Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alex21
10. apr 2011

ahojte, chvalim, vsetky torticky. Nejdem menovat lebo som precitala vela stran dozadu co som nestihala a to by som sa dovecera nedopisala.
Pridam vam svoje tohtotizdnove.

alex21
10. apr 2011
alex21
10. apr 2011

sranda tie ruzicky tam vyzeraju capato a ja som bola na ne taka hrda 😖 😀
Skusim este detail.

ada9557
10. apr 2011

@dajna11 su fantastické.hned by som si dala 🙂 su krajšie jak s obchodu mnam mnam 😵

ada9557
10. apr 2011

@alex21 nááádherné.všetky. 🙂 a tá duha je nejako vystužená alebo len tak?krááása

alex21
10. apr 2011

@ada9557 ta duha ma len na spodu len po 2 sparatka, inak som ju nechala volne uschnut aby stvrdla.

l123456
10. apr 2011

Ahojte maminky VELMI VAS PROSIM o radu kde sa daju v Kosiciach alebo Presove urobit SLANE TORTY alebo SLANE KOLACIKY ? DAKUJEM ZA RADU 🙂

mizulienka
10. apr 2011

@alex21 wow tie su krasne....ako robis tu duhu? na drotiku? nadherne...a tie ruzicky su nadherne tiez...aku hmotu pouzivas? a ako ze su take vrubkovane? joj tolko otazok, ked budes mat cas, budem rada, ak napises 😉 dakujem

mizulienka
10. apr 2011

@alex21 aha tak citam o tej duhe 🙂

dm1
10. apr 2011

@alex21 prekrasne torticky vsetky!

ada9557
10. apr 2011

Babule, ako zatažujete punčovú tortu?Musí byt dajako extra zatažená ?Dakujem 😅

dm1
10. apr 2011

pridavam svoje dalsie 3 tohtotyzdnove a som uplne KO. nechapem ako moze ali robit take pocty ja som mala 5 a som mrtva a brutalne nevyspata. Sak som ale cely tyzden nesla veru pred 2 rano spat... 2x pred 5 rano 😝

ada9557
10. apr 2011

@dm1 náááádhera ako vždy 😉

dm1
10. apr 2011

@mizulienka ja kupujem drotiky na www.cukrarskepotreby.eu ale ako kukam teraz tam tusim ziadne nema. A hrubku podla toho ake kvietky chces robit. Na lupienky kvetov potrebujes tenucke 28 - to je ked davas kazdy lupen kvietku zvlast na drotik - napr. pri lalii, orchidejke a tak. tam je ale dobre mat biely nech nepresvita. On je dost tenucky si myslim ze zelena 28-cka ti bude zbytocna tam tak 26 staci. Potom este hrubsi potrebujes isto ja mam este 2 velkosti len neviem kolkatky su to nepoznacila som si.... na ruzu aj keby ti to potom bolo tenke mozes viac dokopy omotat dratikov a mas hrubsi. Este uvidis co ti zlatat napise.

jakelina
10. apr 2011

@dajna11 pralinky vypadají nádherně a co to je čokotransfer netuším, ale vypadá to krásně. Já jsem začátečník v pečení a tohle neznám.

jakelina
10. apr 2011

@alex21
@dm1 krásné všechny. Jste šikulky. 😉

vlada111
10. apr 2011

@ada9557 neboj, piškóta toho zožerie 😀 . Ja som robila punčový rez včera - 35x27 cm a dávala som 150ml vody a 2 dcl rumu. Ja dávam do zálievky rozpustiť ešte kocku masla, je to super.

dm1
10. apr 2011

@jakelina cokotransfer je taka folia so vzorom - ako na tej foto tie gulicky farebne na to nalejes coko a potom pricapnes kde potrebujes a je coko s krasnym vzorom. alebo nechas zatuhnut a vyriezas co ja viem pasiky a das okolo torty, previazes stuhou a tak.

ada9557
10. apr 2011

@vlada111 a ako veľmi to musí byt zaťažené?Dakujem

broucek2
10. apr 2011

krásné dorty zase přibyly.

daducha
10. apr 2011

@ada9557
Ahoj Adi, ja som robila puncovu presne podla vyssie uvedeneho receptu a ten rozvar s 800ml vody a 2 dcl rumu sa tam akurat vojde.Ja som do toho este davala trosku citronovej stavy.Zatazila som to tak, ze som obalila drevenu dosku na krajanie potr. foliou a na to dala hrniec naplneny vodou.Nechala som celu noc a druhy den do vecera.Inak mne to podla receptu vyslo do väcsej ako 23-ky formy, tusim to bola 26-ka.No a ci môzes dat aromu to neviem, no niekomu to s tym nechuti 😒 .Tak hadam som trochu pomohla 😉

@dm1 krasne ako vzdy
@alex21 paráááda

daducha
10. apr 2011

@l123456 no neviem o firme ktora by to v KE robila, mozno nejaka baba co pecie 😉

alex21
10. apr 2011

babulky dakujem 😎

@mizulienka na potahovanie MMF a na ozdobovanie mam WI. Ale niektore ozdoby robim aj s MMF, Wi si nechavam na nieco co mi nejde z MMF, alebo na to co potrebujem zafarbit na tmavsie. A kvety som zilkovala s takym otlacacim listom. Mam ich uz dlhsie kupene a este som ich nepouzila tak som sa rozhodla, ze to vyskusam a celkom dobre to ukazalo : http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

@dm1 krasne torty a ta futbalka je krasna hladucky, piekla si ju v miske, ja misku nemam tak neviem ci sa mi podari loptu tak hladucko vytvarovat. Zacinam sa toho bat. 😨

ada9557
10. apr 2011

@daducha Dakujem.si zlata. 😉 ja som to nakoniec trošku skombinovala že rum aj aromu.uvidíme čo povedia.len som nevedela ako veľmi to ešte zatažiť.či ju nerozpučim. 😅

vlada111
10. apr 2011

@ada9557 ja ho nezaťažujem. možno na hodinku jedným plechom. ale mne to stečie. a tiež dávam aj citrónovú šťavu.

mizulienka
11. apr 2011

@alex21 super, dakujem 🙂
@dm1 krasne torty,akoze tu futbalku si neviem predstavit ako robis, myslim, tie na cm presne biele a cierne casti 😕
a ta biela presne podla mojho gusta, taka jemnucka a tie kypre 😀 vnady 😀 😵

dakujem aj za radu ohladne drotikov, tiez som bola prekvapena, ze ich tam uz nemaju...maju ich iba v 2 eshopoch, aj tak obmedzeny vyber, skusim pozriet aj niekde v kvetinarstve ale tam mi asi opradene nepredaju 😝

este som sa chcela spytat ten lalia multy set co mas, tam je k tomu aj zilkovac pravda? mysli, ze je pouzitelny aj ked budem robit orchideu? dakujem

dievcata, ktore uz mate za sebou puncovu tortu 😉 na tome som citala, ze niekto robil puncovu normalne aj s polevou a na to este daval potahovku...chcela som puncovu urobit manzelovi, ale on nema rad ten potah, tak by mal s polevou...ale ze ako to chuti, ked na tej poleve este bude aj maslo kvoli potahovke
😒
alebo mi neporadite, akoco najkrajsie vyzdobit puncovu tortu, ked je na tom iba ta poleva? dakujem...
ufff ale som sa rozpisala 😎

dajna11
11. apr 2011

@jakelina aj ja som začiatočník,pečiem iba pre seba pre radosť....čokotransfer je folia s nejakým pekným vzorom ktorá sa otláča do čokopolevy...na torty,zákusky,dá sa aj na marcipán.

jajuuus
11. apr 2011

@dajna11 pralinky sú krááááááááásne! 😉

katulkaaaaaa
11. apr 2011

@alex21 nadherne torticky 🙂
@dm1 krasne!
baby ja vas obdivujem ,ja som robila dve a bola som k.o,kedy peciete v noci?
@dajna11 nadherne si to spravila,vobec by som nepovedala ze prvy krat 😉

dajna11
11. apr 2011

@katulkaaaaaa noooooooo prvý krát,vzor sa otlačil krásne...len to krájanie mi nešlo dobre,čoko pukala.