Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
25. jún 2010

@fukylove to je asi urobene gelovkami a dotvorene prachovkami ale akymi neviem slonova kost (telova) a asi bezova alebo bledulinkko hneda neviem mozno alionuska by vedela alebo tam sa opytaj konkretne tej pani na TOM 🙂

anibas
25. jún 2010

@fukylove ak robíš poťah z MMF - vyskúšaj Haribo farebné - ružovo žlté - a mala by byť trochu telová farba - potom zreferuj

fukylove
25. jún 2010

@hejdita - dakujem - vobec mi to nenapadlo 😀 mam pocit, ze odkedy som na materskej tak mi niekto ukradol mozog 😀 v kazdom pripade som uz nasla nieco na TOM... ze bud ivory alebo oranzova + troska kaka... tak budem vymyslat... vsak to nemusi byt dokonale... aj tak sa chlapi sa hodinu zrubu a potom im uz bude jedno, co budu jest 😀 😀 😀

a pridavam svojej jedine dve torty 😀 topanocky na tej druhej som robila podla svojej papierovej sablony, kedze som na nete nemohla nist najst, tak som si ju musela urobit 😀 a samozrejme - zakon schvalnosti - po odovzdani som nasla na TOM 🙂

alionuska
25. jún 2010

@fukylove aj ja som robila jedno...a aj ked robim prsia,tak davam ruzovu,oranzovu,kakao-alebo hnedu.... ale je aj original farba-vola sa ivory..a mam ju aj doma,ale aj tak do nej este nieco vmiesam vzdy... 😀
http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych/moje...

fukylove
25. jún 2010

@alionuska - tvoje som uz obkukavala... 😉 len stale neviem ako na tie bradavky, nejako to vymyslim 😀 alebo to obleciem a bude mat iba carku medzikozku 😀
@anibas - jj robim MMF - akurat tie doma nemam, akosi som nevedela, na co ich pouzit 😀 ale veru pojdem kupit, skusim , uvidim 🙂

alionuska
25. jún 2010

@fukylove normalne,ked pojdes potahovat tak si daj na tie ceciky dve gulicky z marcipanu..a potom to potiahni...urobia sa ti take kopceky,trochu vytvaruj v prstoch.(požmol!) 😀 😀 .aby boli take vystupene a nafarbi stetcom a suchym kakaom. 🙂nech sa dari!!!

fukylove
25. jún 2010

@alionuska - oukej 😀 vyskusam... 😉 som zvedava, ako to dopadne 😉 a ci ten nas chrustik dovoli mamine piect 😀

vinka
25. jún 2010

Baby tak toto je moja víkendová práca 🙂

boldy
25. jún 2010

ahojky ja len narychlo pridavam posledny vytvor
vsetke torty su krasne baby, idem vas precitat 2 dni mam deficit 😀

hejdita
25. jún 2010

@fukylove alebo ak chces aby boli stejne ak by si sa bala ne nevygulas dve stejne tak mozes pouzit lentilky 😉

hejdita
25. jún 2010

@boldy
@vinka
@fukylove
dievata dorty excelentne 🙂
vinak ozaj ako si nakoniec robila tu kitty???

vinka
25. jún 2010

@hejdita moja kukám kto to a to ty 😀 😀 krásnu fotku máš 🙂 Ty si pekná fakt 😉 No robila som z punčoviny a potiahla 🙂 Aj hríb je z punčoviny 😉 Dík za pochvalu 🙂

hejdita
25. jún 2010

😅 dakujem 😅 😀 😀 normalene mam ale vlasky rovne toto je tak trocha fotomontaz ze tu mam nadychane vlasky take sa mi vzdy pacili ale kedze to nemozem mat v skutocnosti tak aspon na fotkach 😀

fukylove
25. jún 2010

@hejdita - joooj, to s lentilkami som uz pocula... ja sa nebojim 🙂 len este stale neviem, ci sa na to odhodlam... by ma svihlo, keby sa mi nepodarila 😉 najma preto, ze pri drobcovi a praci co robim doma vela casu na pecenie nemam 🙂

a ked vidim tie vase kraaaasne vytvory - asi sa zacnem veru aj ja hrat s tou puncovinou... - len mam otazku - ako ju urobit, to viem... ale ono je to take, ze ked si ju spravim, tak musi byt taka "makka" aby sa s nou dalo modelovat ale zaroven taka tuha, aby sa mi nerozpadla? hmmm - asi to chce cvik...

aaaaaaaaaaa - "smekam klobouk" nad vsetkymi tortickami, ktore som tu videla... citala som asi 100 stran dozadu 🙂

vinka
25. jún 2010

@fukylove punčovina sa ti nerozpadne.Ja si ju na robote zmeliem na úplnu kašu a vytvarujem čo chcem a dám do chladničky stuhnúť. 😉 A na druhý den je to jak kamen. 😀 😀 Už len potiahnem a dozdobím ak to je potrebné 😀

alex21
25. jún 2010

Ahojte.
Musim pochvalit vsetky torticky. Su uzasne.
fukylove ja som robila telvu z tych zlto-ruzovych cukrikov.
Kocky potrebujem radu. Kamoska chce takuto tortu. Ale Kitty ma mat saty namalovane na cerveno a chce ju tak podobne aj ladit. Ja som rozmyslala nad cervenym spodkom na tom strieborne gulicky ine nemam a biely potah, kde by bol obcas cerveny kvietok so striebornou gulickou vo vnutri a cervenym by bolo aj meno. Len neviem ci by ta kitty vynikla ak by bola na bielom potahu. Je sice oramovana ciernou ale aj tak neviem. Co by ste mi odporucali aku kombinaciu. Muz mi tu vravi, ze mam urobit namiesto bielej melir ale myslim, ze to by tam viac rusilo ako keby to bolo biele. Ja fakt neviem. Ked sa vratim z dovolenky tak si vas precitam.
Prajem vam krasny tvorivy vikend. 😉

alionuska
25. jún 2010

@vinka ty nezbednica..krasne torticky..dve Kittinky..no teda-kto by to do teba povedal! Baby ja som len pred cvilou skoncila..teda tí crazy frogovia mi dali zabrat...uff...idem do sprchy a haji haji..zajtra vam hoi´dim fotecky.....dobruuuuuuuuuuu
@boldy uuuuuuuuuuzasna torticka!!!!

alionuska
25. jún 2010

@alex21 a teba som skoro zabudla pochvalit...kittinka krasna a mas aj potiahnute na jednotku! super....tie perlicky dole si robila s tou formickou?? Ja mam tu 8mm a stale nemam na to cas,naucit sa s tym robit! 😀 😀 😀 😀

nikanika28
25. jún 2010

@alex21 a nie je ten potah bledunko ruzovy? Ja by som dala bledulinko ruzovy potah, biely asi ee, ked bude kittyna biela..... a ta cervena tam bude pekna 😵

hejdita
25. jún 2010

@alionuska alex to davala ako inspiraci co ma delat ..... 😀 a potrebuje poradit 🙂 ja bych poradila ale zatim sem nic v takovem stylu nedelala

vinka
26. jún 2010

@alionuska sa zdokonalujem inšpirujem sa tebou tak nezahálam 😀 😀 😀 Dakujem za pochvalu 😉

alionuska
26. jún 2010

@hejdita jaaaaaaj no dakujem...ja uz som vecer bola k.o. asi preto som si nevsimla...ze to je iba inspiracia..stahujem prave fotky...tak uz za chvilu vam sem nejake dam🙂

@vinka toto tak rada citam! 🙂 😀

alionuska
26. jún 2010

kuk🙂

anibas
26. jún 2010

@alionuska supééér - najviac ma zaujala tá " pánska pýcha " na tom žabiakovi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no a to farbenie 😨 😨 😨 😨 😨 čierna a hnedá 😨 ... to sa ja asi nikdy nenaučím 😒

anibas
26. jún 2010

@vinka perfektné kittynki 😵 😵 😵
@boldy výborný nápad 😉 😉 😉

@fukylove krásne jemnučké 🙂 🙂 🙂
a ešte Lelou - tak sa predsa vydarili 😉 😉

sisa.b
26. jún 2010

ahojte,
tak pridavam aj ja svoju kittynku. nervy velike pri fuzoch - ta cierna hmota ani nebola uplne cierna a poriadne sa mi to rozpadavalo ☹ tak som ich nakoniec musela namalovat. ako robite ciernu, aby sa vam nerozpadavala?

sisa.b
26. jún 2010

torticky mate nadherne 😵 😵 😵

ali, ta crazy forg je cela z hmoty?

alionuska
26. jún 2010

@anibas dakjujem ti moja... 😀 😀

@sisa.b zafarbi na tmavo-modro alebo zeleno alebo kakaom a potom pridaj ciernu..ja davam zivocisne uhlie a ked sa ozpada,tak trochu cery,alebo v najhorsom pripade-susene mliekpo!!!A prepracuj v rukach. 😉 Inak Kittynka krasna a fuziky si mohla aj namalovat,aôlebo na cierno nafarbene šparatka dat. 😉 😉

A ti zabiaci boli.lavy z cuncoviny,potiahnute MMF ,a inak ostatne hmota! Pekna makacka... 😀 😀

alionuska
26. jún 2010

Boze pisem jak madar..vynachavaju mi niektore pismena na klavesnici..Ala dala ten notebook do parady! 😀 😀 😀 som chcela napisat ze Hlavy z puncoviny 😀 😀 😀 😀

sisa.b
26. jún 2010

ali, dakujem 🙂 a to ked potahujes puncovinu, tak kde je koniec potahu? davas zvrchu na spodok, alebo spredu do zadu a potom to tam nejak uhladis? neviem si predstavit potahovat take male 3D postavicky 😕