Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
19. máj 2009

ukmina to myslim ze urco ne, ja delala ten falesny a je z 400g Salka a 400g suseneho mlika a pisou tam ze je na 1 dort + ruzicky 😕

ukmima
19. máj 2009

Kde kupujete K2..aky je na to postup?

cessy
19. máj 2009

K2 som objednavala cez net, postup na to nemam,kupuje sa ako hotova hmota

ukmima
19. máj 2009

prave som objednala...potom to len rozvalkas???

cessy
19. máj 2009

ano, len rozvalkas, pripane prifarbis. na table podsipavaj trosku solamilom, nie cukrom

ukmima
20. máj 2009

dakujem, uz len pockat kym pride...pekny den vsekym

cessy
20. máj 2009

mne prisla na 3 den. v pondelok som objednala a v stredu dosla 😉
aj tebe pekny den 😅

ukmima
20. máj 2009

sa tesim, prave mi dosiel mail..ze objednavka vybavena...no, mozno mi to do piatka dojde 🙂 ,len sa bojim, ci sa mi nebude lepit..

cessy
20. máj 2009

neboj nebude sa lepit, ak by sa nahodou lepila tak trosicku podsypes, ale inak sa s tou hmotou krasne pracuje 😵

ukmima
20. máj 2009

vyskusam..dakujem Vam zatial

alionuska
20. máj 2009

No ahojte vsetky sikulky..mne odpijili internet,lebo som mala nezaplatene fakturky a tak som bola chvilu mimo dosah.Ale uz som tu a veru ani ste toho moc nepopisali...ja som piekla medzicasom torticky tak kuknite ak chcete...pa pa a pekny den! 😉

cessy
20. máj 2009

alionuska ako vzdy krasne....urcite aj chutne 😉

cessy
20. máj 2009

no a ta na 40ku, ta je super, som pozerala ze co je to tam aka truhlicka na vrchu a na druhej fotke som uz vedela presne o co tam ide, 😀 😀 hi-hi 😀 😀 super napad, pani sa potesila??

alionuska
20. máj 2009

Cessy to bola torta pre sestru moju najstrsiu..mala v pondelok 40 rokov a ona hned,ze ten vrch zoberie do skoly pre kolegyne,lebo ona je ucitelka...a veru to este nevedela,ze co sa tam ukryva..ale aj tak zo srandy to vzala do skoly a ze pani ucitelky sa niektore pohorsovali... 😀 😀 Co nevideli nikdy pipika? A to som mala fantaziu na plne obratky,ked nemam doma moj model zivi... 😀 😀 😀 😀

cessy
20. máj 2009

ali 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no na absenciu ziveho modela sa to veru neskutocne podarilo 😀 😀 😀 😀 😀 😀
super, super 😉

alionuska
20. máj 2009

😀 😀 😀 😀

alex3
21. máj 2009

caute,
viete mi poradit nejaky recept na korpus? Chcela by som robit tortu "jednotku" velkost ako jeden plech. Plan je taky, ze to upeciem na plechu, a potom tu "1" vyrezem. Akurat mam osvedceny recept len do kruhovej formy a neviem odhadnut mnozstvo na plech. Asi budem tie korpusy musiet upiect 2, a potom ich prerezat co nevadi, len by som nerada keby mi s toho vznikla len placka 😒 No, pisem jak hotentot. Dufam ze poradite.

alionuska
21. máj 2009

Alex,upec si na plech asi 4 platy,kazdy z 5 vajec a potom to len vykroj a napln...Pec to na papieri,asi pri 180 st. a korpus vyslahaj tak,ze na 5 celych vajec 5 lyzic kryst.cukru a ked to bude vyslahane tak 5 lyzic polohrubej muky a trochu prasku do peciva. Tak inak ma to nenapada,ako by si chcela prekrajovat taky velky plat este na dve polovice..takto sa ti to bude lepsie robit..pa 😉

alex3
21. máj 2009

dakujem alionuska 🙂

penny13
21. máj 2009

Ahojte, ak neviete, kde zohnať marcipán ,rada poradím ,ale neviem , či to popôjde. Máte v meste hotelovú školu? Skúste zájsť tam, kde sa učia cukrári a možno vám predajú taký platický cukor. 100g stojí asi 80centov. Nie je taký dobrý ako marcipán ,ale ľahšie sa s ním modeluje a je aj lacnejší.

basado
22. máj 2009

babulky ja som dneska robila tu tortu auta, potom vložím foto. ale chcem sa vas opytat či by ste mi poradili. robila som to zo salkoveho marcipanu, ale sa mi to nejako rozpadalo, neviete mi povedat prečo? 😠
trhalo, normalne som mala jedy 😠 😀

alionuska
22. máj 2009

Basado,ja neviem,zo salka som este nerobila,ja ked robim mliecny marcipan,tak davam len mlieko,cukor,vodu a med...a farbu a nikdy sa mi netrhal... Ale mohla si skusit pridat cukor. 🙂

cessy
22. máj 2009

alionuska daj cely recept na ten mliecny marcipan, alebo link 😉

jajax
23. máj 2009

ahojte mozno sa tu o tom uz pisalo ale nechce sa mi hladat.ked neminiete celu K2 ako ju skladujete?kolko vydrzi?

alionuska
23. máj 2009

Cessy,ja robim takto:
125g suseneho mlieka
250g prask.cukru
2 pol.lyzice vody.
1 lyzica medu
farba
Bude sa ti to zdat strasne suche zo zaciatku,ale musis to dlho miesit a spracujes to...potom ak by si to mala moc tuhe,tak si len navlhci ruky vodou a premies to... 😉

alionuska
23. máj 2009

Jajax,na tej hmote mas napisany datum,dokedy by si ju mala pouzit...ale ak si ju das do chladnicky do sacku,aby tam nebol prisun vzduchu a neuschla,tak ti vydrzi dlho...ja som ju mala aj v mrazaku a nic sa jej nestalo... 😀

basado
23. máj 2009

alionuška ja som to robila tiež prvy krat z toho salkov.marcip. chcela som to skusit ako sa s tym bude robit, pridavala som tam aj praškovy cukor aj vodu ale stale to nebolo ono
asi zostanem na tom falošnom marcipane. 😵

alionuska
23. máj 2009

Ahoj kocky...tak som pridala fotku toho auticka policajneho... 😉

vinka
23. máj 2009

Ali nááádhera.Krááásne auto.Ty musíš mat šikovné ruky. 😉 No mne sa také niečo asi nikdy nepodarí.Síce ani tak vela nepečiem torty ako ty. 😒