Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ukmima
16. nov 2009

JAFFA TORTA- 12 vajec, 600g pomletych orechov, krystalovy cukor, hladka muka, 1 l mlieka, 3 vanilkove cukre, 500 g masla, 10 dkg cokolady, 5 balickov biskvitov /dezertne piskoty/
Cesto- Vytrepat 3 bielka s 3 lyzicami cukru, vmiesat do toho 3 zltka, 6 lyzic mletych orechov, a jednu lyzicu hladkej muky. Takto upecieme 4 platy.

BIELA PLNKA- 1 liter mlieka, odoberieme z neho 10 lyzic a vmiesame do toho 6 lyzic muky, 9 lyzic cukru a 3 vanilky. Vlejeme do cisteho mlieka a uvarime hustu kasu. Po vychladnuty vmiesame vopred vymiesane maslo.

ČIERNA PLNKA- 150 ml vody, 30 dkg cukru a 10 dkg cokolady. Dame prevarit. Vmiesame do toho 300g orechov. Po vychladnuti vmiesame maslo.

PREKLADAME- cesto- biela plnka- biskvity- biela plnka- cesto- cierna plnka- cesto- biela plnka-biskvity-biela plnka-cesto.

Uz som ju jedla je uzastna...mnam, mnam..
len je tam na moj vkus vela vanilkovej plnky, tak asi budem prekladat inac...
Inac ak nemate orechy, kludne sa da robit aj s piskotovych platov...
je mnam, ale najlepsie je ju robit aspon 2 dni skorej, aby odmekli biskvity, tie kpujem v lidly, je ich menej ako v OPAVIA ale su lacnejsie...tak kupujem 6 sackov...

evitkamalicka
16. nov 2009

inac najnovsie ma ludia prosia aj o kolaciky, tak som zobrala jednu objednavku a uvidim ako to dopadne, mozno potom rozsirim repertoar aj o kolaciky

cessy
16. nov 2009

evitka ale si mi narobila chutky, mnam, mnam

a este co ide na vrch???na posledny plat??? 😕 cokolada???cukor???

ukmima
16. nov 2009

cessy- myslis na tortu? konci sa to cestom, ale zdobis to ako tortu, podla fanazie, ja ju budem potahovat K2

cessy
16. nov 2009

ano to som myslela ja som myslela ze tam ide nieco specialne 🙂

aja7
17. nov 2009

Ahojte kocky 🙂

Mam na vas obrovsku prosbu! Dufam, ze sem niektora z vas pride a precita si to 😢
Prave mi volala pani a objednala si na sobotu puncovu tortu 😅 😕 😕 😕

NIKDY v zivote som taku nepiekla, ani puncovy zakusok, proste nic. Chyta ma panika, na nete je kopu receptov, ale mam v tom dobry chaos 😢 😢

Netusim absolutne ako na to, preto prosim vas, sikovnice, neviete mi niektora poradit, popripade presny postup? Velmi by ste mi pomohli,dakujeeeeeeeemmmm 😉 😉 😉

beruska2x
17. nov 2009

Puncove rezy - 6 vajec, 180g praskoveho cukru, 180g polohrubej muky, 1 kavova lyzicka prasku do peciva, 0,5dl vody, papier, muku a tuk na pripravu plechu. Plnka - pikantny dzem (ribezlovy), 0,5dl ovocneho sirupu (zahradna zmes), 0,2dl rumu. Poleva - 100g praskoveho cukru, 1-2 PL vriacej voy, cervene potravinarske farbivo (nalepsia je tekuta - 2 kvapky), 1 PL citronovej stavy.
Na velkom plechu upecieme bledu piskoty, ktoru po vychladnuti rozrezeme na 3 pasy. Jeden diel natrieme dzemom, prilozime druhy diel, ktory dobre pokvapkame puncom pripravenym zmiesanim sirupu a rumu. Povrch cesta potrieme znovu dzemom a prilozime treti diel. Mucnik na 2-3 hodiny zatazime a potrieme ruzovou polevou (cukor dobre vymiesame s horucou vodou, pridame citronovu stavu a potravinarsku farbu). Mucnik krajame na 2cm siroke rezy. Dobru chut

Zo skusenosti radim piect piskotu na papieri, aby sa spodna piskoty dala dobre dat dolu, lebo potom tazko vsakuje lekvar a rum do kolaca. A davat dolu spodnu "supku" nozom je dost neprakticke, lebo je z toho akurat vela omrviniek, ktore zabordelia cukrovu polevu

jen bych tam misto smesi rumu a siupu dala origo punc 😉

beruska2x
17. nov 2009

jinak dort jem pekla manzovi k svatku a byl moooc dobrej 😉

cessy
17. nov 2009

aja neviem presne kto....myslim ze lenkapav tu rozposielala výýýbornu puncovu tortu. teda ja som ju este nerobila ale dievctaa ju velmi chvalili. idem pozriet ci ju nemam aj ja 🙂

aja7
17. nov 2009

beruska, cessy, vy ste pokladiky!!!

ja mam strach, ze to polejem vela 😕 😕 😕 a este musim dat navrch aj maslo vymiesane s cukrom, lebo ju idem potahovat 😕 uz teraz sa zacinam modlit, aby to dobre dopadlo ☹(

beruska, este nerozumiem, ako zatazit???? mat ju robit vo forme (tortovej, kde sa budu piect korpusy), ale com ju zatazim???

som otravna, sorry 😢

cessy
17. nov 2009

aja7 nasla som to, preposlem ti to, dufam ze sa lenkapav nenahneva 😕 😅

beruska2x
17. nov 2009

muzes nani dat reba folii a knihu 😀 ale ja jsem to nezatezovala abyla v pohode ale toho punce bych dala o neco vic, kdz se to nasakne je to lepsi 😉

cessy
17. nov 2009

aja7 doslo???

inak ze sa aj ukazes, asi neni casu, pravda. teba si pamatam ze si prispievala hned po zalozeni temy.obcas by si nas mohla inspirovat tvojimi tortickami 😅

aja7
17. nov 2009

Beru, Cesy VELMI vam DAKUJEM...Este si premyslim, ktoru urobim, musim to hlavne predychat, vzdy mam taky strach pred novymi vecami 😉

Cessy, nuz, nestihacka, Adamko mi dava zabrat, peciem kazdy tyzden, uz niekedy mi dobre padne aj pauza. Ale chodim si vas citat, aby som bola mudrejsia.
Velmi sikovne ste, zdokonalujete sa kazdou tortou a ste velmi zlate, lebo si pomahate navzajom!! 😉

Mala som tu aj album, ale adminky mi ho zrusili, tak vam poslem aspon link na moje torticky.

Este raz vam velmi pekne dakujem!!! 😉 😉

http://www.tortyodmamy.sk/?q=user/5794/images

cessy
17. nov 2009

aja ja priebezne sledujem tvoje torticky, krasne 😉 😅

aja7
17. nov 2009

dakujem cessy, ja tvoje tiez, aj alenkine 😉

cessy
17. nov 2009

aja7 dakujem, ale ja len skusam piect 😅

aja7
17. nov 2009

ale cessy, mas krasne torty, dohodnime sa, ze si pokrocily zaciatocnik 😉

marfic
17. nov 2009

aja, trochu neskoro som prečítala a posielam link na punčovú tortu, ktorú mi poslala sofi /asi ti ju poslala aj cessy/
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19937&use...

marfic
17. nov 2009

vkladám aj na Sacherku, som sa dokopala napísať recept 🙂
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19934

marfic
17. nov 2009

aja, treba to skladať v tej tortovej forme a zaťažiť napr. doskou na krájanie drevenou a navrch poukladať napr. mlieko v krabici, cukor, čo budeš mať, ja som ju robila a bola ako z cukrárne... maslovú plnku som dala, poťah mi síce držal, ale po odkrojení sa oddeľoval, akoby aj to maslo nasiaklo z punču
ináč musí trochu odstáť, lebo my sme ju rozkrojili na druhý deň a dosť bolo cítiť rum, ale čím dlhšie stála, tým sa tie chute zmiešali a bola lepšia a lepšia

alex21
17. nov 2009

Caves Aji 😉
Ty mas strach pred niecim novým 😅, vzhladom na tvoje výtvory by som to vobec nepovedala 😉 Co mame hovorit potom my

sofi07
17. nov 2009

ajka, ta puncova je super, uplne jednoducha, robila som ju dvakrat, 1x bola uplne super (dala som 5dcl vody), ale druhykrat mi trochu vytekal z nej ten punc, asi som ju preliala (dala som 6dcl vody), takze uz budem radsej davat len tych 5dcl.
alionuska, mozem sa ta spytat na nieco? asi o 2 tyzdne idem robit prve prsia (ufff) a strasne sa mi paci ta tvoja podprsenka (tortova, samozrejme 😀 😀 ), je uplne krasna a jednoducha, neprecackana, len neviem prist na to ako robis ten lem. 😨 . ten tvoj asi nezvladnem, ale aspon o nejaku vzdialenu napodobeninu by som sa chcela pokusit 😀 . dakujeeem

aja7
18. nov 2009

Ahojte 😉

DAKUJEM vam, ste zlate 😉 Tiez sa mi zda vela tej vody, uff, mam teda poriadne obavy z tej torty. Keby bola len pre nas, nevadilo by mi, keby sa nepodarila, ale je na zakazku 😔

drzte mi palce 😉

aja7
18. nov 2009

este otazka

Ked budem zatacat tie pasy cesta(stredne), nebude sa mi lamat korpus???? Upeciem sice torty akekolvek, ale obycajnu roladu nedokazem 😝 prave preto, ze sa mi lame korpus ☹

alionuska
18. nov 2009

Sofi..ja som improvizovala...a ani si uz nepamatam ako som to robila..ale najskor som si urobila tu podprdu...vyrezala take dva poloobluciky nalepila na prsia a potom som dokoncovala ten lem...A to som si vyvalkala take tenke pasiky,zarezala a okraje som roztlacila s takym dlatkom..ale mozes aj s ceruzkou,alebo koncom malej lyzicky... a potom som tam otlacila taky gombicek-kvetinku... 😀 😀 a potom som to dala navrch tej podprsenky a vypichovala tam dierky.. Mozes aj spajdlou,alebo zapalkou...tou stranou,kde noie je sira.... 😀 😀 No hadam si ma trochu ochopila..ja peciem torticky na piatok a sobotu..jednu macko Poo a tigrik a potom mojim synovcom nejake..este ani neviem co im tam dam..navrch..to budu len take male torticky... 😅 😅 🙂

evitkamalicka
18. nov 2009

ja peciem torticky na 4.12., 10.12., 28.12. a na 20.12. 120ks zakuskov

cessy
18. nov 2009

evitka a ake torticky??uz vies aky budu mat tvar, chut..... 😕

evitkamalicka
18. nov 2009

ta na 4.12. bude kytica kvetov, na 28.12. jednotka na oslavu 1.rocika s Mackom Pooh a ta tretia este neviem

sse
18. nov 2009

ahojte dievčatá, tak ja som včera bojovala s mojimi ružičkami a pozrite do albumu ako to dopadlo 🙂 a ešte som robila aj šperkovnicu s obrúčkami 🙂