Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janulabj
30. apr 2010

díky Henikav,idem dať do takej ,čo si myslím ,že je hlinená,dúfam,že nepraskne... 😒 dám vedieť 😀

dm1
30. apr 2010

mam dotaz - kolko masla ide na jedno salko do tej karamelovej plnky?

dm1
30. apr 2010

Nika aj ja som si kupila tie v Tescu ked boli v akcii za 57,-Sk 😎 . Ale predvcerom som nabehla do pecenia hrou a neodolala som funnky abecede

nikanika28
30. apr 2010

a tato abeceda asi nieje na nete, ci? nenasla som ju

nikanika28
30. apr 2010

baby a co hovorite na Pasta dama top??? na TOM jedna ponuka za 18,77€ 5kilove balenie? oplati sa?
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/zase-pasta...

dm1
30. apr 2010
nikanika28
30. apr 2010

No tak ta je uzastna, uz som to kdesi obdivovala, paci sa mi, ze je to take zatocene vsetko 😀 😵 😵 A ako to vlastne funguje? Tie pismenka mas rozlozene alebo to je takto v kuse? ako sa s tym pracuje?

dm1
30. apr 2010

Nika je to vkuse. skusala som to bez folie ale to neslo dobre tie nozicky su tenke moc. takze foliu na hmotu pritlacit a pomaly opatrne oddelovat pismenko od ostatnej hmoty. no piplacka jak slak

nikanika28
30. apr 2010

joooj....no to verim 😝 😝 😝 ...tak ale tym padom sa ti otlacia vsetky pismenka, co mas na tej liste, nie??? 😕

dm1
30. apr 2010

Nika nie z vyvalkanej hmoty si vyrezes len taky stvorec velkosti pismenka a otlacas po jednom jak taky....

baby nikdo neporadi s tym salkovym kremom? dala som tam 250g masla len neviem ci je to malo alebo dost. dufam ze sa mi nebude topit MMF ak je tam malo masla

zuzkaprofant
30. apr 2010

ahojte zase idem otravovat.xixix..mam probôlem ako roztopit aby sa mi lepsie pracovalo s marcipanom mozuem ho dat na chvilu do mikrovlny aby povolilo 😉

janulabj
30. apr 2010

áno zuzka možeš 🙂 na chviločku

dm1
30. apr 2010

zuzi jasne mozes ja som tak vcera zo zbytkov slonika robila

zuzkaprofant
30. apr 2010

dobre viete co dala sosm to do chaldnicky a troska sa mi presmrdel za potravinami bo svokra mi vedla marcipanu dala meso a aj ked to bolo vo folii tak to citit snad sa vyvetra ked nie mozem odznova to robit 😀

dnes idem robit ten parizsky krem a chcem sa opytat co uz ste ho robili aky dzemik sa knemu hodi aby to bolo take super chutove co myslite

daniz
30. apr 2010

ahoj, dm1 ja by som ešte 100 g masla pridala - pre istotu!
zuzkaprofant ja používam najradšej ríbezlový, a ak nemám tak taký ovocný miešaný - ale musí byť červený. Dostať ho všade.

alex21
30. apr 2010

leni urobila som si pasik z radielkom. Popripade s nim urobis polkruh. 😉

Kocky vcera som urobila cokohmotu ale bolo to divne. Tak som si povedala, ze postoji bude lepsia. Dnes som si ju vybrala a prihriala v mikrovlnke. Bola dost porovita, cim viac som ju miesila rukami tym mi z nej viac vytekal sirup. Vsetko som mala mastne. Skusila som ju rozgulat co este ako tak islo, ale potiahnut som uz nedokazala strasne sa mi to trhalo, robilo sa mi z tym ako ked MMF velmi zafarbim a drobi sa. S rukami som to nevedela rozmiesit, pokazde som to musela prihriat v mikrovlnke aby som to ako tak spracovala. Ruzicku som tiez velmi nedokazala urobit. Tie co mate skusenosti neviete co som urobila zle. Mam tam vela sirupu ked mi z toho stale vyteka alebo to mam zle zapracovane. Myslíte, ze to viem este nejak spracovat?
A este ked ste roztapali cokoladu tak bola redsia alebo hustejsia.?

alex21
30. apr 2010

sorry za chyby 😔 😅

petusko
30. apr 2010

ahojte, baby aj ja potrebujem radu. zase 😅 chcem urobit puncovu tortu, platy uz mam upecene, zajtra chcem plnit a potahovat, ale rozmyslam, ci tam dat aj plnku, aby to nebolo moc suche. v kalsika puncovom zakusku plnka nie je, ale je tam syta poleva, tak neviem 😒 a aj tak musim urobit aspon trochu na potretie, aby mi chytil potah 😒

alionuska
30. apr 2010

Ahojte tak moja prva čivava je na svete...kuk...ci sa vam aspon trochu na nu podobaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀

dm1
30. apr 2010

ali ja odpadnem neverim ze je to torta 😲 😲 😲 😲 😲 . Je suprova!!!

vinka
30. apr 2010

Ali to je až neuveritelné,že toto nieje živé.Vivien mi vraví.Mami ukáž hava

mukky
30. apr 2010

ahojte dievčatá neviete kde je cessy? ☹
už ju veru riadne dlho postrádam v čo varíte...

anibas
30. apr 2010

Ali no mne nič psy nehovoria, ani som nevedela ako vyzerá čivava. 😖

Aááále už viem - pánečku ako živá !!!!!!!!! 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 Ako držia uši ?

alionuska
30. apr 2010

Anibas ved ani mne moc nehovoria...a neviem ci som ja niekedy čivavu nazivo videla...len tak z netu som obkukavala.... 😀 😀 😀 doma sa mi smeju,ze mame v chladnicke tulena 😀 😀 😀 😀 😀
Ale ste zlate-dakujem za podporu!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

alionuska
30. apr 2010

jeeeeeeeeej az teraz som si vsimla uza tymi smajlikmi tu otazku....usi...som iba na dve spajgle prerezane pichla do nich a potom do hlavy...drzia zazrakom! Ved sa mi aj zacali trochu tie okraje lamat.....ale ved aj niektore psiky to tak maju.... 😀 😀 😀 😀

sisa.b
30. apr 2010

tak uz torta odisla k malej oslavenkyni 🙂

sisa.b
30. apr 2010

ali, fotka uzasna 😵

sisa.b
30. apr 2010

teda torticka uzasna 😀

anibas
30. apr 2010

sisa - veľmi vydarená tortička 😵 😵 😵 😵 😵 - ten sloník je on či ona ?

alionuska
30. apr 2010

Sisa.b a dakujem a aj tvoj slonik je uplne krasny...🙂Taka milucka torticka.... 🙂 🙂 🙂