Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janulkamartinko
11. feb 2012

@mizulienka Krasne..a tie papucky su nadherne 🙂

vinka
11. feb 2012

Baby tak tu je moja torta pre mojho pothera 😀 😀 😀 😀 Idem pokukať vaše krasotinky. 😉

monikad1
11. feb 2012

krásne torty aj s postupom sú aj na www.tortyodmamy.sk

larah
11. feb 2012

kocenky dakujem vam vsetkym za liky. Maly rano este len vstal a uz sa isiel hrat s pingami 🙂

mia1111
11. feb 2012

krásne tortičky ste popridávali, aj ja už chcem nejakú zasa urobiť, no musím dačo vymyslieť 🙂

lusil2005
11. feb 2012

ach tety, ja mam to fotenie prekliate... dnes som odfotit nezabudla, ale pre zmenu mi dosli baterky vo fotaku. tak zas len take onicom mobilove fotose... este dokoncujem tretiu na vecer 🙂

eliska22
11. feb 2012

kočky tak ja som si zarobila tento víkend ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ robím tortu pre moju dobrú známu, čiže len za minimum peňazí 😒 ešte kvôli farbeniu som si kúpila PDT, lebo potrebovala som tmavo modrú a ako som to zafarbila a potiahla tortu, tak mne sa to na bokoch odtrhlo, tá hmota bola nenormálne ťažká, ja to nechápem ☹ ☹ ☹ tak som to musela strhnúť a hodiť do koša...... 😠 a normálne mi tá hmota aj popukala na vrchu tej torty 😔
teraz išiel mm s nadšením do obchodu kúpiť cukríky na mmf 😅 😝

vecernicci
11. feb 2012

@dajna11 krásný kytičky, hned bych si dala taky, mě děcka ukecaly ať jim upeču harlekýna, tak chladím pař. šlehačku na balkoně, tak snad ji vyšlehám 🙂

vecernicci
11. feb 2012

@vinka no super, to nesmím ukázat Víťovi, protože by ji chtěl k svátku 😵
@lusil2005 tak ta s kytkama je kráááásná a ten méďa 😵 😵
@mia1111 jen odpočívej, já jich mám zatím na příští týden 5 a víc už neberu, to říkám vždycky, ale odmítni, když ti volá někdo známý a vůbec nechceš mi přijet pomoct? 😀 ať se nenudíš 😀

isabella_fly
11. feb 2012

kocky, ako vazite torty ked su vacsie, alebo poschodove? teda poschodove by som kazde poschodie extra, lenze ked je poschodie velmi velke... lebo som zistila, ze pocitat sumu na suroviny je cista hlupost a strasne komplikovane a ze by mozno bolo lahsie na kg ked niekto chce

vera_vila
11. feb 2012

@alenv Krátké kalhoty má schválně,bylo to přání nevěsty a je to jeho typický znak,on prý nenosí dlouhé ani v zimě

stankapk
11. feb 2012

tak tu je moja prave dokoncena. je to pre psika k tretim narodeninam 😀

adka_praha
11. feb 2012

@stankapk coze? 😅 😀

stankapk
11. feb 2012

@adka_praha tak tak 🙂 pre segrinho psika, teda nie ze by ju aj jedol, ale oslavu bude mat 😀

eliska22
11. feb 2012

teraz mi tu mm nadával, že prečo som tú hmotu vyhodila do koša, že som mohla pre nás niečo upiecť a dať to tam 😀 hovorím mu to sa už nedáva na tortu, to už je od krému celé špinavé a on že no a čo, ale prečo si to hodila do koša??? a ja naňho že no prečo no od jedu 😀 😀 😀 😀 tak už sa tu na tom smejeme obaja 😀

reruna
11. feb 2012

no tak se mi mramorový korpus zase nepovedl, já fakt nevím, čím to je, někdy se mi povede a je super nadýchanej a jindy mi po vytažení splaskne a je z něho tvrdá, nepoužitelná hmota, nějak divně sražená, jakoby nedopečená...ale přitom to vždycky dělám stejně a nemůžu přijít na to, proč někdy se daří a jindy ne, už mě to fakt přestává bavit, když jdu péct, tak už se dopředu bojím, jestli to dopadne nebo ne. Když je to jen pro nás, tak to neva, uklohnila jsem obyčejný hrnkový korpus jako náhradní, ale v březnu mám péct na velkou oslavu velký dvoupatrový dort a byla bych dost naštvaná, kdybych to musela péct naněkolikrát, tak jaké korpusy máte vyzkoušené, že jsou zaručené a vždy se povedou? Když on ten mramorovej je tak dobrej 😅

reruna
11. feb 2012

@eliska22 PDT jsem sice nikdy neměla, ale nevím, proč se ti to na bocích odtrhlo? to se mi ještě nestalo s žádnou hmotou, neměla jsi to moc tenké? 😲 a na tmavě modrou jsou dobří ti modří šmoulové plus modrá gelovka případně trošku černé k tomu

adka_praha
11. feb 2012

@stankapk jaaaaj, ved som rozmyslala, ze pre psa, ze co je vo vnutri... 😀

reruna
11. feb 2012

A zase tu přibyly nádherné dortíky!

eliska22
11. feb 2012

@reruna no šmolkov už mám doma, práve mi mm kúpil, ale chcela som aby to bolo perfektné a takto to dopadlo 😝 tá hmota sa mi potrhala hlavne v rohoch, nezdalo sa mi to tenké, tak to mám vždy, ale tá hmota bola nejaká divná 😠
normálne pukala 😕 už som mala PDT a farbila som načerveno a v pohode, tak ja neviem, nechápem 😝 😕

eliska22
11. feb 2012

vždy obdivujem tie nádherné krstinové tortičky, ja som ešte nemala objednávku na krst........a ja už dieťa neplánujem 😀

79zuzana
11. feb 2012

krasne torticky ste tu popridavali znovu... mne este tuhnu hviezdicky na moju obrovsku... dufam, ze do vecera vytvrdnu, inak bude torta bez hviezdiciek 🙂

reruna
11. feb 2012

@eliska22 hm, je to fakt divné

alenv
11. feb 2012

@vera_vila jo takhle 😀 😀 😀 😀 😀 tak to potom je dokonalý

timonko
11. feb 2012

dnešná torička pre 13-ročnú slečnu ...dúfam, že sa bude páčiť 🙂

dajna11
11. feb 2012

@vecernicci no ako ju nazval moj muž,že torta čo týžden dal 😀 😀 ale je výborná,moc.

lucula73
11. feb 2012

@pristela ďakujem ti krásne,pochopila som to a funguje to 🙂
@mizulienka tie papučky sú prekrásne.aj ja som si uložila ten postup 🙂

yamahafazer
11. feb 2012

no moj vcerajsok a dnesok a padam hotova 😀 ani vas nestacim docitat iba som popozerala torty vsetky krasne ako vzdy 😵
nad to minie som mala nervy tieto 2D obrazky stym je teda roboty strasne 😒 ovela rychlejsie by som figurku vymodelovala

mia1111
11. feb 2012

@vecernicci - keby si bola len tuto za kopcom, tak by som aj dobehla 😀 . Ale odskočiť si 300km - to by bola iná sranda 😀 😀 😀 . Ale veru, už ma ruky svrbia, musím aj ja upiecť dačo fajnové 😀

lussy23
11. feb 2012

@ajka82 nádherné tortičky a tá žabka je roztomilá @mrka2 krásne dielko
@jakelina krásnučké
@vecernicci prekrásne torty
@pipka nádherná tortička
@mizulienka prekrásne torty
@eliska22 parádna torta
@dajna11 nádhera