Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
17. mar 2011

@jakelina ja presne uvazujem urobit vankusik a pozerala som uz tento tyzden ten postup, drzim palce nech ti vyjde

Prosim vas baby a je tu niekto kto robil ten vankusik so zdvihnutymi rozkami? Chcem sa spytat comu sa vyvarovat a ci mozem urobit aj taky hrubsi asi 8-9cm teda 3x plnku. Lebo na youtube tusim bola len jedna plnka asi aj preto sa im to tak lahko otacalo 😖 .
@fukylove ta musim pochvalit ta minnie je uuuuzasna krasna 😉
@bzucinka2 ta zimna torticka no supis

bzucinka2
17. mar 2011

@ikula2 dakujem 🙂

jakelina
17. mar 2011

@bzucinka2 krásné, obě dvě. Ta druhá je taková neobvyklá, nic podobného jsem ještě neviděla. 😉

mrka2
17. mar 2011

@bzucinka2 jaaaj, ake krasne!!! 😵 tie tucniaciky su ake zlate 😀

bzucinka2
17. mar 2011

@jakelina taktu chceli ze na ludovu notu 🙂

jakelina
17. mar 2011

@ikula2 já dělám pokusný. Jenom ze dvou plátů na sebe a už ho mám pomazaný a chladí se na zítřek. Strašně se mi líbí te se zdviženými rožkami, jak ty píšeš, ale na ten si netroufám. Zkusím jenom takový obyčejný obdelník a trochu ho ořežu, aby byl oblý.

jakelina
17. mar 2011

@bzucinka2 to jsi šikovná, dobrý nápad. 😉

mizulienka
17. mar 2011

@bzucinka2 krasne torticky sa ti podarili 🙂

bzucinka2
17. mar 2011

@mrka2 dakujem 🙂
@jakelina dakujejm 🙂

bzucinka2
17. mar 2011

@mizulienka dakujem ti 🙂

mizulienka
17. mar 2011

ahojte dievcata, tie ktore pouzivate kliestiky, ktore konkretne mate? a ako to vyzera na torte? chcem si aj ja urobit vianoce 😀
dakujem vam velmi pekne 🙂

alicc
17. mar 2011

@mizulienka prosim porad mi alebo aj niekto iny, vy mate tie torticky aj ruze aj postavicky take pekne leskle, niecim ich potirate? cim? a este som sa chcela opytat cim a ako farbite napr. motyle alebo ruze. su to nejake trblietky alebo lesky? viem asi vela otazok. budem vdacna za vsetky odpovede. dakujem 😉

vinka
17. mar 2011

@mizulienka ja mám dvoje pol obluky a také vlnky zúbkove.Obe sú pekné.Len treba nájsť tu správnu techniku.Prvy krát som sa bála aj to tak vyzeralo ale teraz to už ide. 🙂

alex21
17. mar 2011

@ikula2 ja som robila vankusik podla postupu na tortachodmamy. Uz ti sem niekot hodil link. Ma 4x korpus a medzi to plknu. Je potahovany na 1x. A neviem ako myslis tie zdvihnute rozky. 😅

alex21
17. mar 2011

@ikula2 jej to je zla fotka 😝
tu je uz spravna 😀

ikula2
17. mar 2011

@alex21 myslim taky ze to vyzera uplne ako skutocny vankus nieco taketo

ikula2
17. mar 2011

@alex21 nevyzerala zle ani ta prva 🙂 , nuz myslim ten vankus co sa oreze zospodu otoci a zasa oreze

lukika
17. mar 2011

@henikav ale ja som myslela to čo máš naspodku tých tortičiek to je potom asi taká podložka ked to máš pod každou tortou otáznik

mizulienka
17. mar 2011

@alicc ja nepouzivam nic, jedine, co pouzivam je, ze ked modelujem, alebo robim ruzicky, natieram si ruky cerou, vtedy som si vsimla, ze sa hmota viac leskne. Som zvedava co povedia ostatne dievcence 🙂
A ja farbim iba gelovkami, ja zatial nemam ziadne lesky ani prachy 😒 musim daco objednat...
ak ta este nieco napadne, kludne sa pytaj, aj ked ostatne baby maju urcite viac skusenosti 😉

alicc
17. mar 2011

@mizulienka dakujem, aj ja som uz nejake gelove farby kupila, 🙂
tesim sa ako budem robit malej torticku, uz sa neviem dockat, stale prezeram stranky , navody .... 😉

henikav
17. mar 2011

@lukika aha, ano, to su podlozky z plastu, objednavam ich z korunaplus.sk a maju ich rozne velkosti. Prepac nepochopila som hned 😀

mizulienka
17. mar 2011

@alicc budes robit kitty, ci nieco ine?
ja budem lienku, uz som sa rozhodla 🙂 ale chcem si kupit nejaku hotovu hmotu, kvoli tym farbam, lebo ja robim s MMF a ked dam viacej farby uplne sa droli 😒
neviem, ako farbia ostatne baby MMF, poradte ako na syte farby pri MMF???

alicc
17. mar 2011

@mizilienka ja chcem kitty, len este neviem ci len hlavu alebo cele telo. inak aj ja som rozmyslala ze kupim hotovu hmotu, ale zas na druhej strane by som si to rada vyskusala znovu aby som nabrala aspon trochu praxe 😉

mrka2
17. mar 2011

@mizulienka no jedine,ze si to namalujes po vrchu,lebo MMF na syto nezafarbis. 😒 ja som prave koli tomu presla na mliecny marcos a teraz uz na kupovany Pasta Dama Top,lebo ma to vyjde cenovo tak isto - susene mlieko je uz poriadne drahe a dalsia vec je krasny biely 🙂 a bez roboty 😀

alex21
17. mar 2011

@ikula2 no ked sa lepsie zahladim tak ani tento neni uplne orezany zospodu. Pozri na lavy spodny okraj tam je to trosku vidiet. Ta fotka je dost fotena zvrchu, keby bola viac zboku bolo by lepsie vidno. Ono ja osobne by som tortu nepretacala, ja by som sa bala ze sa rozpadne. 😅 Teda pokial by som korpusy nemala ako kamen 😝
Ja som ten svoj mierne odrezala aj zo spodu s nozikom do sikma ale nie zas velmi aby mi to drzalo. Ine poradit neviem. 🤐
Toto je moj prvy a jediny vankus, ale alionuska ich urobila uz desiatky, skus sa spytat jej 🙂

mizulienka
17. mar 2011

@mrka2 viem, ze fukylove pouziva pasta dama top a ze je velmi spokojna, rozmyslam, ze aj ja si ju kupim...kde ju prosim ta kupujes? a da sa kupit aj mensie balenie ako 5 kg?

jakelina
17. mar 2011

@alicc já jsem někde četla, že se může potřít olejem, ale nezkoušela jsem to.

ikula2
17. mar 2011

@alex21 ja sa tiez bojim toho pretacania 😕 ci sa to nerosype ten vankusik som chcela bratovi na narodky a to mam este cas 3t teraz zasa frcim na 60tke ujovi tak uz hladam ako vyzdobit a vsetko hlavne ci nebude tazke potiahnut cislo 6. Ale aj tak vdaka za rady

ikula2
17. mar 2011

@alicc ja som dostala radu od @karaa ze potriet olejom a vtedy ti zmizne na farebnom potahu solamyl ak ti tam zostal biely povlak ale ten olej pokial das akurat zmizne a neleskne sa

alicc
17. mar 2011

@jakelina dakujem, niekde som videla ze tortu striekali takym tym olejom v spreji 🙂