Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
10. apr 2010

Petaba to som ešte nemala ani od solamylu obtretý to som si až potom všimla,že som nato zabudla.Ani kolieska nemal.Tie som až večer dodala.Vedela som,že mi niečo chýba a nemohla som si spomenúť,že čo.Prišiel muž kukol a hned vedel,že čo. 😀 😀 😀
Ali prekrásne to aj škoda zjesť. 😀 😀

hejdita
10. apr 2010

sofi vdaka za vysvetlenie takze este raz do 90g cukru plus 20? do zaciatku???? nez tam budem pridavat........a skoda tu povazansky cukor nema kupujem tu taky ruzovy korunni alebo aky to je ten sa mi velmi paci a hovoris ze aj 3x preosiat???? no tak sa tesim este keby som mala vahu od gramu mam po 25g tak je to take divoke a este ked prstom do toho zatlacim tak mam hned o 20g viac 😀 no uz sa tesim az mi muz kupi uz o tom vie tak verim ze to bude coskoro.....

a ako vazite tortu.....na tacke a odpocitate tacku??? alebo ako .....a ak je poschodova tak kazde poschodie zvlast, ze? ked to ma viac ako 5kg alebo si vazite kolko vazi plnka a korpus a potah ....to je zlozite no ja prave premyslam ako si zvazim tu svadobnu kedze mam tu vahu do 2kg 😕

ali torta krasnucka tie zvieratka sa ti podariliiiiiiii 😵 paraaadnaaa 😵

sofi07
10. apr 2010

hejdi, daj 80g a uvidis, mozno bude stacit. ked je to prilis huste, tak ta poleva dobre nedrzi,musis skusat 🙂
ak mas velmi jemne sitko, staci preosiat aj raz a poriadne. tie krystaliky cukru, co zostanu, tie potom upchavaju tu spicku.
tartu vaz aj s podnosom. ja som teraz robila svoje prve torto a vazila som ju na normalnej vahe, ta kuchynsku by sa mi nezmestila.
ali, uz som svoj obdiv vyjadrila 🙂))))))). uz viac nemam slov :D, si proste umelkyna! 🙂

sofi07
10. apr 2010

petaba, super, vydarila sa ti. si modelovala sama toho golfistu?tu je moje prve torzo, nie je uplne podla mojich predstav, ale nakoniec spokojnost 🙂

sofi07
10. apr 2010

vinka, ty uz si kontajnerova odbornicka 😀 , nestiham vas teraz citat, tak len tak utrzkovite, vidim, ze su tu nove tvare, dievcata, nech sa vam dari 🙂)

vinka
10. apr 2010

😀 😀 😀 hej Sofi už si prišla pre kontajner.Dala som tam eštew cukríky.Ale páčil sa jej.Tak nech ešte chutí a budem, rada. 🙂

petaba
10. apr 2010

ďakujem sofi 🙂 áno sama som ho modelovala 🙂 to torzo sa ti vydarilo... len by som asi urobila trošku užší vrch (prsia trochu bližšie k sebe), ale inak sa mi páči 😉

vinka
10. apr 2010

Sopfi ináč to torzo ženské je fakt krásne.Už som ho okukovala kto to taký šikovný. 😀 😀 A v pupku je aj piercing? 😕

vinka
10. apr 2010

Petaba a toho golfistu si vymodelovala? 😕 Nádhera fakt.Joj ale ste šikule.Ja sa vám nevyrovnám. 😉

petaba
10. apr 2010

áno trošku som sa hrala 🙂

danciacik
10. apr 2010

Ahojte, tak ďakujem za všetky vaše rady, dnes som bola robiť tortu čo som spomínala - tú bábiku tak v mojom albume nájdete výsledok 😉

zdenallicka
10. apr 2010

Holky, je v poradku 150,-/kg dortu? Docela jsem se namakala, ale nejsem jeste profik... Dort ma 4,30 kg, vychazi to na 645,-. Je to panenka, fotky budou za chvili...

zdenallicka
10. apr 2010

No a zas bych si nechtela vzit vic nez treba Ali nebo kdokoliv jiny tady, co pece uz dyl nez ja... 🙂

alionuska
10. apr 2010

Dakujem vam vsetkym...zdeni..kludne si mohla aj viac pytat. mne to pride ze si len material pokryla za tych 600korun... 😅 😅 ale ved si rozumies...
😉

petaba
10. apr 2010

danciacik bábika sa vydarila 🙂
zdenka a prečo tak málo? však aj keď nie si profík, ale čas a materiál ... tiež nie čo stojí...

katka13122
10. apr 2010

alionuska cim potahujes torty??

vinka
10. apr 2010

Ali chcela som sa opýtať či ty len mmf poťahuješ alebo aj marcipánom.A či to je výber na tebe alebo zákaznik si vyberá. 😉

zdenallicka
10. apr 2010

NO, holky, je to navic pro svagrovou... Puvodne jsem si chtela rict o 200,-/kg.. neni to fakt moc? POtahovala jsem to Formixem, neni to uplne dokonale, ale libi se mi to...

FOtky vazne za chvili - muz je ve vane a ja s tim jeho fotakem neumim... 🙄

martinex
10. apr 2010

zdeni to neni vela.... kludne si pytaj tych 200.. 🙂

inak kocky vsetky torticky su kraaasne, mam sa od vas este vela ucit 😵

danciacik
10. apr 2010

Petababa ďakujem za pochvalu no mám ešte čo robiť. Ešte sa vám kočky nevyrovnám.

vinka
10. apr 2010

Zdeni normálne bežne berú 10 eur ,-/kg tak si myslím,že aj 200 by nebolo vela. 😉

vinka
10. apr 2010

Dani neboj ešte tréning a dobehneme ich obe. 😀 😀 😀

danciacik
10. apr 2010

He he Maji ta sa dáme dokopy a niečo vyčarujeme 😀

danciacik
10. apr 2010

Alionuska to z čoho si modelovala tie postavičky madagaskaru? sú úžasné.

zdenallicka
10. apr 2010

Tak diky, holky..🙂 Reknu si za ni 800,-..🙂

vinka
10. apr 2010

Zdeni aj ked je to rodina ale ved nemôžeš zabiť celý den úplne zadarmo.Ale ťa chápem. 😉

anibas
10. apr 2010

Zdeni: ja som pred mesiacom počítala, reálna cena torty ja niekde medzi 4 - 5 € / kg ! No a práca ? Patláš sa s ňou takých 4 hodín !!!! no nie ? 😒 😒 😒 😒

anibas
10. apr 2010

A to som rátala s MMF a nie napr. WI , PDT, ...

petaba
10. apr 2010

anibas a to si určite nerátala do toho ešte energie...

dm1
10. apr 2010

ja zasnem ake krasne torticky robite! alionuska ta tvoja je uplne umelecke dielko!