Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenka.pav
27. feb 2010

ali, podla mna su tie ruzicky z cokohmoty. a tu formu si nemusis kupovat, ved iba vyrez z kruhoveho korpusu pozadovany tvar. robila som tak tu jing jang tortu a bola som veeelmi prekvapena, ze sa to super lahko krajalo. a usetris peniazky. nad kupou kliestikov rozmyslam aj ja, ale este som sa nejak nenastartovala. asi z dalsej vyplaty. a este si chcem objednat aj drotiky, chcem skusit kvietky na drotikoch. komu ides piect tu tortu?

henikav1
27. feb 2010

Mozte mi prosim este poradit, len som nad tym rozmyslala, ze niektore tenke pasiky baby dokresluju bielkovou hmotou, tak ze vytlacaju z vrecuska. Myslim ze to je bielko s cukrom. Ale co potom s tym??? To sa necha len tak surove, alebo sa to da na chvilu do rury? 😀 😀 😀
Ja viem, som hrozny amater 😖 😀

vinka
27. feb 2010

Ali ty si dnes mala na ranajky smiešnu kašu?že vyhrám súťaž. 😀 😀 😀 Joj ale si ma pobavila tým.Hej a porazím teba. 😀 😀 😀 Tak to by iný podvod musel byť. 😀 😀 😀 No ale tá slza je krásna.Ked sa ti taká zadarí tak bude super. 😉

henikav1
27. feb 2010

vinka, nemaj strach, alionuske sa urcite zadari este krajsia, aj ked aj tato je prenadherna 😵 😵 😵
a ze smiesna kasa 😀 😀 😀 to som pocula prvykrat 😀 😀 😀

vinka
27. feb 2010

hej?vidíš všetko musí byť prvý krát 😀 😀

sofi07
27. feb 2010

alinouska, lenka, krasne torticky. ali, to tvoje modelovanie ma uplne fascinuje 🙂, mala by som aj ja uz cosi skusit, aspon nejake jednoduche zvieratka, mala bude mat meniny v lete, tak nech cosi natrenujem 😀 .
tie ruze vyzeraju byt naozaj z cokohmoty.
heni, to je asi klasicka bielkove poleva ako sa medovniky zdobia, nie?

henikav1
27. feb 2010

sofi dakujem za info, ale mne to fakt nic nehovori ze klasicka bielkova poleva 😀 😀 😀
Ako sa to robi a ako sa to pouziva??? Ak mas chvilku, budem rada ak mi to vysvetlis ako uplnemu zaciatocnikovi, dakujem

sofi07
27. feb 2010

som akurat skusala teraz nejake vzory z toho, uvidime, ked to poriadne uschne 😀
takze vymiesas jedno bielko a cca 180 g jemneho praskoveho cukru (3x preosiat cez jemne sitko). ja to slaham slahacom, ale nie slahacimi metlickami, ale tymi hnetacimi. riadne to vymiesas, do husta. dam do vrecuska s uzatvaracim zipsom, uzavriem a na konci urobim malilinku dierku (ihlou alebo malymi noznickami ) a idem 🙂

sofi07
27. feb 2010

vcera som vecer pozerla nejake videa o tomto, pockaj najdem ich

sofi07
27. feb 2010

heni,

https://www.youtube.com/watch?v=CuizKmo9iec


idealne je, ked to miesas rucne ako ona, asi 2O minut. ja to slahacom cca 7-10 min na strednej rychlosti
pozri si, su tam aj dalsie videa, som tym uplne fascinovana, vyzera to nadherne,jemne 🙂

sofi07
27. feb 2010

a este jedna pastva pre oci 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=wvNTmU9yORw
henikav1
27. feb 2010

dakujem sofi, idem to studovat 😵

sofi07
27. feb 2010

a zabudla som este na par kvapiek citronovej stavy do tej polevy

llumka
27. feb 2010

cessy pridala som belobu,prvy krat som robila celkom sa mi podarilo 🙂

sofi07
27. feb 2010

ilumka, krasny vankusik aj topanocky 🙂 putusko, super sa ti to podarilo 🙂

alionuska
27. feb 2010

Lenka,to idem robit pre jednu babu do Noveho Mesta nad Vahom.Uz som jej raz piekla macka Poo a Tigrika a teraz ma jej mamina 50r..tusim.. 😅 nepamatam si to presne a nechce sa mi teraz pozerat postu... a ona si taku vybrala...ma mat 4kg,tak ja neviem,ze ci by bola taka akurat,keby som to vyrezavala z kruhu... ale vies ze som nad tym premyslala?! 😀 😀
Sofi,ty nevies modelovat??? Teda,skusaj moja,trenuj...mna ti to strasne bavi... a kde zozeniem tu cokohmotu,neviete mi poradit??? 😅 😝
Heni ja som bilekovou polevou pisala mena na tie minitorticky na stuzkovu,lebo som vtedy este nemala sablonky na pismenka..islo mi to super! 🙂 Ja som miesala slahacom a na jedno bielko 70g cukru...a zostalo mi toho veru neurekom-šup do kosa! 😀 😀 😀

zdenallicka
27. feb 2010

Tak tady je ten muj zazrak, holky..🙂

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=74574

sofi07
27. feb 2010

zdeni, super, miminko je roztomile 🙂
ali, cokohmotu si urobis, 200 g horkej cokolady a cca 4 PL kukuricneho sirupu. cokoladu rozlames vo vodnom kupeli, odstavit, pomiesas a pridat sirup a miesas, kym sa neodlepi od stien hrnca.dat na potr. foliu, zabalit a do chladnicky. potom premioesot v rukach, makkne to v rukach 😉 , ked to bude velmi tvrde, pridat sirup, ked sa topi, dat do chladu. ked to budes valkat, tak do medzi potr. foliami.
ja som to skusala minuly tyzden, celkom to slo.ked to robis z bielej coko, tak menej sirupu. ak nemas sirup, med daj.

zdenallicka
27. feb 2010

SOfi, dekuji...🙂

Ali, ja si myslim, ze jsou to marcipanove ruze, ale muzu se mylit..🙂 A ta slza je krasna - hned jsem si ji ulozila a asi neco takoveho udelam manzelove babicce k narozeninam (bude mit 70)..🙂

henikav1
27. feb 2010

Zdenka, nadherna torticka, to miminko je zlatucke, to si modelovala, vsak???
Alenka, ja som skusala tu cokoplastelinu, s tym sa velmi dobre robi, ak je tvrda, treba ju trosku zohriat v mikrovlnke a ked je priliz riedka, nechaj ju zase stuhnut. Ak nie je dost elasticka, len pridas trosku toho sirupu 😵

sofi07
27. feb 2010

zdeni, asi mas pravdu, aj ked je to jedno v podstate, budu z toho z coho ich alionuska urobi 😀 . a som si ista, ze ta torta v alionuskinom podani bude dalsi skvost pre oci a poriadne sa na nej "vyřadi", kedze nema prisli vela prilezitosti robit take ruzickove torticky, vsak mam pravdu, ali? 😉 🙂

zdenallicka
27. feb 2010

Heni, dekuji..🙂 Miminko jsem modelovala z velke casti ja, manzel ale pomahal - je obzvlaste pysny na nozicky a na dlane..😀

alionuska
27. feb 2010

no Sofi-uplne si uhadla...ja sa na to uz pripravujem.... a premyslam.Pisala som mail majitelke tej torty a ta mi napisala,ze to su ruze z MMF,do ktorej sa pridava cokolada a kakao...baby inak tu cokoplastelinu som si dnes nastudovala 😀 😀 😀 ale mna MMF nesklamalo,tak skusim z toho.... 😀

Zdeni...torta paradna!!A mala by som ti napisat,ze miminko vyzera jak stara baba,ale nebudem taka protivna,aby som ta neznechutila ako ty mna!!! 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
27. feb 2010

Ali...😀 Fakt jsem te znechutila? 😕 😅

alionuska
27. feb 2010

😢 ☹ Zdeni,fakt...mne sa to male dovtedy pacilo,ale ked si napisala,ze vyzera jak stary chlap,tak uz sa mi nepacilo 😀 😀 😀 Ale potom,ked som videla,kto prisiel pre tu tortu,mi to bolo uplne teda jedno,ze ako to babo vyzera...🙂 😀 😀

zdenallicka
27. feb 2010

A kdo to byl?

A omlouvam se..☹

sofi07
27. feb 2010

pridam sa aj ja, ja som "modelovala" jediny raz a to babatko na srdieckovu tortu k 1. rocku. a moj drahy povedal, ze vyzera ako ruska babka. 😀 😀 😀

alionuska
27. feb 2010

sofi,tak teraz si zabila!!!Perfektna hláška... 😀 😀 😀 Zdeni,ja nie som rasista,ale prisli pre to romovia...vies po telefone nevidis 😀 s kym hovoris.... 😀 😀 😝

lenka.pav
27. feb 2010

zdeni, mila torticka 😉
ali, zdeni, citala som teraz muzovi ten vas dialog a dobre sme sa na tych starych chlapoch a babach pobavili 😀 .

cessy
27. feb 2010

ahojte, alionuska ta torta je peknuka,ale myslim ze v tvojom podani bude este krajsia...ja som MMF farbila kakaom na hnedo a uplne v pohode sa s nim dalo, ja by som to neskusala s niecoho ineho....mmf mas overene... 😉