Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
28. apr 2012

inak zatiaľ som len na jednej strane a toľko tortičiek tu je 😀

lussy23
28. apr 2012

@lusil2005 perfektná
@katulkaaaaaa krásna @alenv krásna
@mia114 krásnučká
@bzucinka2 ďakujem

reruna
28. apr 2012

Nádherné dortíky!!! 🙂

mamina1978
28. apr 2012

Dievcata, mozete mi prosim vysvetlit preco sa prevara ta slahacka 😕 .
A musi sa,, vzdy prevarat`` 😕 a kolko vydrzi slahackova plnka ??? 😕 Dakujem vopred 🙂 🙂 😉

alenv
28. apr 2012

holky pomooooooc prosííím prosííím nemáte někdo postup na helmu??? Hondě to spěchá..dííky

dm1
28. apr 2012

@mamina1978 prevara sa prave kvoli dlhsej trvanlivosti

janula.h
28. apr 2012

@anibas bombaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!

aduskatt
28. apr 2012

nemate nahodou nejaku fajnu radu, ako piect korpus tak, aby sa mi v strede nedvihol? kazdy jeden musim skrojit, aby bol rovny☹

mamina1978
28. apr 2012

@dm1 Dakujem , a kolko potom vydrzi ? 😕 Ak sa neprevari ,kolko vydrzi vtedy ?
Viem, mozno hlupe otazky, ale mam strach koli detom a salmonele. ☹

irriss
28. apr 2012

@aduskatt
i velky sef "Buddy" - dortovy kral - serezava 😀 😀 😀 😉

https://www.google.it/search?q=buddy+valastro&h...

ajka82
28. apr 2012

@aduskatt mne ked sa nahodou dvihne v strede korpus, tak ked ho vytiahnem z rury na chvilu ho preklopim hore nohami 😅 niekto to tu tusim spominal aj davnejsie

aduskatt
28. apr 2012

@ajka82 no, mne sa nedviha nahodou, ale so zeleznou pravidelnostou🙂))..dakujem, urcite ho vyskusam dat dole hlavou teda🙂

mamina1978
28. apr 2012

@aduskatt Tortovu formu trosku pomykat v rukach , aby sa ti cesto rozlialo ale len trolilinku aj ku okraju, Nepiect na vysokej teplote ( 150-160 najviac) a radsej dlhsie 😉 a nepiect s ventilatorom. 🙂

aduskatt
28. apr 2012

@mamina1978 ventilator nemam🙂) a moj korpus vyzera tak, ako keby som chcela robit minimalne Etnu🙂)...........urcite postupne vyskusam vsetky rady

irriss
28. apr 2012

@aduskatt
ta Etna jako dort neni spatny napad 😉

kazde leto kolem ni projizdim... 😉 a blizko ni si uzivam...
jako dort by to byl dobry napad 😉

aduskatt
28. apr 2012

@irriss no ved naposledy som tak pozerala na to, ze fajn sopka by z toho mohla byt🙂))nakoniec som to zrezala a natrela troskou masloveho kremu a prisli obidve kobylky z obyvacky a bolo po starostiach🙂

pristela
28. apr 2012

@aduskatt holka moja , ziadne jemne pomykavanie formy 😀 nalejes cesto , pak vezmes velku lyzicu a cesto vo forme pomiesas, nie kol dokola, ale hoc ako , haky baky, krížom krážom , prosto ako ta napadne sa mozes vyzúriť , nakoniec to len urovnaj do rovinky a daj piect na 150-160 stupnov bez ventilatora - ja takto robim stale a ziadnu sopku nikdy nemam 😉

ajka82
28. apr 2012

tu je konecny vysledok na detsku oslavu 😵

ajka82
28. apr 2012

mna raz klepne z tohto pridavania fotiek fotenych nastojato 🙄 pardon

mailli
28. apr 2012

timmyho a ruffyho jsem zvládla, cyklistu na louce taky, ale ta malá psí smečka mi dala zabrat nejvíc 😀 slíbila jsem je na místní hudební festival Rock for Dogs - výtěžek jde na krmení do psích útulků na okrese. v těchhle vedrech mi fondán měkl pod rukama, ale nakonec se to pejskům přeci jen podobá (jen ten velkej se mi zdá trochu divnej) 😉 a teď chvilku volno... 😎

aduskatt
28. apr 2012

@ajka82 v pohode, otocim si monitor🙂)

aduskatt
28. apr 2012

@pristela hm, tak to aby ma pred pecenim korpusu niekto vzdy dobre nas*al, aby som sa mohla vyzurit a mala ten korpus tiptop🙂))vdaka za radu, skusim aj tuto🙂

alenv
28. apr 2012

holky co se stane, když do receptu na piškotové těsto dám jen hl. mouku, když v receptu je to půl na půl.. já bych chtěla, aby byl jemnější

alenv
28. apr 2012

jinak tady jsou větší obrázky mého včerejšího Timmyho

eliska22
28. apr 2012

@anibas všetky torty úžasné a tá kravata waw 😵 😵 😵

aduskatt
28. apr 2012

@alenv podla mna nic, ja davam podla toho, aku mam prave doma🙂) a vacsinou davam len polohrubu..........aledavala som uz aj iba hladku a bolo to v pohode🙂

vlada111
28. apr 2012

@adka_praha krááásna je, super fakt.

larah
28. apr 2012

babulky nádherné tortičky ste popridávali
a dakujem vám za páči sa 🙂

gumkacka1
28. apr 2012

babulky, prosim, poradili by ste mi tortu pre 20 rocneho chalana? neviem, co ho bavi, takze nejaku taku neutralnu, chalansku 🙂

vlada111
28. apr 2012

@salonka1981 krásne torty. Tá slaná tiež super.