Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
1. mar 2010

prosim vas ako robite vrsky na bonboniery ??? z coho to je? je to nejaky tenky korpus alebo je to len uschly potah??? vobec neviem si to predstavit....teraz kukam na fotky a tak niektore su vyssie niektore su tenucke tak ma to len zaujima a prave aj toto by som chcela vyskusat niekedy.... mozno tento vikedn svagor ma sviatok a chce nejaku cokoladu tak by som mu mohla takuto bonbonieru urobit...vdaka za odpovede a napady 😵

cessy
1. mar 2010

hejdita lenka.pav to robi z medovnikoveho cesta, ked sem nakukne, urcite ti napise ako to presne robi 😉

neurologia
1. mar 2010

baby
ako sa farbi gelovkami...mam na mysli ze ked dam menej farby mam napr.slabo hnedu ked tam pridam viac je farba silnejsia/sytejsia je to tak?

anibas
1. mar 2010

neu: farbíš tak, že máčaš špáratko a vytieraš, ale špáratko vždy nové aby bolo čisté, a odtieň bude ako na škatuľke, silnejší asi nie, ale slabší dá sa urobiť, ale na plnú hnedú neviem koľko farby treba

cessy: a čo si si objednala ? niečo zaujímavé ?

anibas
1. mar 2010

Neu: až teraz som poriadne prečítala tvoju otázku a ji ti tu vypisujem, jak učiteľka z MŠ.
Takžie zhrniem, ked som farbila na ružovo, nemohla som urobiť silnejšiu farbu ako odtien na škatulke- bodka.

cessy
1. mar 2010

anabis nic specialne....ja so toho moc neinvestujem....len neake farby a vykrajovacky.....len zaklad ako pre zaciatocnika 😉

anibas
1. mar 2010

Som smutná z toho, že sú všetky veci strašne predražené. Ked vedia urobiť detskú formičku za pár centov, prečo sú marcipánové také drahé.

cessy
1. mar 2010

anibas aj podla mna su tie veci velmi drahe a neobjednavam ich lebo viem ze ich vobec nevyužijem. 😵

anibas
1. mar 2010

Ja neviem či si nezoženiem plech a nebudem sama skrúcať vykrajovatka ako Bohuš zo Sugarartu ! 🙄 🙄 🙄

alionuska
1. mar 2010

...no tie ceny! Ved aj mne sa to vsetko zda predrazene...ja som teraz objednavala na tu slzu tortu ...ach jaj *50eur len taky fukot! 😅 ... A to tam ani nebola v tej objednavke forma...nemali taku velku,len tu strednu...tak hadam ju este doplnia a ak nie..no budem musiet nieco vymysliet... 😀 😀
Anibas,vies ze uz aj nad tym som premyslala,len neviem kde taky plech predavaju..aby mal aj okraj zahnuty...alebo to nemusi mat??? 😕

anibas
1. mar 2010

Podľa mna je okraj zahnutý kvoli bezpečnosti, ale ja sa môžem aj porezať, len ked ušetrím nejaké €.
No musím vyslať manžela na obchôdzku po železiarstvach. Ja špeciálny potravinový plech, ale asi iba veľkoobchod.

boldy
1. mar 2010

ahoj tortacky,

krasne ste teda vsetke popiekli, klobuk dole... ja sa chystam piect o 2 tyzdne malej k 1.rociku, tak dufam,ze sa podari... a dnes som si naobjednavala nejaky farby a kliestiky a kvietocky, tak som zvedava ako to pouzijem 😀 ale hrozne ceny tam maju, a take super veci ☹

alionuska
1. mar 2010

http://www.korunaplus.sk/inshop/

baby pozrite sa tiu maju skoro vsetko🙂 😀

cessy
1. mar 2010

ahojte, moj muz robi z plechom....ale nie potravinarskym......raz mi robil stvorcovu formu na torticku, ale to bolo z nerezoveho plechu. aj mi to poohybal ale aj tak to je dost ostre. robila som v nej tortu pre alexka k roku.
nerezovy plech, ptesne taky ako poziva ked niekde v kuchyni potrebuju okolo umyvadla, sporaku, takze by nemal byt skodlivy 😕 . ale ako forma sa mi to moc nepacilo, koli tym ostrim hranam 😉

cessy
1. mar 2010

dievcata fotopostup na volaniky alebo video?????nemate???neako sa mi to zacina paciť 😵

alionuska
1. mar 2010

cessy mame...ved to tu bolo nedavno..pockaj pohladam.... 😀

stalida
1. mar 2010

juuj babky, vidim,ze objednavate o zivot, ja som dnes tiez poslala jednu objednavku 😝 , nakoniec som si objednala aj babatko,no uvidim ci ho vyuzijem a ci vobec pride. Este niekedy v januari som si zo Sugar artu objednala nejaku sil. formicku a dodnes mi neprisla 😖

cessy
1. mar 2010

alionuska dakujem, asi som to prehliadla, lebo ked som tu nebola ale 5 dni, toooolko ste toho popisali, ze som to len tak zbezne precitala

cessy
1. mar 2010

idem to hned aj pozriet, lebo ani netusim ako sa to robi 😉

cessy
1. mar 2010

lenka myslim ze ty si sa chystala robit tortu do tanecnej.....uz davnejsie som toto videla, len ked si o tom pisala tak som ho ani za svet nemohla najst

http://www.flickr.com/photos/haniela/4265952093/

alionuska
1. mar 2010

Stalida..asi na teba zabudli...no ja dufam,ze mi to pride co najskor... z T-fornaxu som to mala doma na druhy den... 😀 Inak ja idem piect tento tyzden dve... Jedneho hrocha a druhu krstinovu pre dievcatko....na tu sa tesim jak blazon! 🙂 🙂 🙂

cessy
1. mar 2010

alionuska a aku na krstiny???
prave dnes som pozerala a mne sa veelmi paci ten detsky zadocek s nozinkami, ty ides aku robit??

sofi07
1. mar 2010

hejdita, ten poklop som aj ja robila z medovnikoveho cesta. potom, ked je vychladnute, tak som ho potrela kremom alebo len s vymiesanym maslom s cukrom, ale len na tenko, aby prilnula potahovka. a obalis z oboch stran 🙂. poklop so urob den vopred, aby ti to dobre stuhlo. 🙂
cessy, co ides piect? ja som prave dorobila tu pre to babatko, co ideme kuknut a maju aj 4-rocnu dcerku, co je zblaznena do barbie, tak jej skusam barbiovsku, aby jej nebolo luto 😉 . zajtra potahujem a zdobim, dufam, ze sa mi bude darit 😵

alionuska
2. mar 2010

cessy krasnu...taku kvetinku a tam budu volaniky a hore koliska s babatkom...a mackovia a kocečky...
neviem tu tie obrazky ulozit.. 😕 😅

hejdita
2. mar 2010

prosim vas cera je 100% tuk? lebo tu v CR som ceru nevidela 😕

hej a ten medovnik to je klasicky? alebo nejaky co je tvrdy??? a ten poklop sa neje ze? ten je len na ozdobu....

a to som sa chcela opytat svagor ma rad puncovy rez teda nema rad ziadne plnky iba marmelady ..... takze chcem urobit vysoky puncovy rez kvader a chcem sa opytat nebude vadit ked to potrem ten vrch maslom vymiesanym s cukrom aby mi drzal potah? nebude to tomu vadit to maslo? ci tam nebude citit? aj ked to bude len na tenulinko natrete? a zkolko toho mam urobit toho medovniku aby mi to stacilo na plat velky 20x30cm??

a este neviem ako urobim kraj zvyseny......puncovina? ci to urobit z MMF 😕

cessy
2. mar 2010

sofi, praveze aj ja idem robit babiku zapichnutu v torte 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dnes som prave kupila tu babiku...nie je to barbia ale z high school musical Gabriela. pekna je uvidim ako to dopadne....uz teraz sa toho bojim.
sofi potom pridaj fotky, nech sa mam cim inspirovat....lebo hladam na nete, ale moc sa mi nepacia....paci sa mi ta alionuskina, ale na taku si netrufnem ☹

henikav1
2. mar 2010

hejdita, niekto tu pisal, ze cera sa v cechach vola myslim omega, alebo take nieco. Je to stuzeny tuk, taky biely ako vosk

cessy, aj ja robim onedlho babiku, uz mam doma asi 6 barbie lebo vzdy kupim nejaku krajsiu a neviem sa rozhodnut, ze ktoru tam dam, len potom neviem co s tymi zvysnymi, kedze ja mam doma chalana

cessy
2. mar 2010

heni ty si teda.....ja som kupila hned prvu co som videla.....uz ine ani pozerat nebudem, ved tato sa mi paci 😉

uz si aj neake inspiracie na nete nasla??
ja sa este len chystam nieco popozerat, nech stvrtok mozem zacat 🙂

henikav1
2. mar 2010

cessy, musim teraz letiet do prace, dnes som tam este poriadne ani nebola, ale mam ich kopu ulozenych na pc, tak ak chces, tak ti vecer poslem na mail
no a ja som urobila hlupost, ze som pozerala barbieny dalej, aj mama mi kupila, aj manzel lebo som im o tom hovorila, ze idem robit, ale uz nebudem pozerat 😀 😀 😀