Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
22. jan 2012

@alenv ale určite by sa ti podarila, veď na tom nie je žiadna veda. Len upáliš cukor, zaleješ ho šľahačkou a miešaš kým sa karamel nerozpustí. Necháš vychladnúť a vmiešaš do vymiešaného masla

jakelina
22. jan 2012

@alenv mně chutná smarflex, příchuť mandle je podobná marcipánu. Já jinak nevím jak poradit, RDI mi nechutná vůbec. 😝

alenv
22. jan 2012

@jakelina no je pěkně hnusnej 😀 😀 😀 tak já objednám na zkoušeku ten Smarflex velvet.. prosím tě a jak tyhle hmoty vyschnou to trvá asi déle vid..

alenv
22. jan 2012

@lamps a písneš mi poměry? díky moc

ajka82
22. jan 2012

@alenv nam doma tiez chuti smartflex velvet... vanilka alebo mandla prichut

vecernicci
22. jan 2012

@alenv to se mi líbí, jak už tu začínáme mluvit mezinárodně 😀 😀 😀 už se ti tam pletou slovenský slovíčka 😉

lamps
22. jan 2012

@alenv 1 šľahačková smotana, 300 - 330 g cukru, 250 g masla. Cukru môžeš dať aj menej, podľa toho ako sladkú chceš mať plnku 😅

alenv
22. jan 2012

@vecernicci to já taky 😀 😀 😀 😀 😀 např. už pořád říká torta, chutí a tak 😀 😀 😀 😀

alenv
22. jan 2012

@lamps díky moc

lamps
22. jan 2012

@alenv nie je za čo 😅

alenv
22. jan 2012

@lamps a musí to taky chladnout přes noc?

lamps
22. jan 2012

@alenv nie nemusí, stačí, aby mala rovnakú teplotu ako maslo

jakelina
22. jan 2012

@alenv Smarflex tvrdne dobře

pristela
22. jan 2012

ja tiez hovorim medzinarodne 😵

Holčiny co by ste dali na 2D tortu pre dievcatko ktore bude mat 1rok ? teda jemu to je este jedno 😀

jakelina
22. jan 2012

@pristela já jsem na rok Eliáškovi dala na dort medvídka, ale co mají rády holčičky?

miciatko
22. jan 2012

@pristela havka, macicku to su prve zvieratka co deti poznaju i ked u nas to bol jezko

jakelina
22. jan 2012

Kdo tady dělal ten dort s legem už nevím, ale super pomůcka je tady ta formička.
http://cukrarske-pomucky.cz/silikonova-forma-ko...

lusil2005
22. jan 2012

@pristela KITTYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY!!!! 😀 😀 😀

pristela
22. jan 2012

oni mi povedali , ze ona este nic, tak uvidim , casu mam hoooooooodne 😀 snad ma osvieti 😝

eliska22
22. jan 2012

dievčence nemáte náhodu postup na postavičku kulturistu? mám takú objednávku a teda som zvedavá čo ja vymodelujem nakoniec aký hibrid 😀 to už aby som zajtra začala, aby do soboty niečo z toho vzniklo 😝
a ich predstava je aby stál a jednu nohu mal na činke, no pekná predstava 😒 čo som pozerala torty také, tak skoro všetci ležali alebo sedeli 😅 a ako dosiahnem peknú telovú farbu?

pristela
22. jan 2012

@lusil2005 fuj, že ťa ....nebolí !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😝

lussy23
22. jan 2012

@hejdita úžasná 😲 @katulkaaaaaa parádne tortičky @maya30 krásnučké tortičky @pristela - nádherná @viera6 šikulka @vecernicci peknučký koláčik @lucula73 - nádherná @lamps prekrásna tortička

jakelina
22. jan 2012

@pristela něco vymyslíš, já už jsem uvažovala co našemu nejmenšímu na dva roky. To jsou samé vláčky, auta a já bych chtěla něco jiného, ale taky mně nic nenapadá - originálního. Jeho baví kostky a puzzle, takové ty jednodušší staví už krásně sám, ale na dort mi to nějak nepasuje. Snad něco vymyslím, nakonec dostane vyřezanou dvojku a bude rád 😀 😀

jakelina
22. jan 2012

Taky mě láká ten šikmý dort, ale co na něj???

mia1111
22. jan 2012

Babulky, ktoré ste skúšali pravý marcipán(1:3) na poťahovanie, ako sa s ním poťahuje? A ako sa farbí? Dá sa aj vybieliť? Ďakujem za každú radu, idem objednávať hmotu a toto ma láka vyskúšať 😉 .

lamps
22. jan 2012

@eliska22 do bielej ružovú a trošičku žltej 😀

eliska22
22. jan 2012

@lamps díky.....ja som sa práve dočítala na TOM, že oranžovú s hnedou 😕 ale asi si kúpim tie cukríky žlto ružové a snáĎ to bude ok 😉

bzucinka2
22. jan 2012

@monika76 fakt? tak to sa na to niekedy pozriem, len aby danovaci na nas neprisli 🙂

lamps
22. jan 2012

@eliska22 o tých žlto ružových cukríkoch som to aj ja niekde čítala, ale neskúšala som to. Ja dávam len trošku ružovej a trošičku žltej 😅

eliska22
22. jan 2012

@lamps no nejako to len namiešam, už som aspoň viac v obraze 😝 😉