Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
17. jan 2013

@pristela dakujeem 😵

mamina1978
17. jan 2013

@dadka212 Ty by si chcela vyskusat toto ? 😉 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=nW0kxZ8wK4Y
mamina1978
17. jan 2013

@dadka212 A tu su inspiracie ..................... 😉 🙂
http://www.google.sk/search?q=cake+blue&oe=utf-...

jakelina
17. jan 2013

@ju11i můžeš tu pusu namalovat fixou, když zatlačíš, tak ona se trochu zatlačí do té hmoty a pak to obtáhneš štětcem, už se ti to bude dělat líp do té drážky.

jakelina
17. jan 2013

@florentina já tu mřížku mám doma, dělala jsem to jenom na jednom dortu. Označila tou mřížkou a pak jsem to projela tím kolečkem se zoubky. Náhodou mi to vyšlo přesně, vzadu se mi to sešlo na milimetr. Byl to dort 24 cm.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21740...

dadka212
17. jan 2013

@mamina1978 dakujem ano presne to 😵 len som nevedela ako sa tá technika volá, dík moc pokukám si to 🙂

florentina
17. jan 2013

@pristela teda ta poslední inspirace...wauv to je nádherná tortička....já mám ráda modro-hnědé kombinace, ale pořád jsem si to představovala jen na mužských dortech, ale tohle mě úplně uchvátilo. Jak jsem psala o tom dortu pro mámu, tak chlapíka, buřty, boty atd...vše mi zavrhla, že to nechá na mě, že je jí to jedno, ale nemá to být moc elegantní ani moc hospodské, ani vulgární ani...no jak jsem psala, dělat pro rodinu je super 😀 ....já pořád nevěděla co, inspirací od vás už mám hafo....ale právě jsem se rozhodla, vyřešila jsi můj problém s nerozhodností! Tohle mě okouzlilo! Nevím, jestli to tedy ženy barevně zkousnou vzhledem k věku, je to takové netradiční, ale je to krásné, ženské a přitom to není až tak sladké a romantické...udělám hnědou krabici s modrým zdobením a hnědou mašlí a nějakou žlutou kytku k tomu a teď prosím o radu...zatím jsem žádnou kytku nedělala....co je tak nejjednoduší a hodilo by se to sem? Teda vím, že nejjednoduší je Kala, ale ta se sem nehodí....

kikina84
17. jan 2013

žienky,prosím o radu..Jedna pani nám raz robila na zákazku tortičku pre našu malú,,a plnku robila klasicky maslovo cokoladovy krem,,ale zrejme dala do vnutra take nieco ako puding,malo to strasne uzasnu chut,no neprisli sme nato co konkretne tam mohlo byt,aby to tak bohovsky chutilo..Je mozne ze tam ozaj primiesala nejaky puding cokoladovy?alebo su na to aj nejake špeci cukrárske plnky ešťe? dakujem za rady a typy 🙂

aduskatt
17. jan 2013

@kikina84 cokoladovych plniek je neurekom, tazko povedat, co tam dala🙂)))

dm1
17. jan 2013

@kikina84 ono najlepsie bude asi opytat sa tej pani inak tazko si typnut co tam bolo ked sme ju nejedli 😉

kikina84
17. jan 2013

@aduskatt to hej..ja som pocula o pudingoch OLE od dr.oetker..to su studene pudingy,,myslite ze keby som skusila tay puding primiesat do masloveho kremu,ze by sa mi to nezrazilo? teda ak viete odpoved budem vdacna,,dakujem

jakelina
17. jan 2013

@kikina84 nesrazí, když budou mít stejnou teplotu

jakelina
17. jan 2013

@florentina pivoňka není těžká a nebo takový ten květ, co dělá Lamps. 😉

florentina
17. jan 2013

@jakelina nádhera a jsi tedy velmi šikovné děvče 😉 , že ti to tak pěkně vyšlo!

jakelina
17. jan 2013

@florentina to byla náhoda 😀 😀

terezka87
17. jan 2013

Ahojky jsem začátečnice a moc se mi vaše dortíky líbí 🙂 . Po dlouhém uvažování jsem se i já pustila do pečení ... Moje první dorta byla pro moji dcerku ke třetím narozeninám. Teď se chystám na druhou ke tchýniným 60. Snad se povede 🙂 ...

pralinka25
17. jan 2013

@florentina ja zas milujem ruzovo hnedu kombinaciu. ale aj modro hneda ako pozeram je super.

terezka87
17. jan 2013

Prosím o radu. Nemáte recept na ořechovou dortu. Moc děkuji. 🙂

mamina1978
17. jan 2013

@florentina tu je par inspiracii vo farbach hnedo - modra.................. 😉 🙂
https://www.google.sk/search?num=10&hl=en&site=...

lokalistin
17. jan 2013

@dm1 super tie krajky aj som si ich kupila,ze to skusim s tym magic dekorom tak aspom vivim,ze to pojde

florentina
17. jan 2013

@mamina1978 juj, to jsem si to pokoukání užila, děkuji 😉

florentina
17. jan 2013

@dm1 Dani, ty máš tuším zkušenost jak s bílkovou polevou, tak s královskou glazurou....dělá se s tím stejně? Jde mi o to, jestli ten vzor na krabici, co jsme tu teď řešily, by šel i tou glazurou. Mám ji doma, ale ještě jsem jí nikdy nezkoušela, tak řeším, zda ji na to mám načít...do bílků se mi moc nechce. A zabarvit by to mělo jít asi oboje ne? Ráda bych to udělala modré...děkuji za odpověď...K

dm1
17. jan 2013

@florentina robi sa s tym uplne rovnako len s glazurou sa daju uplne tenucke linky robit a nemusis si robit starosti ze sa ti upchava spicka od cukru. ale tu sa nejake extra tenke linky nerobia takze v pohode oboje aj s farbenim zajedno

florentina
17. jan 2013

@dm1 super, děkuji!

dada2007
17. jan 2013

@jakelina ja tu pivoňku aj kvet od lamps nie a nie spraviť........furt len samé otrasné divoké kvety z toho vzniknú 😝 😔

dada2007
17. jan 2013

@dadka212 to vlastne bielkovou polevou nakreslíš(kvety, listy) a pak to štetcom tak rozotieraš? či?

alexandrakocikova
17. jan 2013

@dadka212 ta je krásna ..som zvedavá na tvoju 🙂

florentina
17. jan 2013

@dada2007 je to ta technika, mamina1978 dala k tomu o kousek výše video....Ale jinak mě trochu děsíš, když takové šikovné zběhlé dortařce nejdou ty květy, tak co já chuďera, to teda nemám šanci...Co se ti tak dělá za kytičky nejlehčeji? Holky vím, že musím nejdřív vyzkoušet, ale jde o to, že teď díky práci a ostatnímu nestíhám, tak nebude moc času na moc pokusů....tak si chci vybrat jednu nějakou kytku, u které mám aspoň nějakou šanci ji trochu zvládnout a tu zkoušet....

florentina
17. jan 2013

holky všimly jste si, jak tady často my české holky komolíme slovo dort 😀 ...já to tedy dělám často, jak jsem tu s vámi, tak mám v hlavě prostě torta...tedy ta....ale často používám české dort....tedy ten a pak to skloňuji ta dorta a tu dortu atd 😀 😀 😀 ....

lucula73
17. jan 2013

@patrikmisko ďakujjem..ten okraj sa robí takými klieštikami ozdobnými,je viac vzorov ,volá sa to kliešte na marcipán,aspoň tak nejak 🙂