Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
11. sep 2010

@bianca ďakujem 🙂

zlatat
11. sep 2010

@millada aj mne sa dnes a aj vo štvrtok stalo, že sa mi WI začal rosiť keď som ho vztiahla z chladničky. Dnes sa mi počas ozdobovania normálne lepil, dokonca sa mi na jednom mieste aj trochu odul ( a to som pred poťahovaním mala tortu celú noc v chladničke a pekne som uhládzala ) ... krém som pod poťahovkou mala klasickú s maslom, akú vždy používam, takže si myslím, že mi to robilo preto, lebo máme vysokú vlhkosť v dome - cca 80 %
Teraz je torta v chladničke a poťah je krásne suchý a stvrdol ... ktovie, čo bude zajtra, keď sa vyberie.

bzucinka2
11. sep 2010

@zdenallicka krasna torticka 🙂
@sylvia75 super napad s tym bananom 😀 a krasne si to vsetko aj vytvarovala, na tie male si mala asi formicku, nie? 😉
@zlatat roztomile torticky 🙂

bianca
11. sep 2010

joj decka slak ma ide trafit.Prisla som sa ukludnit.Som si zabudla vytiahnut maslo s chladnicky a teraz mi nejde rozmixovat.Ma s tych bielich mini hrudiek vystrie asi

hejdita
11. sep 2010

@bianca tak to skus slahat nad miernym ohnom(ja mam sklokeramiku a mam to tak na strede) mne sa tiez niekedy stava a potom supni do mrazaku ja to tak robim a hlavne vtedy ked mam velmi tuhy puding tam este pridavam vzdy kapicku mlieka.......tak dufam ze som poradila 😉

bianca
11. sep 2010

@hejdita no prave ze ja to mam z tvarohom a to na ohen davat moc nemozem.Och pockam chvilku a idem zasa spricovat kuchynu

hejdita
11. sep 2010

aha....hmmmm tak to je skodaaa ze som neporadila.....tak nech sa podari ...a na TOM si sa pytala tam ti treba poradia...

bianca
11. sep 2010

@hejdita uz pasiruje ................. to som si zas dalaaaaaa............................juj budem hromzit.....................este asi nikto nikdy nepasiroval plnu

sylvia75
11. sep 2010

@bzucinka2 ďakujem...áno na tie malé som zobrala synovu formičku na plastelínu... 😀

sisa.b
11. sep 2010

@bianca ja by som to skusila aspon na kusku kremu 😉 ja som do tvarohoveho davala aj zelatinu a vobec mu neublizilo, ked som davala dve lyzice kremu do tej horucej zelatiny. a na to, aby sa ti spojila, vobec nemusis zahrievat cely krem. alebo ak cely, tak vobec nemusi byt horuci. mne stacilo parkrat premiesat a ostal pekne hladky 🙂 drzim palce!!!

dievcata, zas sa tu dobre pozera na torticky @zlatat @sylvia75 @zdenallicka 😵 😵 😵

bianca
11. sep 2010

tak tragedia vyriesena.Nakoniec som to cele vrzla v zlosti do horcuej vody v umyvadle a tak mixovala.POvolilo okamzite.Akurat to mam teraz riedke ako.....dala som to na mrazak a sla vykonavat daco ine a zas nemozem najst alobal.Dnes sa mi zasa dari.

@sisa.b ja mam platkovu zelatinu no nikdy som s nou nerobila.Ked bude riedky tak asi budem musiet pouzit.Dufam ze to dajak dobre dopadne

a to som sa este nedostala k cokolade.Az to bude ten pravy adrenalin bo strukturalna folia na mna kuka a ja na nu ale este me sa nezoznamili.......

idem hladat alobal

reruna
11. sep 2010

Ahoj, tak vaše dortíčky jsou všechny krásné, pat a mat super 🙂
mě se nakonec krém podařilo krásné nahřát v té mikrovlnce, ale potah se mi pak trochu potrhal, tak jsem to tak nějak lepila, no nakonec se ale celkem povedlo

reruna
11. sep 2010

ještě foto

bzucinka2
11. sep 2010

@reruna super sa ti vydarilo, maly mal urcite radost 🙂

bianca
11. sep 2010

@reruna kraaaaaaaaaaaaaaasna.Urcite bolo kpec radosti

zlatat
11. sep 2010

@reruna peknučké aftíčko ... aj mňa v októbri čaká
@bianca som zvedavá čo povieš na tú fóliu - chystám sa ju tiež kúpiť, ale plánujem ju používať na poťahovku ... čítala som, že sa to dá použiť aj na marcipán, nielen na čokoládu

bianca
11. sep 2010

@zlatat no ja som ich prave kupil koli marcipanu ale mam prilezitost skusit aj na cokoladu a na fotkach vyzera uzasne tak chcem skusit

inak ta mrcha krem netuhne ani so zelatinou.Som zvedava ci neskonci v kosi

rybca
11. sep 2010

@bianca dockaj, ja som dnes robila kuraci salat v zelatine a tiez som sa nesla dockat kym to ztuhlo, ale uz je to ako tak ok...🙂 a robila som z platkovej zelatiny

bianca
11. sep 2010

@rybca je to v mrazaku a tuhne to.Dufam ze do polnoci aspon to bude hotove 😀 Nasa mala priserka nie a nie zaspat tak kukame rozpravku

alionuska
11. sep 2010

@anibas naaaaaaadherne lietadlo!!!Dokonale prepracovane .perfektne!!Asi najkrajsie co som doteraz videla🙂)))

alex21
11. sep 2010

Ahojte. Popozerala som nove torticky a su nadherne. Precitala som len par poslednych prispevkov a nieco niekedy pred tromi dnami. Tam som postrehla ze sa niekto pytal na cierne lemovanie na kitty. Ja to lemujem ciernou hmotou vysulanou na tenko. 😉
Ako sa da pouzit cokotransfer na hmotu? 😨 To nan polozim vyvalkanu hmotu a otlaci sa mi obrazok.
Este pridam svoju svadobnu a jedno srdiecko na ktorom som prvy krat skusala WI. Chcela som ju hlavne kvoli tomu, ze sa da zafarbit na tmavo ale mne tmavocervena nesla teprva som malovala povrchu. To som mohla aj MMF.

alionuska
11. sep 2010

@sofi07 tvoja torta-no comment!!Neskutocne..ja som myslela,ze ta motorka je hracka! Neuveritelne krasne!!!! 🙂 🙂 🙂

vinka
11. sep 2010

@alex21 krásne ale tá mašla ma zaujala.Ako si ju urobila,mne to nejde tak krásnu mašlu urobiť ☹ ☹

alionuska
11. sep 2010

@bzucinka2 super...len moja pec a zdokonaluj sa!!! Jednoducha,ale peknucka!!!
@anibas krasne!!!
@evitkamalicka tiez krasne..aj ovecka a aj ten hrad! Jednicka!

bianca
11. sep 2010

@alex21 z tej svadobnej som stratila dych.Ani neviem co mam napisat.

alionuska
11. sep 2010

@zdenallicka Pat a Mat uplne rozpravkovo perfektna torta!!! Super! 😉 😉
@sylvia75 trosku erotiky nezaskodi!!Super bananik..Sestricka sa tesila??? 😀 😀
@zlatat Kitty nadherna a Dora mi vyrazila dych!Dokonale..moja mala Ala zboznuje tie rozpravky!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 krasne!
A konecne vam idem hodit moje najnovsie dielka..nestihala som sem moc chodit,lebo Sašenku mam trochu choru..je jak maly certik,aj zubky aj soplik...no tesim sa na buduci plodny tyzden..to sa aj zblaznim...ak bude taka uplakana stale..malinke moje....tak kuk babenky... 🙂 🙂

alionuska
11. sep 2010

@reruna aj tvoje auticko je pekne!!Malinky sa urcite tesil! A anni neni vidiet ten potrhany potah..super si to zamaskovala🙂 😀 😀
@alex21 nadhera.svadobna a aj to srdce ako od profesionala!!!Super dievca!!!!! 🙂 🙂 🙂

zdenallicka
11. sep 2010

Děkuju všem za pochvaly..🙂

Ali, moc hezké dorty, nejvíc se mi líbí kolotoč a myš..🙂 Co to máš za barvu - tu bronzovou? A kde ji kupuješ?

zdenallicka
11. sep 2010

Jo a přišla jsem neplánovaně na vychytávku - MMF krásně zabarvíte na červeno touhlr barvou.. chtěla jsem tmavě růžovou s přehnala to s množstvím barvy... 🙂

millada
11. sep 2010

@alionuska , úúúúúzasné, nádherné torty 😵 Si šikovnica riadna 😉
Ja sa chystam robit na narodky malej Hello Kitty a neviem odkial vezmem taku "maketu" 😕 Si si ju sama nakreslila? Alebo ako ju robis? Dakujeeeem 🙂