Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
11. apr 2011

@alex21 sú krásne tie kvietky.

dajna11
11. apr 2011

@jajuuus dakujem,asi aj boli dobre lebo som ich dala deckám do izby a bolo po nich....ani som nekoštovala.

jajuuus
11. apr 2011

@dajna11 a akú čokoládu si na to použila? vyzerajú fakt krásne, ako z obchodu 😵 ja teda absolútne neviem, ako sa robí čokotransfer... 😀

dajna11
11. apr 2011

@jajuuus použila som na varenie,potom mliečnu zo zajačikov čokoládových 😉 😉 a bielu tiež čo je na polevy.....na čokotrensfer som bola zvedavá...tak som to skusila lebo by som o mesiac cchela robiť dcerke čoko tortu na meniny....

lussy23
11. apr 2011

@dajna11 - krásne @dm1 - krásne torty
@alex21 - veľmi krásne torty i ružičky

dajna11
11. apr 2011

@lussy23 dakuujem....

lawli
11. apr 2011

@mizulienka @jakelina @lussy23 ďakujem dievčatá 🙂

jajuuus
11. apr 2011

@dajna11 lebo mne sú tieto polevové čokolády mastné... tak som myslela, či nemáš nejaké "špeciálne"... 😀

dajna11
11. apr 2011

@jajuuus no možeš rozpustiť aj obyč.čokoládu tabulkovú nejakú mliečnu.....dať tam nejakú plnku,ktorá tu chuť zjemní...dá sa s tým robiť.

zlatat
11. apr 2011

@ada9557 tak potom entuším, kde mohla byť chyba ... ešte možno by to chcelo trošíčku viac múky

jajuuus
11. apr 2011

@dajna11 a na tom koláčiku - to si farbila bielu čokoládu na ružovo a žlto? 😅

dajna11
11. apr 2011

@jajuuus nie.....to je tá folia,tá mala taký vzor...a to sa otlačilo do hnedej čokopolevy...aj ked na bielej by to ukázalao krajšie...

jajuuus
11. apr 2011

@dajna11 no tak toto je nad moje chápanie 😀 na hnedej čokoláde takéto farebné vzory? 😀 idem si to vygoogliť 😀

jajuuus
11. apr 2011

@dajna11 ďakujeeeeeeeeeem 😉 už som to pochopila konečne 😀 takže to farebné je na tej fólii... ešte raz ďakujem 😉

dajna11
11. apr 2011

@jajuuus presne tak.......treba skusiť,aj obyč.koláč bude krásny.

zlatat
11. apr 2011

@alex21 náááádhera - super kabelka a tie poníky nemajú chybu
@dm1 prekrásne tortičky, si šikuľka veliká
@alex21 ale sú krááásne

raci
11. apr 2011

Ahojte všecky vás tu chválím jaké krásné dílka jste sem zase popřidávali, vůbec nestíhám dočítat jen omrknu foto a nestačím se divit ;) @zlatat opravdu překrásné @jakelina krásné perníčky, @lucula73 moc pekné, @dm1 ten košík je luxusní, @kovik super bus ;) @ikula2 krásné, @dajna11 krásné čokopralinky, už dlouho se chystám je taky zkusit 🙂 @alex21 ta růžová je nádherná
a samozřejmě všecky ostatní které jsem nevypsala jsou krásné !!!
mě tento týden čeká jedna čoko-ořechová, tak jsem zvědavá co vymyslím 😉

jakelina
11. apr 2011

@jajuuus nic si z toho nedělej, já jsem to pochopila taky až teď, jak jsem to viděla. 😀 😉

dajna11
11. apr 2011

@raci dakujeeeem

lucula73
11. apr 2011

@raci ďakujem 🙂
@dajna11 teraz na stretku čo som bola,tak som prvý raz videla ten čokotransfer,ale len mašlu robila jedna holka,na celý plech si to neviem ani predstaviť,ale je to krásne...musím to najbližšie vyskúšať 🙂
no idem to kuknúť 😕

jakelina
11. apr 2011

@raci děkuju za pochvalu. 😉

dajna11
11. apr 2011

@lucula73 no ja si na mašlu ešte netrúfnem...toto je lahšie si myslím.... a ked vychytám muchy pojdem na mašlu🙂))

lucula73
11. apr 2011

@dajna11 a teraz som ja nepochopila jednu vec...také stuhnuté z chladničky si to naniesla na koláč?a neodlepovalo sa to od koláča? 😕 a treba to vopred akože nakrájať na kúsky?juj,som nechápavá 😀

alicc
11. apr 2011

ahojte,
tak oslava uspesne za nami, torta bola vychvalena a bola aj velmi dobra, tak z nej uz je len kusok 😀

krasne torty ste popridavali, tak chvalim sikovne rucicky 🙂

dajna11
11. apr 2011

@lucula73 nie,ja som obliala koláč polevou a na to som capla tú foliu aby sa to otlačilo a dala tak do chladničky aby to stuhlo...aj s tou foliou.no dočítala som sa,že a to má robiťtak,že na foliu naleješ čokoládu,necháš trošku stuhnuť aby ti to netieklo z tej folie ked ňou pohneš a potom to dáš na koláč a šup do chladničky.tak to bude rovné a nebudu bublinky. a kráaja sa to ked je poleva stuhnutá...klasika...

lucula73
11. apr 2011

@dajna11 aha,lebo práve kvoli tým bublinám a nerovnostiam som sa pýtala..no vyskúšam niekedy 🙂

dm1
11. apr 2011

@alex21 jj piekla som to v miske ale ako na potvoru mi cesto az po vrch nevyslo tak som tam musela jednen plat este pridavat co mi zostal z inej torty. Tato pollopta sa da ale neviem si predstavit ked budem robit za 3 tyzdne celu loptu ako to spravim to pojde urcite tazsie

@mizulienka to som si pravila sablonku podla programu na dortomanii zadas priemer lopty a vypocita ti ake tie uholniky maju byt aj su tam sablonky tak uz len vytlacit a vystrihnut. akoze nesedelo to presne na milimeter ale dalo sa to natahovat trosku. preto som to robila z RDI-cka lebo MMF by hned rychlo stuhlo toto sa dalo upravovat podla potreby kym som to nedokoncila
co sa tyka dratikov tak v hentom obchode casto nema niekedy aj cele sekcie tovaru - napr. vypichovace par dni a potom to nahodi znovu. V kvetinarstve isto nebudu mat opradene radsej by som pockala alebo tusim este u Bohusa.
Co sa tyka lalie tak to zilkovanie je priamo na tom listku a podla mna sa neda pouzit na orchidejku lebo tie lupienky lalie su tensie

mizulienka
11. apr 2011

@dm1 dakujem 🙂 skusim troska pockat, alebo objednam este z ineho shopu...
a ty orchideu cim zilkujes? dakujem...nemozem zohnat taky ten univerzalny zilkovac 🙂

jajuuus
11. apr 2011

@jakelina 😀 nie všetkému musíme hneď rozumieť 😀