Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
6. mar 2012

@maca77 od p. Budzáka ? takže stojí už 21€ ? myslela som, že dá na 22€ - pred rokom som začala od neho brať za 18€ a teraz už 21€ 😀 😀 😀

mizulienka
6. mar 2012

baby iba davam do pozornosti 😉

http://www.tortyodmamy.sk/zamena-manzeliek

miciatko
6. mar 2012

@lucula73 no zajtra maju byt vajicka 10 ks M za 95 centov a palmarin 2x 250g za 0,89 cent

abriela
6. mar 2012

@miciatko ta akcia co pises je v TEscu je od 1.3. len po vajickach ani chyru ani slychu.

anibas
6. mar 2012

@abriela to už si zamestnanci pokúpili 😀 😀 😀

abriela
6. mar 2012

@anibas ale plati to na cely mesiac, takze mohlo by sa ujst aj nam 😉 😀

vecernicci
6. mar 2012

tak já mám výhodu těch domácích vajec s bobky po dvoře 😀 ne, dělám si srandu, mamka drží slepice, tak mi vejce nechává, tak jí za ně dávám 2,5 kč za kus ať má na krmení, když já to mám taky na kšeft, pro nás na spotřebu je mám samozřejmě grátis, ale je mi blbý jim za ně nic nedat 😉

abriela
6. mar 2012

mna moja mama vcera potesila - sliepky sa umudrili a zacali niest znovu vajcia. Zimna prestavka im skoncila 😵

zdenallicka
6. mar 2012

@mia1111 Ty máš odkaz na druhý díl?? Ukaž...🙂

lusil2005
6. mar 2012

@mizulienka pozerala si to? ja som vcera nechapala. vobec to nepozeravam, ale nahodou to islo a nikto to neprepol takze som to vnimala... no a klobuk dolu pred tou romskou rodinou. tak z duse mi hovorili, ze az!

lusil2005
6. mar 2012

@miciatko tiez som skoro padla na rit ked som zbadala ucet z lidlu minuly tyzden. tiez uz som tam mala 4,50

lusil2005
6. mar 2012

@pristela no este by si si to mohla pozriet na youtube 😅

zdenallicka
6. mar 2012

J8 si kupuju od kolegyně 10 vajec za 25,-. Takže za jedno euro.. A má je krásné..🙂 Ona má ty slípky spokojené - ona je hladí, pochová si je,sbírá jim samé dobroty, přebírá jim zbytky...😀

maca77
6. mar 2012

@anibas áno od neho som brala špeciálku 😉

vecernicci
6. mar 2012

@zdenallicka tak to je jako u našich 😉 naši je ještě pasou a v zimě jim odhrnují sníh, aby se dostaly na trávu 😀 😀 a pak jim nesou celou zimu

mizulienka
6. mar 2012

@lusil2005 ja to tiez nepozeravam, ale mala som zapnutu telku, popri tom som modelovala ale ked zacali ukazovat tie deti v tom dome, tak som aj prestala...strasne to je, a to ziena, tiez chudatko 😨 a ten muz.... 😠 😠 😠

mojmacik
6. mar 2012

@reruna
@janula.h
@mariann2 noooo celkom prva potahovana takouto hmotou bola pre nasu tetu opatrovatelku,no to bolo uz pred 2 rokmi a odvtedy nic az tato pre detiska.....ale celkovo v mojom zivote je to iba 5-ta torta 😀 takze to ratam ako prvotinu,kedze kedysi boli ine techniky zdobenia 😉
...A dakujem aj ostatnym za lajky,potesia

larah
6. mar 2012

dievčence tak som sa práve vrátila z nášho obchodu....práš, cukor 1.49....vajcia M 10 ks 1.60 zobrala som tých 10 doma rozbalím a krajina povodu PL klietkový chov..... 😒 😒 😒

mojmacik
6. mar 2012

@larah sak aj nase su klietkovy chov,len v tych klietkach ich mame daleko menej ako povodne byvalo 😉

mojmacik
6. mar 2012

@reruna
@janula.h
@mariann2naslasom tu moju prvu potahovanu,jednoducha ale tiez sa pacila a bola velkym prekvapenim pre nasu tetu Anku

alenv
6. mar 2012

@mojmacik je opravdu krásná...

larah
6. mar 2012

@mojmacik no ako mne by to nevadilo, len z každej strany počuť že od poliakov nechcu a preto su drahé

mia1111
6. mar 2012

@zdenallicka - už som dávala prednedávnom odkaz, tu je:

https://www.youtube.com/watch?v=Kq_KHMZIewc


Pre mňa naj - čo sa dekorácie týka - tá svadobná so 100 minitortičkami... 😵

mia1111
6. mar 2012

@pristela - no v tomto dieli, čo som ja pozerala, mi to pripadalo ako zmes musli-tyčiniek - čistých cereálií bez ovocia a tých prkotín. Aj to tak vyzeralo a super sa s tým robilo a držalo to svoj tvar 😉
No ja som ešte hodinu nevedela zaspať, sa mi pred očami premietalo to video 😅

lusil2005
6. mar 2012

@mia1111 jaaaaj ta s tymi cukrovymi vtakmi a ozdobami? to som aj ja hovorila drahemu ze tak ta je hodna kazdeho centu co za nu zaplatili...

ladydia
6. mar 2012

Ahojte babule, teda pisete ako dracice...nestíham vas citat, chcela som sa opytat, spominate tu FCB...mate tam nejaku stranku...nech stiham aspon fotecky lajkovat 😀

mia1111
6. mar 2012

@lusil2005 - áááááno, presne tá, bola nádherná a tie ozdoby a vtáčiky, no niečo neskutočné 😵 😵 😵

miciatko
6. mar 2012

@vecernicci prosim porad mi ako dat stuzku na pernikove 3d vajicka , nevim cim prilepis, skusila som tym co zdobim , ale na stuzke je to vidiet

jakelina
6. mar 2012

@mojmacik krásný dortík a kdy to stihneš s trojčátkama?? Obdivuju. 😉

vecernicci
6. mar 2012

@miciatko já ty stužky dávám jako vnitřkem, durch nedávám je okolo vajíčka 😉