Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
20. mar 2012

@dm1 fakt? 😕 že ja blbec si pisem len vahu a nie aj rozmery tych aut 😠

larah
20. mar 2012

kočky prosim ako robite vodu, nejaký potočik,želatinu? a neroztopi to poťahovku? chcem to skusiť a nedobabrať

dm1
20. mar 2012

@pristela tak som pozerala najmensieho bleska co som robila mal 3,5kg. a mohol byt veru takych rozmerov asi. Ono je to v tej strednej casti zase vyssie .a zalezi aj na kreme a aky tvar mu das. tie moje boli tazsie veru. a to tam puncovni vela nedavam len zrezem a ozaj min. dotvarujem

dm1
20. mar 2012

@larah ja robim s piping gelom to potah neroztopi

pristela
20. mar 2012

@dm1 si poklad 😵 😵 😵 dakujem za radu ,

joj orechovy korpus si vybral ujo 😕 zas a opäť budem nováčik- no baby zabite ma , ale mne to na pokročilú nikdy nevyjde 🙄 🙄

alenv
20. mar 2012

@jakelina jenže ona má jen zelený ☹

larah
20. mar 2012

@dm1 ja nemam piping gel,niekde som čitala že treba pod to čosi dať ,ale neviem čo,a či to liať priamo na tortu alebo si to vyrobiť pomimo a potom len preložiť tam kde chcem

jakelina
20. mar 2012

@alenv aha, tak má asi vyprodané ty bílé, napiš jí, třeba je sežene.

mizulienka
20. mar 2012

@larah vyvalkaj si tenucky tyrkysovy plat hmoty, troska to narias a urob z toho akoze potocik...tam kde budes mat zahyby mozes solamylom troska poprasit, akoze vlnky 😉

errilo
20. mar 2012

@dadka212 dakujeeeem 😵

larah
20. mar 2012

@mizulienka vdaka snád sa vydarí ,už mám stiahnutu ..... príde návšteva a nechcela by som aby to vyzeralo ako od školkara 😒

alenv
20. mar 2012

@larah já dělám taky s piping gelem a neroztopí to potahovku. Jinak kdyš jsem neměla tak jsem dělala vodu z hmoty přesně jak píš @mizulienka a vypadá to taky moc pěkně,vždycky jsem no nařasila

alenv
20. mar 2012

@vecernicci já dělám čverec 24x24 nemáslový krém a do tří kil

alenv
20. mar 2012

@pristela prosím prosím ty jsi dělala tu pyramidu jak jsi zapichovala ty salámy atd.. hodíš ještě foto nebo kde jsi se inspirovala děkujuuuuuu moc 🙂

dadka212
20. mar 2012

@pristela ja som mala jedného bleska asi tých 30x20 a vážil okolo 4kg
potom som robila malého z okrúhleho korpusu a ten bol 2,5kg

pristela
20. mar 2012

@alenv https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3259016... , davala som podla seba nemala som ziadnu inspiraciu na nete, slo mi len o farbu-ako inak 😀 😀 😀 sunky som kupovala :prosim si tu ruzovu, oranzovu a tu hnedu 😅 😅 predavacka na mna kukala ako púčik 😝

baby jaj vonku je fantastikus, som tam fuuurt 😅 len musim odskakovat dnu do pracovne co to urobit aby ma tak svedomie nehrýzlo 🙄 🙄

pristela
20. mar 2012

@dadka212 jemine neblbni, som mu napisala ze 3-3,5kg 😕 ale chcel klasicku tortu 🙄 orechovy korpus coko krem tak to tazke nebude 😉 , prave mi to prelozil az na 31. super

dadka212
20. mar 2012

@pristela no ale som zabudla podotknúť, že ja som dávala vela vela plnky čokoládovej maslovej a čokoládový korpus takže to tých 3,5 môže mať 😉

alenv
20. mar 2012

@pristela jsi zlatá děkuju.. no tak jsem jednou šla já.. chci tuto slaninu širší plátky a nepotrhanou chci do toho balit švestky 😀 😀 na mě koukala jak když jsem z marsu

miciatko
20. mar 2012

babenky prave som dokoncila tortu, tak vam ju tu svihnem idem pospratavat a sviham vooon a moooc sa tesikam konecne vzduch, slnko. . ...

lusil2005
20. mar 2012

@pristela 3 kg

jakelina
20. mar 2012

Holky taková blbá otázka, dáváte ty ráfky a formy do myčky?? Já to pořád drhnu ručně 😠 😠 a už mě to nebaví. Může se to tam dát, aby mi to za měsíc nezřezavělo. 😝

daducha
20. mar 2012

@jakelina nerob to ,ja som urobila a o jednu formu som prisla.Ani mesiac jej netrebalo,stacili 2 umytia 😠

yamahafazer
20. mar 2012

@jakelina ja zas tak bezne umyvam a este aj stare formy co moja mama este mala a niktorym sa zatial nic nestalo

daducha
20. mar 2012

@yamahafazer sakris,ako to ze mojej sa toto stalo 😢 ,odvtedy len rucne umyvam ..

reruna
20. mar 2012

@pristela já dělala Bleska 3D - měla jsem 1 plech, mramorák ze 6 vajec, krém salkový, měl 3,5 kg

jakelina
20. mar 2012

@daducha
@yamahafazer tak teď co??? 😀 😀 😀 😀 Možná záleží na tom jaká ta forma je, já mám samé ty plechové a asi tři něco jako teflon, ty bych tam nedala 😖

mamina1978
20. mar 2012

@jakelina Ja davam tiez vsetky formy a vykrajovacky do umyvacky, nemam cas ani sa mi nechce rucne. 😝
Ale myslim si, ze to zalezi od materialu formicky , ale aj od tych tabletiek do umyvacky, ze sa ti moze forma poskodit.Je to tak 50% na 50%,ci mas smolu, a ci stastie. Ja som si jednu formu pokaslala za 12 rokov, ale vsetky ostatne formy su OK. A ja davam okrem detskych flasiek do umyvacky naozaj vsetko..... 🙂

lusil2005
20. mar 2012

babyyy surne surne, nemate nejaky dobry receptos na babofku?