Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sse
7. sep 2009

heni dá sa so šmolkových dá sa s Haribo takých ružových a dá sa aj z JoJo cukríkov marschmalow. a kvietky keď chceš nalepiť stačí ich potrieť vodou a oni sa prilepia 😉

alex21
7. sep 2009

kočky ake su to tie americke. 😅
Ja som dnes v lidli kupila smolkov, tie som este neskusala a Haribo.
Inak som zistila ze praskovu farbu mam odveci. Ja mam od vyrobcu AROCO a zistila som ze je slana. Horsie je ze u nas ine nezozeniem. Ani v nasom tescu nemaju farby. My mame odveci tesco. 😖

henikav1
7. sep 2009

sse, dakujem,

alex, nasla som tu nejake farby, vselijake druhy, skus objednat.

http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=i...

Ja sama rozmyslam, neviem ktore by boli najlepsie, chcela by som robit futbalove ihrisko malemu k narodkam

alex21
7. sep 2009

henika dik.
No ja som si to zatial chcela vyskusat bez toho aby som musela objednavat z netu. Ja zatial nemam ani vykrajovacky nic. Chcem najprv vediet ci sa mi bude darit a potom si poobjednavam vsetko co penazenka dovoli 😀
Ja chcem v oktobri urobit Eliske k meninam a na tej sa chcem ucit. Je sice pravda ze k meninam sme nikdy torty nerobili no ale na nejakej sa musim naucit. Tak zatial sa rozkukavam a skusam si miesat farby a malovat. Prvu co som robila som nemalovala lebo som ju urobila bielo ruzovu a to bola farba cukrikov. A teraz rozmyslam nad tym ze jej urobim nejaku s vlacikom lebo ona je fanatik do vlacikov.

vinka
7. sep 2009

Alex21 farbu na začiatok kúpiš aj v DM potravinársku práškovú za pár centov. 😉 A vydržia ti dlho. 🙂 A ja si ich rozriedim v pár kvapiek vody a dám tú vodu do hmoty. 🙂

alex21
7. sep 2009

no u nas ani v DM nebola. V Senci asi nik nepotrebuje potravinarske farby. A aj v tej jednej drogerke kde som kupila tuto slanu tak som si ju bola vymenit za inu lebo prvu som kupila rok po zaruke. 😝
Ale v sobotu idem do Trnavy tak si nakupim tam. 😉

henikav1
7. sep 2009

vidis alex a to uz si dalej ako ja, pretoze ja som este nerobila ziadnu, len ma tu inspirovala jedna nadherna torticka od sse, co som nahodou zahliadla v jej albume a tak som sa sem dostala. No a odvtedy len obzeram, ani nespim poriadne, tak ma to chytilo a tak velmi to chcem skusit, aj ked vobec neviem ako. Zatial som si objednala len jednu formu z anglicka na orchideu, tak uvidim ked dojde. No a futbalistov na tortu mam, len branky nemam na to futbalove ihrisko, ale hadam nieco vymyslim. Uz sa tesim na vikend budem skusat
Inac, cim viac obzeram, tym viac sa cudujem ake zazraky nadherne vedia vyrobit sikulky.
V sobotu pojde manzel do cukrarenskeho obchodu tak mi pokupi co si vyberiem, len od samej radosti ani neviem co chcem, tak len obzeram a vyberam a neviem sa rozhodnut 🙂

henikav1
7. sep 2009

dakujem vinka, uz si pisem, farby v DM drogerii. Je to nejaka znacka, alebo si mam len pytat praskove potravinarske farby?

henikav1
8. sep 2009

tak ma napadlo, ked potahujete okruhlu tortu, tam sa tvoria zahyby, nie? Ako som pozerala na fotkach, mate tie torty po bokoch krasne rovne, ako to robite?

evitkamalicka
8. sep 2009

ahoj kocky...prave mi prisiel pravy mandlovy marcipan, len neviem ako ho skladovat, na obale pisu v suchu ale nepisu v chlade, myslite ze sa to nepokazi ked to nedam do chladnicky?

alionuska
8. sep 2009

Henikav,ked potahujes tortu je najlepsie mat ten potah co najvacsi...vtedy sa ti na okrajoch vlnky urcite neurobia a zahladuj si pekne rukami..postupne kusok po kusku..
Evitka,ja si myslim,ze marcipanu pravemu sa nic nestane aj pri izbovej teplote..vsade,kde som ho videla ho mali len tak v regali,ci v cukrarnach,alebo aj v Tescu... 🙂

henikav1
8. sep 2009

dakujem alionuska, kazda dobra rada mi je velmi vzacna, cez vikend sa vrhnem na vec 😵 uz sa strasne tesim, dufam, ze nebudem zklamana z vysledku
dnes som si porobila dlhociiiiiiznyyyyyyyyyy zoznam veci, ktore si objednam, tak sa tesim, ako deti na vianoce

evitka, aj ja som videla marcipan len tak na policke v obchodoch, nemali ho v chladnicke, ale nedavala by som ho na priame slnko, mozno do spajze

vinka
8. sep 2009

Henikav kludne pýtaj potravinárskue farby a dajú ti tie práškové.Neviem aká značka.Ja som tak pýtala a povedala mi,že kde sú.A hned som našla. 😀 😀 Alebo to je v DM alebo 101 drogérii.Teraz niesom si istá lebo mi ich máme obe vedla seba. 😝 😀 A neviem v ktorej som bola. 😝 Joj baby ospravedlnujem sa ale v jednej sú isto tie farby. 😉

henikav1
8. sep 2009

dakujem vinka, manzel sa uz bol popytat v DM, tam nemali, tak ho zajtra poprosim aby pozrel v 101 drogerii, ak tam taku maju
Ak nie, nasla som fajn stranku, odkial idem objednat kopu veci a tam maju aj farby- stranka "cukrarske potreby"

aja7
8. sep 2009

Henika...v 101 urcite, v DM som sa pytala, ale nemaju 😉 Alebo aj ine odtiene vo WI drogerie 😉

vinka
8. sep 2009

Aja dík ja si to stále mýlim. 😀 😀

alex21
8. sep 2009

Co sa tyka marcipanu tak v telke raz davali ze najlepsie mu je v sacku na policke pri izbovej teplote. V skladovanie v chladnicke je vraj chyba.
Pisem len to co tam davali. 😉 Svoju skusenost nemam ziadnu.

bianca
9. sep 2009

hojte.My sme u rodicov tak nemam cas pisat a ani citat ale

ja som zhanala farby strasne dlho a nemohla som nikde zohnat a ankoniec som praskove kupila v Tescu...

inak boli sme v Polsku a kupila som si tam set 100 ks vykrajovaciek-pismenka,cisla,raslinky,zvieratka.....strasne sa tesim.Kupila som si aj novu formu teplonovu velku.Za chvilku ma caka pecenie lebo mamka ma v sobotu meniny.Som sa konecne dockala neakej prilezitsti.

alionuska
9. sep 2009

Bianca tak tie vykrajovacky by aj mna potesili.... 🙂 skoda,ze ja sa do Polska nechystam..... 😖

henikav1
9. sep 2009

bianca, veru aj mna by potesili tie vykrajovacky

ja som si vymyslela prilezitost na tortu a teda budeme oslavovat, ze je vikend (cez vikend ked sa vrhnem do skusania) 😀
O dva tyzdne uz mame ozajstnu prilezitost, tak to nemozem nechat na nahodu, narodeniny mojho drobca 😉

bianca
9. sep 2009

keby ste videli ako sa z nich vytesujem.A mala sa tiez tesi.Prave ich objavila tak si dovliekla krabicu ku mne a vytahuje ich po jednej a okukuje.Jednoznacne boduje dinosauria sekcia

je tam aj plno aut,vlacik aj s voznami,motorka,lietadlo,vrtulnik no nadhera.Dufam ze budu aj dobre

henikav1
9. sep 2009

mam dost hlupu otazku 😖
v recepte mam napisanu ceru, da sa to nahradit obycajnym maslom, alebo margarinom na ten potah z marshmallov cukrikov?
nezijem na sk uz dlhe roky, tak nemam predstavu, ako vyzera cera, ci je to len obycajny margarin?

alionuska
9. sep 2009

Henika,cera je stuzeny pokrmovy tuk...nie margarin...neviem co ti to urobi,ak ju nahradis margarinom..a prosim ta to aky recept mas? Ja ceru vobec nedavam do tej hmoty...,len si nou potieram ruky ,valec a pracovnu plochu... 😅

henikav1
9. sep 2009

alionuska dakujem

tento recept som nasla :
RECEPT:2 lyžice vody, 1/2 až 1 lyžičku kyseliny citrónovej, za vlašský orech bieleho tuku (cera), 1 balíček marschmellows - haribo dulcia rubino alebo iné (170g), okolo 500-600g práškového cukru.***

a na to potieranie musi byt cera, alebo tam mozem nahradit hocijakym margarinom, resp. maslom??

alionuska
9. sep 2009

Henika.tak ked tam tej cery ide tak malo...myslim,ze je to len na pomastenie...skus aj ten margarin dat a uvidis... 😅 😅 alebo hop tam nedaj vobec...ja mam recept kde nejde ten tuk a robim iba taaaaaaaaaaaak... 🙂 🙂

aja7
9. sep 2009

henika, pouzivaj len ceru, aj na potieranie ruk, maslo sa ti roztopi, ale po cere budes mat akurat mastne ruky a aj hmota sa ti nebude lepit. Ja ale valkam na praskovom cukre a recept na hmotu mam ten isty 😉

lyzenka
9. sep 2009

baby,

nemohla som zohnať hnedú farbu - robím krtka - tak miesto nej som dala kakao do hmoty z marschallov - je to pekné, no zostalo to také bez lesku - mám to ešte niečím potrieť? Lebo s vodou sa mi zdá, že sa mi to trochu zmyje...

henikav1
9. sep 2009

tak ja som uz nevydrzala do vikendu, sice este nemam ani ziaden material, ani vela farieb, aspon som vyskusala hmotu, ako sa s nou pracuje. dala som fotky do albumu 😖
neviem preco ta hmota nie je hladucka, ale taka, akoby v nej bol piesok

sse
9. sep 2009

henika asi si mala zlý práškový cukor, treba čo najjemnejší a treba ho aj preosiať. No na prvý pokus je to super 🙂

lyzenka
9. sep 2009

na prvý pokus sa mi tiež spravila tá hmota taká akoby z piesku .....

....treba dobre aj dvakrát preosiať ten cukor, naozaj!.....ale ja namiesto cukru dávam sušené polotučné mlieko (ale môže byť aj sušené mlieko do kávy - je lacnejšie)......a treba s tou cerou pracovať.....stále mať navlhčené ruky tou cerou aby si to mala také hladučké stále ako plastelínu