Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
22. jan 2012

@eliska22 táto veľká margarétka má priemer 10,5 cm. Len si neviem spomenúť, z ktorého e-shopu som ju objednávala. Pohľadám a ak nájdem dám ti vedieť. A ďakujem za pochvalu 😅 😅

zuzana124
22. jan 2012

@hejdita tak tá loď je prekrásna, nechápem ako si ju urobila a ešte v takom vysokom štádiu tehotenstva, klobúk dole 🙂

zuzana124
22. jan 2012

@anibas krásne dielka, pri tej krstinovej si pekne skombinovala farby a tá s delfínikom je super, jednoducho krása 🙂

pristela
22. jan 2012

@mizulienka ja viem , ze neskoro 😀 ale vsak ste toho tolko popisali 🙄 k tej salkovej plnke, ja varim salko vzdy len 2hodiny, tak som si to precitala pred rokmi v recepte a tak aj varim 😅 a vzdy je huste suprove, je zbytocne to varit 3hodky, a isto ho nerobim den vopred, uvarim a pak take neotvorene dam von chladit, potom este otvorim a este strcim na moment do chladnicky, za dve hodky ho mas vychladene 😉 robim to tak vzdy a vzdy je super

alenv
22. jan 2012

holky prosííím máte zkušenost s Roll decor icing? nějaké info? Já si kilo ochutnala jen tak na zkoušku a teda bléé to není vubec dobrý😀
jaká je podle vás nejlepší potahovka.. chut i konzistence.. (kupovaná)
díky moc za dopovědi

alenv
22. jan 2012

teda kilo objednala a pak ochutnala 😀

janulkamartinko
22. jan 2012

@lamps krasna 🙂
@hejdita waw,nadhera,čumim :D

alenv
22. jan 2012

@vecernicci maaanm Harlekýýn, vypadá božsky

janulkamartinko
22. jan 2012

@maya30 krasne a tu cokoladovu by som si veru dala,sacherku milujem 🙂 a ta s tym macko je mila 🙂

janulkamartinko
22. jan 2012

@vecernicci
@viera6 Ste mi teda narobili chute :D krasne....

janulkamartinko
22. jan 2012

@lucula73 , @katulkaaaaa prekrasne... 🙂

janulkamartinko
22. jan 2012

@mariann2
@lusil2005 nestiham pozerat a uz vobec citat uzastne tortičky baby waw 🙂

marci2305
22. jan 2012

@maya30 Prekrásne.,,,,Tú čokoládovú by som si dala.. 😉

pristela
22. jan 2012

ach, bozinku holky vas docitat, uf 😀 ale hotovo docitane, opáčitkovane, no neskutocne krasne torticky, miestami mi aj sanka padal , že wow 😵 😵
Tiez pridavam jednu uz neviem z akeho dna 😀 zijem v nejakom inom casovom pasme 😀 😀 ste ju uz aj videli na fb, ja viac torticiek nez jednu nemozem robit ☹ tak vzdy slintam na tych vasich a niekedy aj nechapem ako to robite 😝

marci2305
22. jan 2012

@lucula73 Krááásna... 😲

marci2305
22. jan 2012

@pristela Dokonalá... 😉
Baby, ktoré pečú týždenne aj tri torty majú potom dokonalé tortičky...Aj mňa by to bavilo vymýšľať stále niečo nové..Niekedy vôbec nestíham sledovať koľko ich naraz urobia, a vždy len kukám.... 🙂 🙂 Niečo nádherné.. 😉

marci2305
22. jan 2012

@viera6 Mňam.. 😉

jakelina
22. jan 2012

Dnes jsem se dívala, že Kamila - Pomposo má celkem dobrou cenu na WI http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=52055820&tab=0
Já jsem ji kupovala za mnohem víc, ale jenom po kile, teď mám doma Smarflex. Jednou jsem dělala bezlepkový dort i potah, od té doby ne.

lamps
22. jan 2012

@monika76 potešila ho a veľmi, mal také krásne iskričky v očkách 😅, chlap môj veľký. Takto vyzerala rozkrojená tortička 😅

alenv
22. jan 2012

@lamps jéé to vypadá krásně.. jaká plnka je ten horní krém? karamel nebo káva

alenv
22. jan 2012

@pristela nádherná

lamps
22. jan 2012

@alenv horný krém je karamel 😀

alenv
22. jan 2012

@jakelina poradíš mi s těma potahovakama ☹ už se ptám po druhé a zatím mi nikdo neodpověděl ☹ 😅

alenv
22. jan 2012

@lamps to je ten ze salka? najdu si tu recept.. vypadá božsky

lamps
22. jan 2012
lamps
22. jan 2012

@alenv nie nie je zo salka, je z upáleného cukru, šľahačkovej smotany a masla 😅

alenv
22. jan 2012

@lamps a dělala jsi už ten ze salka? Tento ti chutí víc?

lusil2005
22. jan 2012

jej zienky, dnes bude v televiznych novinach bohus!!!!

lamps
22. jan 2012

@alenv mne chutí aj ten zo salka, ale mám pocit, že tento cítiť viac karamelom. Ja nechávam ten cukor tak dobre skaramelizovať, aby tak pekne voňal 😅

alenv
22. jan 2012

@lamps no to nevím jestli by se mi to povedlo 😨