Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
9. apr 2011

@dm1 super, uz to troska chapem 🙂 dakujem 😉

mozem sa ta este spytat jednu vec, kupila som si v kauflande sablony, nie je to stencil, ale mozno na zaciatok posluzi...akymi farbami sa robi so sablonami, praskovymi? sa to nejako rozraba v alkohole? dakujem ti velmi pekne 🙂

dm1
9. apr 2011

@mizulienka ja som stencils este neskusala chystam sa na to tiez mam len take neoriginalne sablony ale uz pokukujem po tych krasnych v cukrarskych shopoch. Da sa aj praskovymi, aj gelovymi s alkoholom aj zmiesane s cerou dokonca co viem jedna aj s farbu s maslom robila len netusim ako. Tu su nejake postupy http://www.tortyodmamy.sk/content/postup-na-ste...
http://www.tortyodmamy.sk/ako-na-stencilsablonu...

mizulienka
9. apr 2011

@dm1 si zlata, dakujem 😉

mrka2
9. apr 2011

@mizulienka fakt? no tak som svokrusku zbytocne prehnala 😒 ide mi na nervy ten Lidl v SNV,nikdy tam nic nemaju,co chcem a je v letaku 😠
@lucula73 no vidis? ja nechapem,niekde maju cele kopy a niekde par kusov. to co je? 😖 uz kaslem... mohla som povedat bratovi,nech mi kupi v Cechach,ked tam bola akcia. nevadi.. 😔

anibas
9. apr 2011

@mrka2 u nás je tiež Lidl na h...., málo vecí - veľa dôchodcov 😀 😀 😀 😀 😀

annika11
9. apr 2011

baby poradte 🙂 robila som malej skúšobnú tortu, o týždeň bude mať narodeninky a chcem jej urobiť peknú poschodovú, no po prvý krát som to poťahovala, tak som urobila aj skúšobnú...môžete mi poradiť, ako uhládzate mmf hmotu, aby bola pekná hladká? a ešte sa mi vydarila tá hmota moc tuhá a praskala mi...tak som chcela vedieť, či by som to nabudúce mohla riešiť tak, že by som tam prihodila ešte zopár cukríkov a šupla to ešte do mikrovlnky???

jakelina
9. apr 2011

@annika11 na uhlazování je žehlička na marcipán. 😉 Asi jsi měla moc cukru, když praskala nebo ti oschla, musíš mít pořád v sáčku. 😉

jakelina
9. apr 2011

Nafotila jsem nějaké perníčky, je to jenom začátečnický pokus, ale snad potěší a dobré jsou. To už mám vyzkoušené. 😀

lawli
9. apr 2011

Ahoj ,všetky totičky su nádherne 😵 nestíham vas čítať ,tak som len pozrela fotky 😒
Pridávam svoju dnešnú....

zlatka10
9. apr 2011

@jakelina ak tomuto hovoríš začiatočnícky pokus, tak by som rada vidieť tvoje ďalšie pokusy. Sú perfektné na pohľad a určite aj dobručké!!!!🙂

annika11
9. apr 2011

@jakelina dakujem veľmi pekne za odpoved 🙂 len ja takú žehličku nemám ☹ a niečo bežné, čo máme v domácnosti? aby som si aspoň trocha pomohla?
Tiež si myslím, že som dala veľa cukru, ono sa mi to strašne lepilo a potom som to už prehnala, ja si to uvedomujem 🙂 len som sa tak zamýšlala nad tým, či sa to ešte dá zachrániť potom...

jakelina
9. apr 2011

@annika11 něco plochého co máš doma, já jsem to třeba trochu uhladila skleničkou s rovným dnem a pak jsem si koupila žehličku, ta je fakt nejlepší a stojí něco přes 100,-korun. 😉

@zlatka10 děkuju, dělala jsme podle receptu od Sofi a jsou výborné. Na fotce nejsou vidět ty chyby, to je výhoda. 😉 😀

jakelina
9. apr 2011

@lawli miloučká dortička, povedla se ti. 😉

dadka212
9. apr 2011

@annika11 z akých cukríkov si robila? mne sa najlepšie robilo s chamallows rubino, z iných čo som robila mi to nešlo...hmota bola úplne na h.....a hmotu si nemala moc natenko vyvalkanú? treba aby mala tak 4-5mm na poťahovanie a tortu pekne zarovnanú, obrezanú...ja sa chystám budúci týždeň tiež na poschodovú, takže uvidím 😅 to bude asi trapas...

@jakelina náhodou sú krásne 😵 s čím to baby robíte, že tie perníčky máte tak krásne ozdobené...ja sa to asi nikdy nenaučim 😝

jakelina
9. apr 2011

@dadka212 zdobím bíkem s cukrem a obyčejným sáčkem s ustřiženým rohem. Ale určitě jsou na to nějaké fígle, ale ty já neumím a nemám 😝 😉

zuzana124
9. apr 2011

@dm1 krásna svadobná tortička a tie ruže sú nádherné, a ten košík waaaaauuuu je nádherný, tie kvietky si kde natrhala 🙂 vyzerajú ako živé, máš neskutočný talent 🙂

dadka212
9. apr 2011

@jakelina ja to robím tak isto, ale výsledok sa hanbím aj doma ukázať 😅

mizulienka
9. apr 2011

@annika11 ja tiez zehlicku nemam zatial a uhladzam bud valcekom po povrchu a potom tym valcekom naktorom je namotana potravinova folia 🙂

@jakelina no nadherne su tie pernicky....to si sa ako naucila robit? mna to tiez pritahuje, len zatial som sa nedostala k ziadnym fotopostupom, neviem ako na to 😒
@lawli krasna torticka, mne sa take jednoduche velmi pacia 😉

alicc
9. apr 2011

ahojte,
tak ja som dokoncila torticku pre adrianku, tak ju sem hodim-teda fotky 😀 . vy profesionalky by ste ju urco urobili krajsie, ale ja sa vytesujem aj z tejto 😉

annika11
9. apr 2011

@dadka212 penové cukríky som mala už neviem akej značky, také veľké balenie, 300g-mové...teraz ked tak rozmýšlam, asi bola natenko, to som nevedela, že má mať až takú hrúbku....
@mizulienka dakujem za tip, neviem, či si stihnem zohnať do konca týždňa tú žehličku, tak uvítam hocaké nápady 😀

@jakelina

jakelina
9. apr 2011

@mizulienka já jsem žádné postupy ani nehledala, jenom jsem dala bílek do sáčku a zdobila podle fantazie. 😉

jakelina
9. apr 2011

@alicc dort je úžasný, fakt se ti moc povedl. 😉

mizulienka
9. apr 2011

@jakelina tak to klobuk dolu 🙂 to by som fakt nezvladla 😉

mizulienka
9. apr 2011

@alicc ozaj krasne sa ti vydarila a tak si sa toho obavala 🙂

jakelina
9. apr 2011

@mizulienka ale zvládla, dělala jsem jenom tečky a čárky 😀 😀

jakelina
9. apr 2011

Jdu k vám ještě pro radu. Máte nějakou vychytávku na vykrajování písmenek. Já mám abecedu, ale nějak se mi to pořád nedaří. Vyválím na tenko, nechám trochu proschnout a přes potr. folii pořádně prořežu a když oddělám tu folii, tak stejně to písmenko není pořádně vykrojené, ikdyž tlačím fakt hodně. Musím to ještě nějakým párátkem nebo kosticí dokrojit a pak už to nikdy není tak hezké. Co dělám špatně???
Mám tady tu abecedu. Už jsem z toho zoufalá.

http://www.obchudekubalonku.cz/detail.php?zbozi...

Děkuju všem za radu.

zdenallicka
9. apr 2011

@jakelina Já si tou abecedou ještě trochu pojezdím po prkýnku... Tzn. mám fólii z obou stran potahovky, ze které vykrajuji, přitlačím abecedu, na ni přiložím dlaň, zatlačím a druhou rukou otáčím ve čtvrtkruhu/půlkruhu.. pak oddělám a je prokrojeno..🙂

jakelina
9. apr 2011

@zdenallicka ty jsi hodná, tak skusím příště dát folii i dolů, já jsem našla ten způsob jak to dělám já na internetu a teda moc mi to nejde, ikdyž tam to paní ukazovala a šlo jí to krásně. Děkuju moc.

dadka212
9. apr 2011

kočky môžem sa spýtať....budúci týždeň idem robiť tortičku a rada by som si urobila nejaké ozdoby vopred, len ma zaujíma ako mám skladovať mmf tých pár dní ?

jakelina
9. apr 2011

@dadka212 já skladuju v chladu, ale ne v lednici. Hlavně někde, kde ti je nikdo nesní 😀 😀