Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
3. dec 2009

jej evitka, aka krasna spravicka, blahozelam

evitkamalicka
3. dec 2009

henika dakujem 😵

sse
4. dec 2009

evitka krásna je 🙂

ja vám pripájam môj 1. výtvor

http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/narod...

alionuska
4. dec 2009

Evitka,takze bude o dalsiu malu cukrarecku viac.. tesim sa s tebou..Byt mamou je uzasne!!!! 🙂 je 🙂 kra 🙂 sna a dobry napad,odfotit to v zrkadle....

Sse,myslim,ze torta sa ti vydarila na jednotku!! Krasna. 😉

evitkamalicka
4. dec 2009

ali dakujem

sse krasna torticka

sse
4. dec 2009

ďakujem dievčatá 🙂

teraz ešte dokončujem tú druhú. Piplem sa s ružičkami aby som ju mohla dokončiť. Ako mi tie ružičky nešli tak teraz ich robím o 106 😀 😀

sofi07
4. dec 2009

sse, krasna! prajem ti veeeeeeela spokojnych zakaznikov 🙂

sse
4. dec 2009

Ďakujem sofi 🙂

tak pridávam ďalší výtvor a na týždeň mám pokoj 😀 😀

http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/60-ka-14

sofi07
4. dec 2009

kraaaasna, sse 🙂.dve naraz, si dobra!

aveline
4. dec 2009

sse, krasne torticky 😵 ta fialova sa Ti velmi podarila, tie kvietky su paradne

cessy
4. dec 2009

evitka kraasna torticka a tie kvietky, krasna 🙂 jeej babenko, tak aj ja gratulujem 😵 😅

see ty si sikovnica,to su tvoje prve zakazky???kraasne torticky 🙂 😵

alex21
4. dec 2009

No vidim, ze sa tu pridavali prenadherne torticky. 😵
Aj ja som prave teraz dokoncila tak pridam aj ja 😀
http://picasaweb.google.sk/anemethova/Torty#541...

alex21
4. dec 2009

moja stvrta v poradi a zaroven prva poschodova 😨

zdenallicka
5. dec 2009

Alex, BOMBA! 😵

zdenallicka
5. dec 2009

sse, jeeeee..... 😵

henikav1
5. dec 2009

alex nadherna je, chcem sa ta opytat, robila si taky sytocerveny marcipan, alebo si ten pas len namalovala zvrchu stetcom?? lebo na to by si asi musela dat strasne vela farby, aby bol taky krasne syty

sofi07
5. dec 2009

teda alex, ta je paradna!schodiky su uuuuzasne.aj si ju vazila?ta cervena je naozaj krasna, syta.

alionuska
5. dec 2009

sse,teda taka romantika...krasna.

Alex a ta tvoja cerveno-biela je krasna... to musel mat oslavenec radost!
Ja vam idem pridat moje nove...ja len takle atypicke..uz by som aj ja rada nejaku romantiku vytvorila... 😀 😀

cessy
5. dec 2009

krásne torticky, alionuska ako vidim, vracias sa do povodnych kolaji, pravda 😵 si sikulka 😵

alionuska
5. dec 2009

Cessy dakujeeeeeeeeeeeeem!! 😀

cessy
5. dec 2009

alionuska niet za co. hned by som tomu spidermanovy odhryzla ruku 🤐 😀 , je taky na zjedenie 😕 🤐 😵

ajinka19
5. dec 2009

trosku sa vam sem rypnem.potrebovala by som poradit dobru cokoladovu plnku do torty...
PROSIM. radsej IP

sse
6. dec 2009

Ďakujem Vám dievčatá.

Na objednávku bola len tá prvá, druhú som niesla na oslavu a hneď som tam zozbierala 2 objednávky 😀 😀 Takže do konca roka idem ešte robiť 5 výtvorov 🙂

Alex tortička je krásna, na poschodovú som si ešte netrúfla ale už sa chystám

ali tvoje torty ako vždy super

cessy
6. dec 2009

sse a ake mas objednavky??ake budes piect?? 😕

sse
6. dec 2009

objednávky mám na dve, jednu k 50-ke punčovú a jedného Macka Pu tá bude čokoládovo vanilková.A ďalšie tri budú pre rodinu dve budú kávovo karamelové a tá posledná ešte neviem, bude pravdepodobne poschodová tak urobím nejakú kombinovanú 🙂

alex21
6. dec 2009

babulky dakujem za pochvalu 🙂

ali pekne torticky, a to si pis, ze oslavenec mal radost. Ta torta bola totiz pre moju maminku a hlavne bola z lasky.

heni robila som to z MMF a farbu som priadala praskovu v tedy ked som tie cukriky roztapala. A pouzila som jej naozaj dost a potom sa mi ta hmota drobila a strasne zle sa mi s nou robilo. Stetcom som to farbit nechcela lebo som robila aj tie ruze navrh a to som si nevedela predstavit ako by som to zafarbila. Ja si to celkovo neviem predstavit farbit navrchu.

sofi hej vazila som ju mala 8,5 kg

see ty mas teda objednavky ved to musis len piect

sue
6. dec 2009

Ahojte babule, potrebujem poradiť, pomôcť, kto by mi vyrobil túto tortu (najlepšie z okolia BB, ZV, prípadne RK,LM...) ak tu nikto taký nie je, tak by som potrebovala podrobný postup ako ten "marcipán" vyrobiť...a vlastne či sa vôbec mám na to dať, ak s tým nemám žiadnu skúsenosť.

Je mi jasné, že výsledný efekt nebude taký úžasný, ale trošku zručná som, tak snáď by aspoň čosi podobné molo vzniknúť...ak ten postup nie je príliš komplikovaný...

sue
6. dec 2009
sse
6. dec 2009

alex stíham popri tom prácu, školu aj priateľa 🙂 ma to baví tak po večeroch vypekám, jeden večer korpus ďalší plnka a ozdoby a na ďalší poťahujem. 😀

sue neporadím ti s tou cukrárkou, ale skús pozrieť na tortyodmamy.sk je tam mapa cukrárok tak možno nájdeš nejakú blízko, no myslím si, že by si to zvládla aj sama 🙂