Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
14. nov 2010

@bershka ,@elise ahojte 🙂 na ten marcipan od Oetkera ,vam nikto neodpovedal asi preto ,že skoro všetky tu robia len z MMF prípadne z K2 😉

bershka
14. nov 2010

@lawli hihi a co je MMF a K2? 😅 😅 😅 😅 😅

lawli
14. nov 2010

@bershka MMF je marshmallow fondant - vyrába sa doma z cukríkov (penových) to robím aj ja 😉
K2 je podobná hmota ako marcipán a to sa tuším objednáva ,ja osobne som ho ešte nevidela 😕 🤐 😀

bershka
14. nov 2010

@lawli ahaaaaaaaaa a co sa tyka tych farieb. to sa kupuje nejake farbivo? akoze sory za blbe otazky, ale ja sa estelen chystam a nemam potuchy, co sa ako robi... ako je to s tym valkanim, aby sa to nelepilo?

lawli
14. nov 2010

@bershka áno dievčata si kupuju farby (gelovky) ja robím len s klasickými práškovými 😅 , aby mi to nelepilo (MMF) tak podsypávam preosiatým praš. cukrom a čím babky neviem 😒

akme
14. nov 2010

@andrea12737 mne sa to nedalo vygúľať keď som použila iný cukor ako považský 😒

bzucinka2
14. nov 2010

sofi, dakujem uz ho mam ulozeny 🙂

sisa.b
14. nov 2010

ahojte,

chvalim vsetky sikovnice, aj zaciatocnicky, aj pokrocile 😵 😵 😵
@deni_v22 😀 😀 😀 krasne torticky 😵
@anibas, zacinas pracovat na alionuskinych tyzdennych mnozstvach? 😀 nadhera tiez 😵
mne stacili dve a hlavne ta dzungla pre moju slecnu mi dala zabrat! 😝

zuziq
14. nov 2010

@sisa.b tak ta dzungla je nenormalna 😵 fakt parada

bzucinka2
14. nov 2010

@sisa.b wauw, sanku mam na kolenach aj ja idem robit nejaku dzunglu, tak idem trenovat zvieratka, aby som ich mala nachystane ak sa mi vobec podaria 🙂

sisa.b
14. nov 2010

holky, dakujem 🙂

@bzucinka2 ja som robila zvieratka az tuto noc 😝 a na obed som skladala tortu, davala pruhy, skvrny... skratka som nemala cas sa s nou viac pohrat. resp. pat a mat ma vytrapili viac, nez som cakala, tak som tu nasu zbuchala, ako sa dalo 😅

bzucinka2
14. nov 2010

@sisa.b tak to ja by som tak rychlo zvierata nezbuchala a to si robila podla nejakeho navodu ci z hlavy? 😨

zlatat
14. nov 2010

ahojte, chválim všetky šikovnice, tortičky sú prekrásne
@sisa.b tá Ďžungľa je úúúžasná, ako si robila ten strom? Je to iba poťahovka, alebo si použila aj drôtiky?

Ja som si dnes pripravovala len figúrky na tortu, ktorú mám robiť o dva týždne.
Mala som budúci týždeň robiť bezlepkovú tortu, ale nakoniec ju odriekli kôli cene ... srandisti, chceli by krásnu tortu zadarmo - a pritom bezlepkové suroviny sú hrozne drahé, tak nemôžu predsa počítať s tým, že im dám tortu za pár éčok ... tak nech si ju upečú doma sami.... takže budem mať veget a aspoň si oddýchnem 🙂

sisa.b
14. nov 2010

bolo tam 8 hrubych drotov. kym bol len omotany "korou", tak bol ok, ale ked som tam vcera vecer dala zelen a liany, tak mi do rana lahol 😢 😢 😢 ten, co je na torte, uz nema povodne zdobenie, lebo sa mi liany celkom rozpadli, davala som nove, az bol strom na torte. cestu autom na oslavu neprezil ☹ resp, ostala zelen len na vrchu a aj liany som zhodila, aby aspon cosi z neho ostalo...
robila som ho podla tohto navodu http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=164&...

zdenallicka
14. nov 2010

@sisa.b Ahoj..🙂 Moc hezké dorty..🙂 A dívám se, žes pekla i Pata a Mata se zdí - mám v plánu přesně to samé a proto chci vědět, cos použil na "maltu" mezi cihlami..🙂 Prozraď, prosííííím!! 😀 😀 😀

Jo a máš návod na Pata a Mata (figurky), prosím? 🙂 Děkuji..🙂

deni_v22
14. nov 2010

@sisa.b "A je to" je dokonale, ale ta dzungla ... prekrasna 😵 😵 😵 mala sa musela velmi tesit 🙂

alex21
14. nov 2010

@zdenallicka ja som daval do muru vyslahane bielka s cukrom a s trochou zltej farby 😉
@sisa.b nádhera 🤐
@beruska2x ja som farbila ciernym uhlim asi rok, teraz mam uz gelovku. Rozdrvila som ho a rozrobila v troske alkoholu a pridala do mmf alebo farbila povrchu.
@maca77 krásna husenicka 🙂
@zuziq dakujem za postup

winona24
14. nov 2010

@sisa.b tak tá džungľa .....waaaaaaaaw...nemám slov...dokonalá práca 😵 😵

zdenallicka
14. nov 2010

@sisa.b Kočko a ještě mi řekni, jak jsi dělala ten žebřík, prosím..🙂 Děkuji..🙂

sisa.b
14. nov 2010

dakujem dievcata 🙂

@zdenallicka malta je bielkova poleva. tie tehly mi dali najviac zabrat, vysekavala a skladala som ich 4x 😝
postavicky som modelovala len podla fotky tych dvoch - aj tak som im vymenila tricka a potom som ich musela "prezliekat" 😀
rebrik su len nasekane valceky, podlozila som si ich potravinarskou foliou, aby sa neprehybali, kym vytuhnu. na druhy den som len konce namocila do cokolady 😉
nech sa podari! a hlavne nech ta nevytrapia, ako mna 😝

nadulici
14. nov 2010

caute baby, no skoro som odpadla, co ste to tu zasa popridavali, krasne fakt, hlavne ta dzungla nadherna, ale aj ostatne vsetky, krasnucke, sikovnice, ste sa rozbehli...
ja som len jednu robila tento vikend- loptu.....no a pre moju babulecku som piekla druhu torticku, strasne sa jej paci zabka z reklamy na Bupi, tak mala zabkovu torticku...

dm1
14. nov 2010

@sisa.b nadhera ako vzdycky! Hlavne ta dzungla sa moc podarila a ten strom je perfektny!
a vidis esteze som ti bola Pata a mata kuknut inak by mali tricka naopak 😀

daducha
14. nov 2010

@sisa.b uzasne torty, ta dungla je nadherna,jedna z najkrajsich tôrt ake som kedy videla.Som zvedava,kedy sa ja k takejto dokonalosti vypracujem.Esta raz, uzasne 🙂 🙂 🙂 🙂

artepf
14. nov 2010

teda já nechápu, jak můžete vytvářet takové dokonalé dortíky, jeden lepší než druhý 😎 . Hlavně by mě zajímalo, jak to děláte, že máte ten povrch tak krásně lesklý, já jsem zkoušela MMF na potažení, ale měla jsem ji takovou bílou na povrchu od podsypávání Solamylem 😖 . Tak bych byla moc vděčná za radu jak příště na to 😅 .

sisa.b
14. nov 2010

@dm1 😀 😀 😀 hlavne ze som mala obrazok tych dvoch stale pusteny a aj tak som ich poplietla 😀

@daducha ona vobec nebola dokonala 😉 naopak, mna mrzelo, ze som na nu mala tak malo casu, chcela som sa s nou viac pohrat. tesila som sa na nu uz dlho a nejak som si to zle rozplanovala 😝
a dakujem 🙂

sisa.b
14. nov 2010

@nadulici ta zabka je velmi podarena 🙂

lucula73
14. nov 2010

dievčatá,ďakujem aj ja za pochvaly..... 😉

a všetky tortičky čo tu dnes pribudli,sú prekrásne,nádherné.... 🙂 tá džungla je ako z rozprávky,ozajstná 🙂
a húseničku som si tiež uložila 🙂

a chcem sa opýtať,ak ste niektorá robili z tých bielych amerických cukríkov,ako sa vám s tou hmotou robilo?lebo mne sa vidí taká moc gumová...veľmi ťažko sa mi gúľala.. 😕

sisa.b
14. nov 2010

@lucula73 skus pridat viac vody, vezme to viac cukru a bude sa s nou lepsie pracovat. ja som to robila tak, ze som si namocila ruky, premiesila s cukrom a zas namocila ruky... az kym som nebola spokojna 😉

anibas
15. nov 2010

@gabika11 @maca77 @danciacik - supéééér 😉 😉 😉 😉 😉

anibas
15. nov 2010

@sisa.b nááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááádherná torta - hneď si ju uložím - neplánujem toľko pracovať - len to tak blbo vyšlo a neviem povedať nie - a moje torty boli od 2kg do 3,5 kg.
@nadulici prekrásna žabička 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵