekto pridať? už sme 4kúsky 😉 toto je ich MMB stránka a pani mi poslala aj ich normál netovú.......tak ak chcete, pozrite a dajte mi vedieť... 😉 dnes / zajtra by som chcela objednať.....

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=837973
http://cukrarske-pomucky.cz/