Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
25. okt 2011

@gumkacka1 MMF sa nedá zafarbiť na čerbveno

lucula73
25. okt 2011

@anibas aj ja čakám poštarku,neviem sa dočkať 😀 😀 😀

anibas
25. okt 2011

@lucula73 to ti verím 😀 😉

reruna
25. okt 2011

@jakelina http://www.dekordort.cz/page/kurz-zdobeni-dortu... ale to pro tebe není, to je pro začátečníky 😀 a taky se špatně přepravuje ten dort na ten kurz.....

katulkaaaaaa
25. okt 2011

@gumkacka1 ja som teraz minuly vikend robila cervene auto,predtym srdce tiez z mmf...farbim tiez extra cervenou hned pri rozpustany cukrikov...ale aj tak je to ruzove divne....tak potom ked mam tortu hotovo zmiesam farbu s alkoholom a potieram stetcom

lucula73
25. okt 2011

tak mne dnes poštárka nedoniesla nič,sa mi to nezdá,dúfam že zajtra to tu isto mám 😠 😝

alionuska
25. okt 2011

@veminka dakujem ..nechodim sem uz casto..len ked mi niekto napisem,tak odpisem... Ja robim vsetko z MMF a farbim si podla potreby..ale u mna je to ine..moja...ja mam aj 15-20 tort tyzdenne.. hmoty mam vela uz aj nafarbenej z predchadzajuceho tyzdna,napr... nic sa tej hmote nestane,az pokym ju meninies... mozes ju mat dlho,len ju treba dat do sacku,lebo by ti uschla a stvrdla na vzduchu... 🙂 Nech sa ti dari!

zuzana124
25. okt 2011

@dajna11 nádherné postavičky, ten dráčik je ale roztomilý 🙂

dajna11
25. okt 2011

@zuzana124 dakujem.... 😀

daniz
25. okt 2011

@dajna11 perfektné.

miciatko
25. okt 2011

@mizulienka ja som uz taku jedla a bola plnena domacim jahodovym dzemom a servirovana so slahckou,ale az na taniery a fakt to bolo dobre

dadka212
25. okt 2011

@lucula73 poslané to bolo, takže zajtra isto...

gumkacka1
25. okt 2011

@reruna tie fialky su prekrasne. To si podla coho robila, mas nejaku vykrajovacku?

lucula73
25. okt 2011

@dadka212 🙂 no len vieš tá nedočkavosť 😀

reruna
25. okt 2011

@gumkacka1 díky, já mám takovou fialku doma 😉 takže listy jsem dělala podle živých - přes folii jsem otlačila do hmoty žilkování (utrhla jsem si 2 velikosti) a pak nožem vyřezala a kosticí ztenčila okraje, kvítky jsem dělala vykrajovačkou plastovou na růže tou nejmenší a kosticí, na drátky jsem to tak nějak přilepila kouskem hmoty, moc mi to nešlo 😅

mizulienka
25. okt 2011

@anibas takuto loptu samostatnu chcu? preto mam z toho nervy, ze ako mi bude takto sama stat, ze ako to treba urobit 😕 😕 porad prosim a aj ostatne holky 🙂 dakujem krasne

jakelina
25. okt 2011

@reruna ani jsem ti ji nepochválila, byla krásná. Já nějak sotva stíhám dočítat, dělám dph a nějak nestíhám. 😝

jakelina
25. okt 2011

@mizulienka to bude stát neboj, slepíš korpusy ze dvou misek a je to. 😉

gumkacka1
25. okt 2011

@reruna a aku hmotu si pouzila?

mizulienka
25. okt 2011

@mizulienka bez otaznika, taku chcu 😕

mizulienka
25. okt 2011

@miciatko najprv chceli ze aj s dzemom a potom ze uplne bez....urobim ten mramorovy korpus od dadky, tak snad budu spokojni 🙂

reruna
25. okt 2011

@gumkacka1 smartflex flower na kvítka a MMF smíchané s RDI na zbytek
@jakelina díky 🙂

reruna
25. okt 2011

@mizulienka mramorový korpus dělám taky a ten je mňam i úplně suchý, jako bábovka 🙂

mizulienka
25. okt 2011

@jakelina no dufam, ja som zatial robila len tu 3/4 tak snad zvladnem aj tu.

vecernicci
25. okt 2011

@dajna11 jé, ty jsou krásný, úplně úžasný
@jakelina náhodou je jako ofiginál, já sama sebe vždycky odfláknu, ale slibuju si, že příště si udělám pořádný dort 😉

lucula73
25. okt 2011

@mizulienka ja som tiež robila ten mramorový korpus,bude to fajn,uvidíš 😉

vecernicci
25. okt 2011

@jakelina já chci taky na nějaký kurz, ale do Kroměříže to mám skoro dvě stě kiláků, to je trochu 😀 z ruky

reruna
25. okt 2011

@vecernicci já to mám právěže blízko, ale chtěla bych spíš nějaký kurz vázání a modelování kvítků a modelování figurek, potáhnout dort už tak nějak zvládnu snad a v tom KM je to pro úplné začátečníky....

mizulienka
25. okt 2011

@lucula73 @reruna dakujem 🙂 no ved snad to nejako zvladnem :0)

anibas
25. okt 2011

@mizulienka tak to určite nie je 100% guľa 😀 😀 - normálne upeč v 2 miskách, rozrež na 3x, nakrémuj 2 pologule a asi po 2 h. v chlade ich spoj do lopty a poťahuj - dole zamaskuješ trávou