Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
25. feb 2012

Divcata mooc dakujem za lajky a pochvaly, velmi ma to tesi

simasa
25. feb 2012

@ikula2 A co sa Ti nedarilo? Ved je krasna!

reruna
25. feb 2012

@ladenka ahoj, pokud se ti při pečení korpus vyboulí, tak ho vyklop na podložku dnem nahoru a ono se to trochu srovná, než to vvychladne, nebo musíš tu bouli nahoře prostě seřezat do rovna. Do dortu můžeš dát jakýkoli krém, ale boky a vrch je lepší si potřít jen vyšlehaným máslem s cukrem nebo s nutelou, tím se to i krásně zarovná. Před potáhnutím dort musí být dobře vychlazený, ještě jednou si to pak nožem krásně uhlaď a potah vyválej tak na 3 mm, když je moc tenký, tak to kopíruje každou nerovnost, na uhlazení existují plastové žehličky, hladítky na marcipán, ale můžeš použít pet láhev. Kdybys chtěla recept na nějaký krém, tak jich tu najdeš mraky🙂 vyzkoušej třeba salkový - karamelové salko a 1 máslo vyšlehat.

reruna
25. feb 2012

@simasa ta čokoládová je krásná🙂

reruna
25. feb 2012

@ikula2 ten černobílý je krááááásný.-)
@alenv náhodou i na fotce vypadá super, maminka bude nadšená🙂

alenv
25. feb 2012

@miciatko až zjistím co jsou konariky a sulala tak ti ráda odpovím 😀 myslíš tím ty květy? ty jsou přes vykrajovátka a pak jsem je trochu upravila jinak nic 🙂

miciatko
25. feb 2012

@alenv konariky su to co ide z kmenu stromu na com su tie kvietky 🙂 a sulat je ked robis dlhy valcek a rukou ho o stou zagulatujes 🙂))), no neviem ci vies co hovorim

alenv
25. feb 2012

@miciatko takže ty větývky asi.. prostě to hnědé, že 😀 tak to jsem normálně dělala ručně.. jen jsem si vyválela v ruce takové špagetky a pokládala na dort 🙂

miciatko
25. feb 2012

@alenv noo super ako sme sa dohodli, ja som minule hladala postup na korytnacu a kde nic tu nic a potom mi tu niekto napisal zelva a to som uz nasla co som hladala 😀 😀 😀 😀

dada2007
25. feb 2012

ránečko.........do 1 som robila ozdôbky na tortičky.....robím pre nás na zajtrajšiu oslavu také mini torty...malý mal meniny včera, malá dnes a ja slavím toho MGR......takže tri torty, s tromi plnkami(čokoládová, parížska šlahačka s bielou čoko a tá pribináčiková(teda tvarohová 😉 )....toto odošlem a idem plniť 😉 ja som taká nervozna, ako sa mi to podarí 😅 ako budú deti spolupracovať 😉

@ikula2 náhodou tá bielo čierna ja krááááásna..........keby sa mne tak ,,nepodarila" tak som prešťastná......a tie kvietky 😉
@zunajda pekné tortičky 😵 pekná lienka 😉
@alenv určite je peknučká......a aj ja robím také mini dnes na zajtra.....upečený korpus mal cca 410g 😅
@miciatko tie korytnačky sú božskééééééé 😵 😵 😵
@lawli pekné tortičky 😵 a Pat a Mat- to biele čím sú spájané tie tehličky je hmota alebo sneh z bielkov?
@simasa super je tá čoko 😵 ......že svina.....mne ked sa nedarí torta, tak je to špina jedna! 😅
@jitta super, aj maskovací manéver sa podaril 😉
@mizulienka fíí.....že by to zmrzlo? 😕 som zvedavá na ten štít 😉 a mikrofonová super 😵
@janula.h super cars 😎
@janulkamartinko pekné tortičky, mna čakajú prsííííčka v júny
@katulkaaaaaa super....a teda tá švédska trojka-neviem či by som chcela takú tortošu......pekne si to spravila...... 😉
@monika76 pekné všetky 😉
@vecernicci mája perfektnááááá 😎
@adul67 super....a že Pat je sám 😀 😉
@lamps kráááásna........tá s tým dráčikom.......no waw 😵
@larah pekný darček pre radosť 😎
@jakelina puk perfektný 😵 😎
@mariann2 super si spravila to subaru 😎 .....ja by som teraz v začiatkoch asi odmietla auto, bojím sa že by to bola katastrofa 😝

dada2007
25. feb 2012

@miciatko @alenv šulala a konáriky 😵 😵 😵 😵 😵 😵

miciatko
25. feb 2012

@dada2007 drzim palceky nech vsetko dobre dopadne 😉

alenv
25. feb 2012

@dada2007 😅 😅 😅

alenv
25. feb 2012

@miciatko ale já slovensky rozumím dobře, jelikož moje babička je slovenka a já od malička na celé prázdniny jezdila do Prešova nebo Košic, ale tohle jsem fakt ještě neslyšela 😀 😀 tak mám zas rozšířené obzory 😀

dada2007
25. feb 2012

@miciatko ďakujem 😵

dada2007
25. feb 2012

.......baby, a vlastne tá pribináčiková-tvarohová a parížska šlahačka nemôžu ísť pod poťah, že? 😕 v oboch je šlahačka..........

miciatko
25. feb 2012

@dada2007 ja by som povedala ze nemoze, ale ja som len zaciatocnik tak na mna nedaj 😖

katulkaaaaaa
25. feb 2012

@dada2007 ja by som nechcela ale ked prisla taka objednavka 😀 kamoska kazdy rok daval svojmu mm taku bud prsia,zadok...no ked sa im paci 😝

reruna
25. feb 2012

@dada2007 nedávala bych, pod potah určtiě jen máslo, cukr nebo nutela

dada2007
25. feb 2012

@reruna ok....díkes 😉

jakelina
25. feb 2012

@ladenka ten krém se dělám myslím z mléka a proto ti to dělalo neplechu, příště dej jenom máslo s cukrem 😉

alenv
25. feb 2012

@ladenka pomazej bud máslem s cukrem nebo já dávám nutela a máslo půl na půl..
hmota nemůže být uplně hubenounká pak to někdy nevypadá pěkně a může to být i průhledné. Jinak nejlépe se to uhladí žehličkou kup si na netu stojí pár korun.

lifinka
25. feb 2012

@alenv vypadá nádherně, hold, někdy fotka není to co skutečnost, s tím se musíme smířit, ale je nádherný , zkus ji vyfotit u okna, co myslíš?

alenv
25. feb 2012

@lifinka ono to bylo focená včéra večer jak jsem ho dodělala možná zkusím ještě jednou dneska

lifinka
25. feb 2012

ahojky, holky prosím o recept na ten pribináčkový krém, jeden za chvíli nakoupit, ať si to hned koupím, díky

lifinka
25. feb 2012

@alenv určitě za světla by byl více vidět a vyfoť sem jen jednu fotku, bude to tu větší 😉

vecernicci
25. feb 2012

@lifinka dvě šlehačky, 500 g tvarohu, zakysanou smetanu a creme olé podle chuti, buď kakao, nebo vanilka 😉

alenv
25. feb 2012

@vecernicci ty dáváš jeden ole na toto množství?

lifinka
25. feb 2012

@dada2007 Matyáškovi vše nej, také i náš měl včera sváteček první🙂

lifinka
25. feb 2012

@vecernicci a prosím, jak se dělá, šlehajdy vyšlehat? děkujiii moc, ještě jsem nic nedělala