Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

duplicka
25. nov 2010

@vinka nie to som urobila 😉 😉 😉 😉 , pozeram, ze nic moc fotky,hmm ale fotene mobilom,t ak co uz ,mam aj normla fotakom ,ale nestiahnute

vinka
25. nov 2010

@duplicka ty kokoooooooooos som sa pýtala preto lebo mi fakt prišli ako umelé.Tak krásne vypracované uhladené 😲 😲 😲 😲

dm1
25. nov 2010

@duplicka no vidis ze sa podarili a ze to ide aj s MMF! sikulka si! ja keby sa este MMF dobre farbila aj na syte farby tak inu hmotu ani nepotrebujem

vinka
25. nov 2010

@dm1 no tak toto štve aj mna,že to nejde tak do sýta ☹ ☹ ☹

duplicka
25. nov 2010

@dm1 dakujem si ma v noci povzbudila 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

fakt som aj ja prekvapena aka krasna sa podarila a aj ta hneda to som nepodsypala cukrom ale kakaom a nadher, zajtra robim koselu pre deda tak snad sa podari

len korpus bol malinko iny, lebo sa mi pokazila v noci vaha ☹ ☹ ☹ tak som len odmerkou

mas nejaky osvedceny recept na korpus, no a plnka hmmm robila som puding 600 ml na dve vrecka pudingu a hmmm maslo asi 200gr a zdala sa mi taka pudingovejsia , nie pevna ,asi malo maslo ci?

ale inac uz ostal len kusok 😀 😀 😀
auta odlozene, asi naj supnut do mrazaku,ked budem mozno o pol roka, ci sa to v mrazaku pototo

duplicka
25. nov 2010

no ja ked som s detmi robila domacu plastelinu tak sme expreimentovali s praskovymi a total perfis farby syte, tak neviem, fakt nejde na tmavsie ani ked sa jej tam da vela?

tu autockovu som mala s cucoriedkami

duplicka
25. nov 2010

@vinka tak si ma potesila,ze sa ti paci a aj auticka 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

alex21
25. nov 2010

Ahojte nestiham, som fest unavna len vam pridam svoje dalsie tentoraz aj nepotahovane
Prva smotanova, druhá ovocna, tretia sacherova a stvrta klasika potahovana

viva13
25. nov 2010

@alex21 krásne tortičky mňaaaam, vyzerajú super 🙂 🙂 🙂

danciacik
26. nov 2010

ahojte, ďakujeme za gratulácie - veľmi potešili a popozerala som tortičky - no nádhera baby klobúk dole. 🙂

janulka04
26. nov 2010

babulky, ja sem obcas nakuknem..
potrebujem radu zase....
spravila som si mliecny marcipan, ale vela mi zostalo...tak mozno to vyuzijem na Vianoce, aleako ho mam skladovat?
do mraznicky, ci do chladnicky? 😕

vinka
26. nov 2010

@janulka04 stačí do chladničky.Len zabaliť do sáčku mikrotenového aby nevyschol. 😉

aktak
26. nov 2010

kde v Ruzinove alebo Novom Meste najdem cukrarsky obchod? potrebujem farby na marcipan napriklad, diiik

janulka04
26. nov 2010

@vinka dakujem krasne 😉

zlatat
26. nov 2010

čaute, ešte som vás nečítala, akosi nestíham ... len som sa vám prišla pohváliť s tortičkou.

tak tu je môj zázrak 😀

bzucinka2
26. nov 2010

@duplicka krasne si sikulka 🙂
@vinka paradna kvakana 😀
@martinex sikulka 🙂

mrka2
26. nov 2010

@zlatat perfektna torta!!!! sice nepoznam tie postavicky,ale su super! a ten vtacik a strom... no parada!!!
@alex21 manm mnam... tak tu smotanovu by som si hned dala, vsetky vyzeraju skvele 🙂
a ostatne babule mate tiez nadherne torticky!!!! sikulky...
ja idem dnes robit kacku, tak to som zvedava,ako to dopadne... este som nikdy take nic nepiekla,tak je to vyzva... 😖

hejdita
26. nov 2010

@zlatat 😵 😵 😵 nádhernyyy a jaky krasny stromek mas 😵 😵 😵 😵 aj ja mam tento tyzden objednavku na strom ale zo safari tematikou teda strom a tiger ale tvoj je bezkonkurencny 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

bzucinka2
26. nov 2010

@alex21 ty sa nezdas paradne 🙂
@zlatat podarena 🙂 a tu je moj zazrak 🙂

zlatat
26. nov 2010

ďakujem vám dievčence 🙂
@bzucinka2 krááásna tortička, perfektné zvieratká 🙂

duplicka
26. nov 2010

@bzucinka2 😉 dakujem,len korpus sa mi akosi neto,ale davala som podla odmerky lebo sa mi pokazila vaha.hmm dnes idem upiect dalsiu dedkovi hmmm a tak snad uz bude korpus ok, aj dnes sa akosi lamal 😒

lussy23
26. nov 2010

@lucula73 @vinka @martinex - krásne torty
@bzucinka2 @zlatat - krásne
@alex21 - krásne, všetky 4

lussy23
26. nov 2010

@bzucinka2 - tie zvieratká sú z umelej hmoty?

dm1
26. nov 2010

@alex21
@zlatat
@bzucinka2
krasne torticky ste napiekli!

akoze ja som uplne vystavena spala som az 1 hodinu a teda narobena som statocne. Mala som na jednu svadbu aj okruhlu jednoposchodovu aj 3-posch. a teda vobec som nevedela odhadnut vahu tych stvorcov lebo som take nepiekla este som jej povedala kilovu cenu a ze vobec netusim kolko bude mat ale ze min.10 kg a teraz som jej volala ze ma 14 kg bez podnosu 😝 . no dufam ze sa jej bude aspon pacit. Este ma v noci caka dalsia zakazkova a jedna mala pre neterku

dm1
26. nov 2010

a foto.... Na tej malej nevidno dobre ze to bolo perletove a aj ruze striekane len v tom detaile. A akoze zenich mal mat vyhrnute gate a mal mat ponozky a tenisky lebo je to bezec ale akoze tie tenisky take prtave sa mi vobec nedali spravit 😢 . Postavicky mali mat take okale ako mi poslali na foto chceli takych funnky. Este pre ne neboli dufam ze sa im budu pacit

mrka2
26. nov 2010

@dm1 nadherne. urcite sa im budu pacit, neboj 🙂
@bzucinka2 wow wow wow... krasna!!! 🙂 😉

duplicka
26. nov 2010

@dm1 krasneeeeeeeeeeeeeeeeeeee

bzucinka2
26. nov 2010

@lussy23
@zlatat
@duplicka
@dm1
@mrka2 dakujem vam, zvieratka su z K2 ale dakujem, ze sa ti zdaju umele, tak som sa snazila 🙂
@dm1 uzasne su ty brdo, krasne si ich urobila, urcite sa budu pacit 🙂

duplicka
26. nov 2010

@dm1 prosim aky robis korpus na ktory sa da naj spolahnut, mne sa ten moj akosi hmmmm, mozno by som skusila nejaky a mozno bude este lepsi 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 ,ale stavim na spolahlivy ecept 😀 😀 ,aby som nenervacila 😀 😀 😀 😀 😀 😀

inac co take pre starsieho pana na narodky, nasla som koselu,ale hmmm take pobiednejsie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nemate nejaku dobru foto nejakej peknej

sisa.b
26. nov 2010

@dm1 danka, parada!!! kurnik, len by to chcelo kvalitnejsie foto ☹ s tym mavam aj ja problem