Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
4. feb 2010

lenka: prekrásne 😅 😅 😅 a to si farbila kakaom ? musím si vás prečítať pár strán dozadu...

neurologia
4. feb 2010

lenka prednaherneeeee....velmi sa mi paci to mramorovanie je supis... 😎 no ak sa nebudu pacit nech si trhnu ved to je nadhera
ak sa smiem spytat kde v zahranici sa nachadzate?

alionuska
4. feb 2010

Leni,jednotka! Tie kvietky mas ozaj krasne a to mramorovanie sa ti podarilo...pekne si to vyzmykala,to pradlo.... 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
4. feb 2010

Cessy, no, potah ze sojoveho mleka se delal dobre, byl mekky, hezky tvarovatelny, ale musela jsem pridat velmi mnoho solamylu, aby to tvar aspon trochu drzelo a nechat ozdoby dva dny vyschnout na vzduchu... POtah na dortu stekl, protoze krem byl z Hery a ta proste neztuhne tak, jako maslo...☹ Takze nedoporucuju...☹

henikav1
4. feb 2010

takze vcera som skusila jednu mysku z mmf, celkom fajn sa podarila, ale len zo zvyskov hmoty co mi zostala. Len ich asi budem robit mensie, lebo ich chcem spravit 14, kedze je tolko deti v triede. nech ma kazde svoju mysku. No a zostala mi hmota, tak som skusala robit ruzicky, no hruza, take spatne sa tu asi este nikomu nepodarili urobit 😀 😀 😀 Aspon v tom som naj 😀 😀 😀
Tak teraz hladam nejaky fotopostup, alebo video, ak o nejakom viete, sup sem s nim velmi mi to pomoze
dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

No a este som videla nejaky marcipan zo suseneho mlieka a medu, tie cukriky tam vobec nesli, robili ste ho uz??? Aky nan mate nazor??

janulabj
4. feb 2010

Ahoj žienky,čítam Vás už niekoľko mesiacov,každý deň,stále sa teším na vaše krásnučke torty.Takže z toho čítania mám nejaké teoretické znalosti 😀 ohľadom tortičiek a zdobenia,ale stále nemám odvahu skúsiť piecť,a hlavne ozdobovať a poťahovať.no chcela by som tento víkend skúsiť svoju prvú tortu,(možno to ako torta ani nebude vyzerať 🙂 ),no odhodlávam sa už dlho. budem piecť podľa vašich receptov,teda korpus a plnku,ale PROS9M Vás,napíšete mi aspon 1 plnku ktorá sa može dať pod MMW? veľmi veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
A EŠTE RAZ CHVÁLIM VŠETKY VAŠE TORTIČKY NÁDHERA

cessy
4. feb 2010

lenka torty krasne, si jednička 😵

heni neboj..ja tiež neviem robit kvietky, takze sme dve....a ten mliecny marcipan robim aj ja a je velmi chutny a dobre sa s nim robi aj potahuje

sofi07
4. feb 2010

heni, ja robim podla tohto postupu, sa mi tak najviac pozdava:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16997&use...

sofi07
4. feb 2010

janulabj, najlepsie maslovy, maslovo-pudingovy krem. nemoze ist slahackovy krem a ani tvarohovy.myslim, ze na predchadzajucej strasne su recepty aj na kremy, parizsky atd

henikav1
4. feb 2010

dakujem sofi, toto som strasne dlho hladala a uz viem kde robim chybu. Ja som uz totiz tento postup niekedy davnejsie videla a urobila som si ten kuzel a nan som lepila tie lupienky, ale nie ne vrch, ale na spodok a tak mi odtial ten kuzel stale vytrcal, potom som ho masakrovala nozikom no a bola z toho katastrofa 😀 😀

cessy, dakujem,ked vravis, ze to mas odskusane, tak aj ja budem skusat. V sobotu uz budem mat tu formicku na babatko, tak sa velmi tesiiiiiiim

sofi, preco nemoze ist slahackovy krem pod potah?? Ten co som ja robila s bananovou prichutou, bol slahackovy s pudingom bez varenia Dr. oetker a vsetko bolo v pohode, ani sa netopil, ani nic

sofi07
4. feb 2010

myslim, ze pisu, ze sa topi potah, ked je pod tym slahacka. a ked tak rozmyslam, slahackovy krem nestuhne tak dobre ako maslovy a potom sa asi aj horsie potahuje. ked dam na vrch torty maslovy krem, necham ho poriadne stuhnut, tak potom sa torta super potahuje a potah sa da pekne vyhladit.

henikav1
4. feb 2010

ok, dakujem za radu. Mne sa sice nikdy netopil, ale to moze byt tym, ze je v nom ten puding a ten to drzi take huste.
Inac som pocula ze sa moze pod potah dat aj dzem

sofi07
4. feb 2010

heni, ale myslim, ze pudingovy moze ist 🙂 to si zmiesala puding so slahackou? si to akosi neviem predstavit, daj recept, prosim ta. citala som, ze ked davaju slahackovy krem, tak robia mantinely z masloveho kremu po krajoch jednotlivych poschodi a vrch torty potru maslovym krem.

henikav1
4. feb 2010

No na to nie je nejaky speci recept, len som vyslahala slahacku, pridala do nej stuzovac a nakoniec zaslahala pudingovy prasok Dr. Oetker bez varenia. Bolo to chutne, ten krem sme takmer vyjedli skor nez sme naplnili tortu, aj som to dala pod potah a nemala som problem. Neviem, mozno som len mala stastie, ale robila som ho zas a ani na druhykrat nebol problem. Mozno tym, ze v nom je ten puding.
Inac tu som nasla krem na podobny sposob, vcera som ho sem davala, ale v tom nie je puding, takze tento by asi ozaj pod potah nemal ist.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7420

cessy
4. feb 2010

ahojte....co peciete????? 😕

sofi07
4. feb 2010

heni,dik za recept, niekedy skusim, som uz robila ten z tych ladovych gastanov, je uzasny, ale som nepotahovala, len poliala cokoladou.
cessy, nepeciem nic ☹

henikav1
4. feb 2010

sofi, je to puding, ktory sa ani normalne nevari, takze je to viacmenej ako puding, mozno trosku bohatsi a mastnejsi ked ho robim so slahackou a nie s mliekom, ale na krem sa fajnovo hodi
mysku co som vcera spravila z mmf stvrdla, ale je mila, mozno je to tym ze to bol stary zvysok marcipanu. uvidim ked si zarobim novy

hejdita
5. feb 2010

ahoj 🙂

prosim len ma zaujima preco sa nemoze davat pod potah pudingovy/a krem/plnka??? nech som o nieco chytrejsia.....comu to vadi? ci to nejako rozpusta ten potah alebo preco.... 😕

neurologia
5. feb 2010

ak som spravne pochopila tak preto lebo to potom rozpusta ten potah na torte....

sofi07
5. feb 2010

pudingovy ano, ale slahackovy vraj nie

neurologia
5. feb 2010

aha hned si zapisem.... 😉

francesko
5. feb 2010

čauvec holky soráč že vám sem lezu ale prosím o radu. Nejsem vyučený cukrář ale jen tak pro radost peču. Chtěl bych mojí hodné ženušce upéct na valentýna dortík ve tvaru mužské chlouby, dortíků je všude plno ale nikde není jak na to 😒 . Obzvlášť nevím jak mám udělat tu hlavní věc 😀 . Normálně to vykrojíte nebo jak????
Děkuji za odpověď

zdenallicka
5. feb 2010

Francesko, podle me je mnohem jednodussi udelat si nejaky piskotovy korpus, vykrajet z nej kolecka, ta skladat na sebe (mezi nimi krem), nahore udelat zalud, pomazat kremem, nechat ztuhnout. K tomu vytvarovat kulicky z puncoviny, pomazat kremem, dat ztuhnout.. Pak obalit marcipanem, dotvarovat, prilepit kulicky vodou (uz obalene marcipanem), dodelat detaily a je to... stat urcite bude..🙂 Pokud chces penis nalezato, pak bych si upekla na plechu korpusy, slepila kremem, vyrezala tvar vcerne varlat (boze, jak trapne mi je 😀) a pomazala kremem. Ztuhle potom potahla marcipanem....😉

henikav1
5. feb 2010

zdenallicka 😀 😀 😀 , som sa zasmiala

zdenallicka
5. feb 2010

Heni, ja se stydim..😀

henikav1
5. feb 2010

babulky, skusala som ten mliecny marcipan, ale s medom, lebo ten psenicny sirup nemam, ale je taky makky, ze sa rozteka, ked pridam cukor, tak sa droli 😖 a mysky hruza. skusala som aj jednu ruzicku zo zvyskou a hruza tiez 😖 😀
asi sa vratim k mmf marcipanu
inac som tie hruzy odfotila, su v albume, ak chcete mat zle sny, mozte si ich pozriet 😀 😀 😀

stalida
6. feb 2010

lenka,pekne torticky, ruzicky super aj to mramorovanie. Svokrovci sa isto potesili 🙂
zdenka, pekne vysvetlenie 🙂 som sa dobre pobavila 😀 😀
Ja som tvorila nejake torty,davam Vam link, ak chcete mozete pozriet.To auto som skusala len tak podla synovho modelu, ale vobec ma nebavilo a celkovo je nejake nevydarene, ale aspon viem co mam dohanat 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/?q=auticka-vlaciky/au...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=3d-torty/kabelka-3-1
http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostane-torty-pre-d...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostane-torty-pre-d...

henikav1
6. feb 2010

stalida, uz som rano obdivovala tu vesmirnu torticku a to som ani nevedela, ze je tvoja 😵
No a ta kabelka mi nejako usla, ale je prenadherna, vyzera ako ozajstna, este aj ten zips na nej, uz len potiahnut za zips, aby sa otvorila 😵 😵 😵
Cim si otlacila tie stvorceky na spodnej casti kabelky?? Vyzera to pekne, akoby bola presivana

hejdita
6. feb 2010

ok dakujem za odpoved.....a este teda co je puncovina? lebo ja robim casto puncovy rez ale z tymto to asi nema nic spolocne co? 😅 😀 😕 dakujem za odpoved na traaapnu otazku 🤐