Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
27. mar 2010

😵 😵 Alenka, vsetko najlepsie Vam obom 😉

petaba
27. mar 2010

jééj Ali však ty máš dnes meniny.... všetko najlepšie obom 🙂 tortičky sú na 1*

alionuska
27. mar 2010

Dakujem vam ,slniecka..ste zlate!!! 🙂 🙂

cessy
27. mar 2010

ahojte
alionuska no ver tomu ze keby aj ja dostanem taku nadhernu toticku tak ziarim a som stastna a normalne ju ani rozkrojit nedam 😅 😅 😅 😅 😅 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

cessy
27. mar 2010

http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

heni tot??? no to by som veru nevedela na co je 😒 😒 😒 keby sa neopytam 😉

alionuska
27. mar 2010

Cessy,ved to..moja mala torty nejedava..ona nelubi-neviem preco-cukrarkiona dcera 😀 😀 a tiez mi uz povedala,ze tuto nezjeme...ale isla sa kupat s ocinom do Galanty...tak ked pride navsteva,tak ju rozkrojim aj bez malej oslavenkyne..aby neboli slzicky.. 😅 Ona by nam to asi nedovolila.... 😀 😀 😀

cessy
27. mar 2010

alionuska nieeeeeeee ☹ , to by som aj ja bola smutna keby pridem a moja meninkova torta je rozrezana ☹ .
jeeej az sa mi chlpy na ruke zjezili jak som to precitala ze ju rozkrojis bez nej, nie, nie, nieeeee ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😔 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😔 😔 😔 😔 😔 😔 🤐

alionuska
27. mar 2010

No urobila som z puncoviny gulka a omalala v kokose...dala som tam asi stvrt litra rumu,tak im dam aspon tie 😀 😀 😀 nech sa dedko a babka nacecaju.... 😀 😀 😀 oni nepiju🙂 😀 😀 😀 Dobre Cessy tak pockam na Alušku,kym sa vrati..ale ako ju poznam,tato ju bude tahat z bazena nasilu,az ked bude mat fialove pery... 😀 😀 😀 Ona je vodny zivel!!! 😀

alionuska
27. mar 2010

..a Cessy neprezivaj to tak!!! 😀 😀 😀

cessy
27. mar 2010

ali ale vazne.......ja by som bola veru smutna ☹
aspom ju rozkrajuj s nou.... 😵 ,

ale jasne, ved si urob ako chces, je to vasa torticka 😉 😉 😉

alionuska
27. mar 2010

...volala mi sestra,ze pridu aj s babkou az ked pride Alenka domov...tak ju budeme krajat spolu 😉 😉 😉

cessy
27. mar 2010

alionuska super, normalne si ma potesila 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

alionuska
27. mar 2010

cessy ty si jak babo ... 😀 😀 😀 taka zlata!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

cessy
27. mar 2010

alionuska no, mozno to moc prezivam 😅 , aj z prekvapenia v kinderku sa viac tesim ako maly 😕 😅 😅 😅

henikav1
27. mar 2010

ahojte babulky, tak uz sme doma, prezili sme skolsku slavnost, poslala som tie moje minitorticky a kym som zaparkovala zmizli 😖 esteze nam zostali odrezky 😀 😀 😀
cessy, ja mam tuto na krajky http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
alionuska, moj maly zas nie a nie do bazenu, ked ide na nejaku detsku akciu, vsetky deti sa jasia vo vode, on bude radsej pomahat a pracovat na suchu, ale to aj ja som taka, najradsej mam vodu vo vani a viac nie 😀 😀 😀 😀

vinka
27. mar 2010

Heni a neosfotila si tie mini tortičky?Kde ich môžem vidieť? 😉

henikav1
27. mar 2010

vinka sfotila, idem ich zmensit, aby som ich mohla vlozit na tu moju stranku

evena
27. mar 2010

ahojte holky zase k vám nahlížím ... teda nad nějakýma dortama mě až spadle čelist 😕 kráásný !! 😵 😵 😵

mám pár otázek 🙂 ...
Jak skladujete gelové barvičky, mám je zatím venku, ale nevím jestli spíš nepatří do lednice? Nevíte jak dlouho vydrží po otevření?
Kreslíte někdo gelovýma bravičkama? Jak to děláte? Naředíte si je vodou?
A co je to MMF? To je nějaká kupovaný potahovaná hmota nebo je domácí?

petaba
27. mar 2010

heni šikulka si... to musela byť makačka uff 🙂

petaba
27. mar 2010

Evena ja mám gelovky v chladničke... a nemali by sa pokaziť... aspoň určite nie do dátumu spotreby 😀 Malovať som s nimi ešte nemalovala, takže s tým ti budú musieť pomôcť baby ;) MMF je domáca hmota z cukríkov a cukru 🙂

evena
27. mar 2010

petaha: dík za radu, tak je teda šoupnu do lednice ... já na nich ani datum spotřeby nemám 😕 ale sem teda ráda že vyrží dlouho když stojí tolik peněz 🙂

henikav1
28. mar 2010

Dobre ranko baby a krasnu nedelu vam prajem.
Tak ja som vcera nahadzala fotky na tu moju stranku a vzapati odpadla do postele, este tak rychlo som asi nikdy nezaspala, decka mi dali zabrat, ako som ich navlacovala na choduliach (myslim ze tak sa volaju po slovensky) 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
petaba, dakujem za pochvalu, no viacmenej to bola zabava, zaroven som zlikvidovala vsetky zvysky MMF aj K2 co som mala doma
No a dnes ma caka odstanenie vybuchu bomby v kuchyni, kedze pred slavnostou som nestihala a po slavnosti uz nevladala 😀 😀 😀 no a potom idem piect vianocku
evena, MMF je skratka pre marschmallow fondan, doma vyrobeny potah z marschmallow cukrikov 😉 (to nemam z vlastnej hlavy, to viem od Alionusky) 😉

janulabj
28. mar 2010

ahojtE.PROSÍM POMOŽTE.MÁM UROBENÝ MMF,idem poťahovať,ale mám ho taký porovitý,drolí sa ,je taký nepekný.
dá sa to ešte nejak napraviť?čo mám pridať?
ďakujem vám pekne za radu

henikav1
28. mar 2010

janulabj, asi tam mas vela cukru, pridaj rozpustene cukriky, alebo trosku cery

janulabj
28. mar 2010

cukriky už nemám,skúsim ceru,idem na to,Díky henikav.papa

henikav1
28. mar 2010

len je nedaj vela, iba taky oriesok

alionuska
28. mar 2010

Henika,pekne si sa hrala...tie minitorticky su uplne krasne....na zozranie!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

alionuska
28. mar 2010

...a skoro so zabudla...CESSY-ty mi pripominas mna..ja som tiez take male velke dieta!🙂)))) 😀 😀 😀 😀

henikav1
28. mar 2010

alionuska, dakujem za pochvalu 😉
a zato ste take zlate, lebo ste take velke deti, v zivote si treba vediet zachovat v dusi kus dietata, aby sa clovek vedel nadchnut a tesit aj z drobnostiii