Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
15. feb 2012

@lifinka ja som si teraz tiez tak pytala...zratala suroviny a k tomu 12eur...akoze 2e prispevok na vodu, elektriku... a 10 robota(a ztoho vzdy hodim polovicu babam do pokladnicky ked spolupracuju 😀 )... a ja som tiez len teraz zacala piect od noveho roka a zatial len takym co poznam, alebo cez rodinu pre znamych

simasa
15. feb 2012

@dm1 Dani, ja som ju tam dala, lebo v jednom recepte som nasla, ze sa velmi dobre s tou hmotou robi, ked sa tam da polevova cokolada. Ale dala som tam fakt len trocha. Takze stuhlo to, aj som to vyvalkala, ale ked som to dala na tortu (nastastie len pre nas - to na skusku), tak to rychlo stvrdlo a vobec sa s tym neda tak robit ako s potahovkou - ten spodok mi zostal zvlneny a neprilnulo to k torte pekne... A tak isto ako pisala @anibas tak v chladnicke to stvrdlo na kamen - pokrajam to zrejme len s horucim nozom. Das mi prosim Ta radu, ako na to? Vopred dakujem.

lifinka
15. feb 2012

holky, nemáte někdo uložené postupy na postavičky včelka mája, vilík a Hop??? Děkujiíí 😉

dm1
15. feb 2012

@simasa ja som ju raz mala ako kamen ale teraz poslednu dobu krasne pruzna. Ono z ladnicky je uplne tvrda treba rozpracovat. ja som minule aj toho krtka modelovala z cokohmoty ofarbenej na cierno aspon mi nic nesadalo a krasne drzal tvar aj bez tuhnutia stacilo dat nachvilu do ladnicky. Skus bez tej cery nabuduce a ptoom hodne rozpracovat v rukach

simasa
15. feb 2012

@dm1 a odlezat to mam nechat normalne v kuchyni, ci v chladnicke?

tortelinka
15. feb 2012

poradite dajaku dobru plnku do torty s gastanovym pyre? moze byt karamelovy puding maslo a pyre? alebo nieco ine? vdaka

simasa
15. feb 2012

@dm1 buduci tyzden mam totiz taku robit, no ale este to budem musiet skusat, lebo toto "veldielo" co sa mi podarilo... 😀 A dakujem este raz za rady. Inak rozmyslam tiez nad tym stretkom u Vas, ak najdem nejaku spriaznenu dusu, tak asi pojdem.

simasa
15. feb 2012

@tortelinka ja robim len rastlinnu slahacku ken presto zmiesanu s pyre - je to take lahke, ale pri tom dobre.

anibas
15. feb 2012

@lifinka 150 Kč za celú tortu 😕 😕 t.j. nákup+upečenie+naplnenie krémom+ potiahnutie+postavičky ?!?!?!? ťa zamestnám 😅 😅 😅 😅 😅 takú lacnú pracovnú silu !!!!

lifinka
15. feb 2012

@anibas nééé, 150 za práci a 300suroviny 😉 ,měl 4kg

alenv
15. feb 2012

@lifinka já jsem si za svůj první dort vzala 600 Kč 300 suroviny, 300 práce.. posílám ti foto.. já nad tím strávila hodně častu a za 150Kč bych dělala skoro zdarma 😅 😅 😅

katulkaaaaaa
15. feb 2012

@lifinka umna by za taku tortu zaplatili 36eur....kolko je to cz netusim ale na stare sk peniaze cca1080sk 🙂 ale zase tiez inak pocitam pre rodinu
baby dakujem za linky,super konecne mam nejaku predstavu 😉

jaja555
15. feb 2012

@mamina1978 peknučké a jemnučké. Deti mali istotne radosť.

mamina1978
15. feb 2012
emily_666
15. feb 2012

@zuzana124
super, krásne tortičky, môžem čerpať inšpiráciu. veľmi pekne ďakujem

lifinka
15. feb 2012

@alenv krásná, no proto jsem tu, aby jste mi poradili, jsem takový dobrák, že se to nevyplácí🙂...Takže se ponaučím, díky (pekla jsem a dělala dort v jeden den a stačilo mi to, 1kg marcipánu jsem bělila, to mi tvalo jen 3/4h

alenv
15. feb 2012

@lifinka to víš, že jo.. já si vazala za první 600 a pro známou.. ale jinak bych si řekla možná tak o 200 víc

lifinka
15. feb 2012

@katulkaaaaaa synovec mi právě říkal, že je to super cena nechal mi 500kč, že je to prostě levné, ale pro jiné teda přitvrdím

jakelina
15. feb 2012

@lifinka já jsem dobrák pořád, za takový čtyřkilový dort beru 400 korun pro známé a pro cizí skoro nedělám. Tak se tím spíš tak bavím a dělám to za suroviny a nějakých 50 korun za práci 😀 😀 😀

lifinka
15. feb 2012

@jakelina jj, bavily jsme se o tom přes Ip, jsem si vzpomněla na \tebe...bylo mi blbý mu to říct, ale fakt to bylo celou neděli a taak strašně jsem se bála, že marcipán nevyválííím 😀 ale nějak mě poslouchal a šlo to pěkně 😀

katulkaaaaaa
15. feb 2012

@jakelina neblazni!!!!!za50kc?no tak to velmi rychlo prehodnot,ved aj eletriku spalis,vodu minies...to nemas ani naklady za tieo dve veci 😠 a torty mas krasne,takze neboj pytat 😵

jakelina
15. feb 2012

@katulkaaaaaa když já to fakt dělám pro rodinu a mi je to blbé, prostě si neumím za dort říct třeba pětistovku. Ale to je moje blbost, už jsem prostě taková. Ale třeba za šestikilové auto na podložce co bylo pro cizí paní, jsem si vzala tisíc korun, to byla strašná piplačka a k tomu jsem jí dala ještě skoro dvoukilový dort z odřezků, protože mi hodně zbylo a nikdo by to doma nesnědl. Ona byla nadšená a chválila, ale podložku mi slibuje vrátit dva měsíce a pořád nic. 😖

abriela
15. feb 2012

Kočky robim okruhlu tortu ozdobenu kruhmi a na vrchu bude salka kavy.
Neviem sa rozhodnut, aky dat potah - modry alebo hnedy??? 😨 😨 😨
Dakujem za nazory.

katulkaaaaaa
15. feb 2012

@jakelina no vidis o je presne to,ze ti si nevies vypytat a oni ti ked dojde nedoplatok za eletriku ci vodu nezaplatia....takze pekne si vypytaj,nemozes to robit za ich pekne oci,mne to je tiez blbe,ale vies sama kolko hodin nad tym stravis,a stale aj ked budes brat minimalne 500kc budes najlacnejsia v okoli 😵
a to nadsenie poznam...pridu pre tortu,,,wau nadherna bla bla....a potom nic,chutila,nechutila,neozvu sa....a vecinou sa dozvedam az cez tretiu osobu ze torta bola skvela...mne sa tiez par podloziek nevratilo,odvedy balim kartony a nech si ich nechaju 😀

katulkaaaaaa
15. feb 2012

@abriela asi by som dala aj modry,na tom hnedom by to nezaniklo?zalezi aj podla toho ci ju chces taku vyraznu,lebo s modrou urcite bude

lifinka
15. feb 2012

@mamina1978 díky, díky, chtěla jsem si to dát do oblíbených položek a je možné, že jsou už plné???nejde to tam už?

Kam si holky ukládáte postupy, recepty a tak?

alenv
15. feb 2012

@abriela mě se líbí modrý

lifinka
15. feb 2012

@jakelina já jsem rychle napsala sms, že kolik chci za dort, než jsem si to rozmyslela a vidíš podle holek je to málo 😅 , tak si řekni více a dej dětem do pokladničky.
(Matyášek má od neděle neštovice má zítra 5měsíců 😢 😢 )

lifinka
15. feb 2012

@abriela jsem pro modrou, hnědá by spyhla si myslím s kávou 😉

anibas
15. feb 2012

@lifinka veď píšem, že si musela behať po obchodoch+ piecť+ plniť krémom+ poťahovať za 150 Kč !!!!! zisk musíš mať aspoň toľko ako suroviny čiže 300 kč !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KOľKO TI VYšLO NA HODINU ????