Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
19. mar 2012

kočky čo ste robili 3D autá s tou podložkou, ako na to? teda tú podložku viem ako urobiť, ale najprv ste si vyrezali korpus alebo tú podložku a podľa toho korpus? a ako ste potom na spodu orezali ten poťah?

fodorka
19. mar 2012

@alenv podla mna vyzera skvele!
pridavam svoju "motorku" puncovu

dm1
19. mar 2012

@poussin ak mate radi tvarhovu tak odporucam slahackovo-tvarohovu. Vyslahat 2 slahacky + 4 lyzice pras.cukru a jeden van.cukor a potom len primiesat 500g jemneho tvarohu. super je z ovocim

mates22
19. mar 2012

@alenv je dobrej 🙂 ...někdy prostě máš něco v hlavě a když to pak vypadá jinak, nemůžeš se od toho odpoutat a přijde ti ta skutečnost nepovedená (já to tak aspoň mám, vlastně nejsem nikdy spokojená, až třeba s odstupem času)

dadka212
19. mar 2012

@poussin neviem aká je torta bez plnky 😅 ak myslíš iba cesto vynikajúce je mramorové chutí skoro ako bábovka....alebo jednoducho spravte bábovku potrite maslom a obalte marcipánom 😉

dm1
19. mar 2012

@poussin alebo sacheerova torta je bez plnky a je mnam. ale tam podla mna potah "zabije" tu pravu coko chut 🤐

yamahafazer
19. mar 2012

@ajka82 moja mala je moj najvecsi kritik 😀 tej vzdy ukazem kazdu figurku a ked spozna kdo to je tak je to dobre 😀

poussin
19. mar 2012

@dm1 diki moc 🙂

jakelina
19. mar 2012

@eliska22 já jsem si udělala papírovou podložku, podle toho jsem vyřezala první vrstvů korpusu a udělala celé auto a až potom jsem to na to přenesla. Jak se to potáhlo, tak se to o ten potah trošičku zvětší a zasunula jsem to pod korpus, tak aby ten spodní lem byl pěkně čistý a rovný. Přilepilo se to krásně na krém. Ta papírová podložka byla vlastně o trochu menší, tak nebyla vidět.

marci2305
19. mar 2012

@dm1 Ja som ju urobila teraz - tu sacherku, ale mala som čokopoťah od pristely...Tak dúfam, že tú chuť tento poťah nezabije... 😉

marci2305
19. mar 2012

@alenv Podľa mňa je tá tortička úžasná... 😉 Skvele si skombinovala postavičky...Super!!

yamahafazer
19. mar 2012

@alenv tiez si myslim,ze urcite budu spokojny torticka sa ti super podarila nemaj strach uvidis,ze sa bude pacit 😉

dm1
19. mar 2012

@marci2305 cokopotah je podla mna v pohode ved to je sama cokolada 🙂 . ja osobne nemam rada ani ked sa potahuju torty typu tiramisu podla mna sa to nehodi k sebe ten potah 🤐

eliska22
19. mar 2012

@jakelina to si prenášala už naplnené alebo už aj potiahnuté na tú podložku ? čítam to dokola a asi som nechápajúca 😀

jakelina
19. mar 2012

@eliska22 pomazané a naplněné jsem přenesla na podložku a potáhla jsem až na ní. Napsala jsem to blbě, ty jsi četla dobře. 😀 😀

dadka212
19. mar 2012

kočky prosím nemáte niekto recept na makové cesto? respektíve dá sa urobiť makové aj z mramorového?

alenv
19. mar 2012

@fodorka
@yamahafazer
@marci2305 holky díky moc.. prostě já z něj mám špatnej pocit.. je fakt, že představu jsem měla jinou kolem druhé si přijedou

janula.h
19. mar 2012

@dadka212 ja mám niekde koláč s makovým cestom večer Ti pohľadám ak nesúri či?

janula.h
19. mar 2012

@alenv super je netráááp sa !!!

mizulienka
19. mar 2012

@dadka212 Dani, mam ulozene take nieco, mozno pomoze 😉
http://www.tortyodmamy.sk/makova-torta

reruna
19. mar 2012

Ahoj, já se vám jdu trochu pochlubit, koupila jsem si dneska nové číslo Dortománie a na poslední stránce mi otiskli dva moje dorty v rubrice Překvapení z redakční pošty, tak tady nad tím sedím nadšená 😀

jakelina
19. mar 2012

@reruna a které, pochlub se taky 😉???

reruna
19. mar 2012

@alenv mě se dort líbí, nevím, jaká byla tvoje původní představa, takže pro mě je to takhle dokonalé, ty postavičky z her sice neznám, protože žádné pc hry nehraju, ale jsou pěkně vymodelované, dort je dokonale rovný, pěkně potáhlý a že tam není lara croft...snad to přežijou 😉 Ten sražený krém mě mrzí, to naštve vždycky... mě se v sobotu srazily dva☹ prostě když se daří, tak se daří☹

pristela
19. mar 2012

@eliska22 ja som to vyrezávala aj plnila na podvozkovej podlozke, aj som ho na nej potiahla a az pak som dala na tu hlavnu spodnu podlozku , vlastne pak uz len trebalo dať kolesa a hotovo, som Jakelinku nepochopila 😀 tak pisem ako som to robila ja 😉

reruna
19. mar 2012

@jakelina byly to tyhle dorty

dadka212
19. mar 2012

@janula.h nesúri 🙂 ďakujem
@mizulienka ďakujem 😉

alenv
19. mar 2012

@reruna já to, ale nechápu.. vše stejně na chlup.. mixuju a fakt uplně se zdrc a krupičky tak jsem na radu dala lžíci oleje a to šlo celé do kytek.. to se oddělil tuk a a zbyli jen krupičky.. druhý normálně vyšel.. já si říkám jeslti už nebyla načatá smetana nebo co.. ale měla záruku ještě týden

jakelina
19. mar 2012

@pristela každá jsme to dělaly jinak, ale hlavně, že vzniklo auto ne??? 😀 😀 😀 😀

jakelina
19. mar 2012

@eliska22 asi píšu jak tatar. Prostě jsem si udělala šablonu z papíru, podle vzhledu podvozku auta, podle toho jsem si to obkreslila na korpus a i na tvrdou podložku. Pak jsem dodělala auto a potřené a vychlazené jsem ho přenesla na tu podložku a tam potáhla.

eliska22
19. mar 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 chápem, chápem 😀