Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
7. okt 2012

ahoj děvčata prosím mooooc o radu a pomoc.. budu dělat pro kamarádky syna dort žraloka, ale chtějí otevřenou tlamu pořádně 🙂) jak to udělat, aby to drželo jak to vystužit ??? neboj já nevím tohl ejsem nikdy nedělala.. díky moc za každou radu

emilkaaa
7. okt 2012

@lamps a keď môžem poprosiť na kvety maš ake formy vykrajovačky, či vypichovačky alebo take žilkovače... začinam ale to len tak na rodinne oslavy a oco bude ma narodky tak by som chcela niečo vytvoriť ovšem ked sa niečo podari... a neiem ake formičky by bolo vhodne objednať...

lawli
7. okt 2012

@saminka ja tiež chcem vyskúšať...malá ma zajtra rok ,tak pre ňu 😵

alenv
7. okt 2012

ahoj děvčata prosím mooooc o radu a pomoc.. budu dělat pro kamarádky syna dort žraloka, ale chtějí otevřenou tlamu pořádně 🙂) jak to udělat, aby to drželo jak to vystužit ??? neboj já nevím tohl ejsem nikdy nedělala.. díky moc za každou radu

lamps
7. okt 2012

@emilkaaa ja najviac používam tieto guľaté kvietky, mám ich v rôznych veľkostiach od úplne malilinkej - http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/kvet-gula..., potom mám tieto margarétky, tiež v rôznych veľkostiach - http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/gerbera-8... a to je z mojej výbavy na kvietky asi aj všetko 😀 😀 😀. Mám veľmi málo pomôcok, často je to v mojom prípade o improvizácii 😀 😀 😀 žilkoveče nemám, "žilky" robím príborovým nožíkom

aduskatt
7. okt 2012

no, tak z tej mojej 8 kilovej nocnej mory ostalo asi tak kilo a pol🙂))zbytok zjedeny a pochvaly velke............este aj ten potah im chutil🙂 skoda, ze som si nezapisovala, co vsetko tam islo a v akom mnozstve🙂

jakelina
7. okt 2012

@alenv zrovna na FB přidala Lucia Dvorska žraloka, tak nakoukni

lamps
7. okt 2012

@eliska22 tortička krásna, ako si robila tie volániky dookola, keď ich máš také pekné, rovnaké? 😅

sisix
7. okt 2012

@lawli red velvet je opravdu uzasnej dortik. Miluji ho ja i moje kamaradky a jiny uz nechteji. Jen mam jiny recept, je z usa. Pokud budes chtit tak poslu. I krem je jiny, pouzava se do nej philadelphia original. Je to syr a ten krem je takovy nasladli a paradne e hodi ke korpusu. Proste kompinace uzasna. Ja hodelam koncem tydne pro kamaradku.

florentina
7. okt 2012

@vecernicci už aby to bylo 😀, páč takhle by se mohlo stát, že ta potahovka vyjde hodně draho 😅

lawli
7. okt 2012

@sisix jasné že chcem ...ďakujeeeem 😵 😵 😵

sisix
7. okt 2012

@lawli trouba na 180
250g hl mouky+pul lzicky soli+2 lzice kakaa zamichat
dalsi miska=240ml kefiru+2 lzicky cerveneho barviva+213gmasla+300g cukru=slehat =pena+1 lzice vanilkoveho extraktu+2vajicka (vejce napred 1 vmichat a pak druhe)
pak das smes s moukou postupne do kefiru
az mas smes spojenou das si 1pl des.octu a pridas 1pl sody a hned vmichat do testa. A das pect na 25-30minut.
NAPLN: 227g philadelphia + 227g mascarpone + 115gmockoveho cukru =rozmichat a pak pridat 450ml slehacky s co nejvyssim podilem tuku

me nejvic chutna kdyz se par dni v lednici, to se ty chute spoji a je to mnamka nejvetsi 😉

Klidne se ptej pokud ti neco nebude jasne.

florentina
7. okt 2012

@sisix a pokud máš ověřený tento recept (ret velvet a krém), nemohla by jsi ho prosím dát do témátku s recepty....mě by také moc zajímal a myslím, že se najdou i další a napiš k němu klidně osvědčený recept z USA...dík

florentina
7. okt 2012

@sisix á koukám, že už jsi ho dala jsem, tak to jsem nedočetla, ale i tak by se do receptů hodil 😉

sisix
7. okt 2012

@florentina zkopiruju

lawli
7. okt 2012

@sisix kujeeem si zlata...budúci týždeň dám vedieť ako chutila tortička 😉

levandulka3
7. okt 2012

@dadka212 krása krása tie farby a tá macíková je proste úúúúúúžasnááááá 😵 😵 😵 😵 😵

alenv
7. okt 2012

@jakelina já to vubec nemůžu najít 😢 😢 😢 hodíš ni odkaz prosím

alenv
7. okt 2012

@dm1 já právě chtěla ležícího žraloka celého s otevřenou pusou pořádně, ale aby to drželo

levandulka3
7. okt 2012

@jakelina teda super ako stránka z atlasu sveta

dm1
7. okt 2012

kocky pridavam svoje minulotyzdnove a tohtotyzdnove. tento tyzden bola len kniha pre mm babku a teda vobec sa mi nedala pekne odfotit sme sa ponahlali na oslavu a mala som tam akysi blby rezim nastaveny 😠 . ale inak vypadala normalne to len ta foto je divna 😀

mizulienka
7. okt 2012

@dm1 krasne 😉

dm1
7. okt 2012

baby mozem vam to tu vytapetovat inspiraciami z netu? 😀

lamps
7. okt 2012

@dm1 Danka, to nie je tapetovanie, to je provokácia 😀 😀 😀 torty sú nádherné a tá s tým mackom ... 😅 je úžasná

alenv
7. okt 2012

další dortíky z tohoto týdne

luciahromadkova
7. okt 2012

@pristela tak takehoto mcqeena, ba som aj chcela dat, v novembri, ked nas drobec bude mat 2, ale neviem..., ale usta su super 😵

florentina
7. okt 2012

@dm1 krásné dortíky... A ty inspirace jsou opravdu úchvatné. Jsi si jistá, že ten medvěd je dort 😀 ? ....páč to je fakt neskutečné.

dm1
7. okt 2012

@lamps 😀 aj mne sa moooc paci ten macko 😵. super by to podla mna bolo aj len ako dekoracia na torticku

mariann2
7. okt 2012

@dm1 tá tvoja krabica je nádherná, krásne farby, super a macko z inšpiráciíí wow, už som rozmýšľala, ako by som to urobila 🙂