Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
11. jún 2012

@aduskatt vraj je na postavičky výborná, ale neskúšala som
moja práve dokončená tortička, snaha o my little pony 😝

janula.h
11. jún 2012

no ženyyy bomba zadanie 😀 srdce na ňom 2 topánky a ruže rôznych veľkostí 😀 že aká sranda

aduskatt
11. jún 2012

@mariann2 nechcem postavicky, len take nizke zabradlie.tak ak zvladne potavicky, tak zabradlie by malo byt ok🙂

dajna11
11. jún 2012

kočeny neviete mi poradiť nejakú dobru vanilkovu alebo takú svetlu plnku ktorú by som striedala s kávovočokoládovou???

alenv
11. jún 2012

@siska25 já dělala tuto

mamina1978
11. jún 2012

@dajna11 ak maju radi kokos ,tak rafaelo krem sa hodi velmi dobre ku kavovo - cokoladovej 😉

dm1
11. jún 2012

@aduskatt ano moze je tuhsia ale tie postavicky nikdy uplne nevytvrdnu. este z pred dvoch tyzdnov tu mam jedno a ohla bych to v rukach.... co je vyhoda ze nejako moc nesadaju ale drzia ako tak tvar. aj ked top je asi Smartflex flower- robila som z neho tu hokejovu branku a to bolo na druhy den uplne tvde krasne sa mi to dalo prenasat

dajna11
11. jún 2012

@mamina1978 nevieš náhodou recept?nemusím hladať ja 😀 😀 😀

mamina1978
11. jún 2012

@dajna11 rafaelo krem......
Jedno maslo ( 250 g) vymiesat s 1 Milchmädchen (SALKO)- nevarene!!! , pridat husty vychladeny vanilkovy puding( 2 zlate klasy v 500 ml mlieka ) a 5 polievkovych lyzic struhaneho kokosu.

dajna11
11. jún 2012

@mamina1978 a sakriš robím taký kokosový bez toho salka,ale s tým salkom to musí byť bomba.....dík.

dm1
11. jún 2012

@florentina @anibas - dala som do misky par medvedikov a trosiicku vody par kvapiek a sup do mikrovlnky tak max. na 20 sekund. vybrala zamiesala farbu ak trebaloeste supla do mikra. davala som to normalne na hmotu nic nerozpustalo a treba rychlo lebo to tuhne takze sup sup lyzickou a je hotovo

aduskatt
11. jún 2012

@dm1 tak to bude v pohode, ja chcem len tenke zabradlie urobit a na tortu to pojde vo stvrtok......predpokladam ze PDT spec netreba podsypavat, SF flower pouzivam najradsej, ale prave sa mi minula

lussy23
11. jún 2012

@mariann2 krásna tortička, aj tie koníky🙂
@alenv nádherná. že sa vám chcelo robiť toľko ruží🙂

lamps
11. jún 2012

babuľky, keď dávate lístky alebo lupeinky kvietkov na drôtik, koľko treba ten drôtik zapichnúť do toho lístka, lupienka? Do 1/3 alebo aj viac?

dm1
11. jún 2012

@aduskatt podsypavat netreba vobec sa nelepi

aduskatt
11. jún 2012

@dm1 uzasne, dikyy....tak to mozem aj pri telke v obyvke sa hrajkat🙂

dm1
11. jún 2012

@aduskatt ja tiez tak robim 😀

aduskatt
11. jún 2012

@dm1 aj ja, ale nevesta si zaziadala MMF a to sa nedalo, tak to som bola v kuchyni...ale posledne uz budem robit z tej PDT🙂

dm1
11. jún 2012

@aduskatt ja robim aj z mmf v pohode bez cukru ked je dobre urobena skor si len ruky mastim cerou. mam taku podlozku plastovu na krajanie desticku a na tom si valkam tam sa vobec nelepi

lussy23
11. jún 2012

@adul67 krásne @ajka82 - nádherná tortička @adrianai nádherná @zuzana124 krásna @irriss šikovné deti, krásna tortička @dadka212 krásnučké tortičky @wera.g krásnučké @florentina parádna tortička @katulkaaaaaa krásnučké tortičky @daducha nádherné tortičky @steva nádherné tortičky @jakelina krásna tortička a syn je fešák @dm1 krásnučké tortičky @mishulle nádherné ružičky @eliska22 nádherná @yamahafazer krásne @lucinka krásne @alenv krásnučká je @mariann2 prekrásne tortičky @monikad1 nádherná @stankapk krásnučká @dada2007 krásnučká @ferinka krásnučká tortička @reruna krásnučká tortička @jakelina nádherná ružička @janulkamartinko nádherné výtvory. ja som hneď vedela, kto je tá postavička, krásna je. @bzucinka2 krásne dielka @mishulle nádherná @danielik79 nádherná @aduskatt krásny je @miculienka úplne je nádherná @zuul nádherné @artepf krásnučké

lussy23
11. jún 2012

dúfam, že som na nikoho nezabudla

mamina1978
11. jún 2012

@dajna11 Je naozaj perfektny, to salko doda tomu to mliecne sladke,lahodne........mnam, uz som ho 2 krat robila a zatial kazdemu chutilo, uz planujem dalsiu torticku s nim..... 😉 🙂 🙂 🙂

pristela
11. jún 2012

@jakelina zlatino ja milujem na tortickach stencil, straasne sa mi to páči, ale niesom tak bohatá 😀 😀 😀 a preto nemám doma stencil sablony kupene v cukrarens. obchodoch 😝 , mám také stencil šablonky samolepiace , to si nalepím normalne na tortu , nanesiem "farbivo" atd . atd . pak odlepím a hned pokračujem v dalsom vzore, ja nejak nemam trpezlivost cakat pokial prvy vzor zatvrdne 😝 a ide to uuuplne lahulinko az som sa divila, myslela som , že to je ťažke 😕

dm1
11. jún 2012

@pristela ja uz som ich tieez pozerala len ma odrazadza dost vysoke postovne v kazdom kreativnom obchode 😝

dm1
11. jún 2012
pristela
11. jún 2012

@lucka_o no na tej foto je isto kralovska glazura, ale ja by som to radsej robila stencilom, zda sa mi ovela lahší, než nanášať sáčkom polevu na bočne strany torty 😕 to dokážu len majstri, rovno , nerozstrasene ako je @dm1 😀
@dm1 Dani ja som platila postovne asi nejak do 2€ , uz nepamatam , mam to doma uz dlho , len som nemala prilezitost vyskusat to, ci to vlastne ide aj z toho 😝

Baby dnes mi dosli tie formy co sme pisali na FB , musela som ich schovat bo nemam cas ted piect , aaale nevydrzala som a uz sa pecie , umrem zo seba 😝 😝 😝 😝 dnes makám ako fredka- že aká hrdá som na seba 😀 😀 😀 😀 aspon jeden den za pol roka som pilná ako fffčela 😀 😀 😀 😀

jakelina
11. jún 2012

Dnešní rychlovka, večer upečený korpus a dnes odevzdaná. Je to pro švagrovou, tak na našem tácku. 😀 😀
Fotky takové narychlo, tak hnus a navíc fialová barva. 😝 ta mi nejde vůbec vyfotit.

jakelina
11. jún 2012

@pristela a kde ty šablony lepící seženu v Čechách???

lamps
11. jún 2012

@jakelina Majka, tá je nádherná 😅 😅 😅 😅 😅 vôbec nevyzerá ako rýchlovka 😅 😅 😅 a tie tvoje š ípové ruže sú nádherné

dm1
11. jún 2012

@jakelina kraaaaaaaaaasne a ta ruza je uplne 100-bodova

jakelina
11. jún 2012

@dm1 děkuju za tip