Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
7. máj 2010

Julinka super krásna.No ja pôjdem o 2 týždne piecť synovi na prijímanie.Chcem kalich robiť 😉

vinka
7. máj 2010

Ten kalich čo si robila to sa na šálku alebo pohárik dáva hmota však. 😕

alex21
7. máj 2010

Ahojte kocky. Nemam vela casu mala zas chora, len som prisla pochvalit vase torticky.
No a zaroven oznamujem, ze som robila prvu a zaroven poslednu tortu z cokohmoty. 😖
Pekny vikend.

vinka
7. máj 2010

Alex prečo tak zle sa robilo? 😕

alionuska
7. máj 2010

Vinka...ja som to zaregistrovala,ze si sa na to pytala...ale nie nechcem! 😉 Mne to pecenie vyhovuje takto...doma pri mojich ratolestiach...:ň Po veceroch a niekedy do noci,ale s laskou a bez toho,aby som musela este na prispievat danami ! 😀
A Alex,ja a cokohmota sme tiez neni kamaratky...tiez nikdy vice...ale poradim ti..normalne MMF ,kakao a trosku susene mlieko a cokohmota moze ist .. 😝 😝 ..S tym sa mi robilo supeeeeer... 🙂 🙂 🙂

julinka25
7. máj 2010

vinka dakujem 🙂
ten kalich som robila presne podla toho postupu co je na TOM, len s tym rozdielom, ze tam je ta hmota v salke vnutri, a ja som dala do maleho poharika co moja Saska pouziva, lebo v salke mi pretrcali boky a to sa mi nepacilo a v tom pohariku to bolo super....no myslim si, ze aj ked obalis nejaku salku ci poharik hmotou zvonku bude to o.k
Ten fotopostup je fakt super, velmi mi pomohol, pozri si ho, odporucam 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/?q=fotopostupy&page=2

rybca
7. máj 2010

Ahojte, tak tu je moja prvotina, nic moc, marcipan sa mi trhal, lebo tam su male kristaliky cukru a mam to na hrubo vyvalane.

rybca
7. máj 2010

tu je fotka..🙂))

ludkai
7. máj 2010

babenky, potrebujem pomoc.... prvýkrát idem poťahovať tortu s hmotou MMF, čo mám dať pod ňu? ☹ možno sa to tu niekde píše, no nemám čas čítať....
dakujem

vinka
7. máj 2010

Maslový krém alebo ak máš iný krém tak úplne stačí maslo vymiešať maslo s cukrom. 😉

ludkai
7. máj 2010

joooj, ďakujem ... záchrana moja 😀 tak idem ju dokončiť ... 😉

vinka
7. máj 2010

že maslo vymiešať smaslo s cukrom 😀 😀 To už viac po hotentotsky som nemohla n apísť 😀 😀 Vidieť,že už je pokročilí čas do postele. 😀 😀

ludkai
7. máj 2010

ale pochopila som 😉 dík za radu

bianca
8. máj 2010

vinka ja som si to vsimla az po 4 prfecitani prispevku ze tam nieco nesedi 😀

sylvia75
8. máj 2010

ahoj.
anibas ďakujem za IP...
môj najnovší výtvor,prvá bonboniéra....

alex21
8. máj 2010

vinka hej strasne zle sa mi s nou robilo. Drobila sa a pritom bola strasne mastna. 😖 Teda ten sirup bol lepkavi. Velmi rychlo stvrdla a ked som ju krajala tak som normalne potrebovala pilku 😠 a to potah mal maximalne 3 mm. Vobec to neslo prekrojit co to bolo take tvrde. A chutovo ma tiez nejak neoslovila. Ja milujem horku cokoladu ale s tym sirupom mi to nejak nesmakovalo. 😕 A to som skusala jednu robit od oka ako pisala Heni a druhu som si zarobila presne na vahu co som nasla recept od Bohusa na TOM. Takze po 2 neuspesnych pokusoch to vzdavam. 😝 😔

Ali ja som praveze chcela cokoladovu. Moja mama lubi len cokoladove tak som to chcela vyskusat. Viem ze MMF zafarbim aj na uplne tmavo-hnedo. Este niekedy vyskusam jednu cokoladovu polevu co ste tu raz pridavali link a uvidim. 😉

Dnes som dokoncila Pata a Mata. Pridam vam fotky, potom dovarim obed a poobede idem pomahat s Milou pre mamu. Uz sa tesim. 😵

henikav1
8. máj 2010

no alex, to ma mrzi, ze ta tak hnevala ta cokoplastelina, neviem kde bola chyba, moja nebola tvrda a dobre sa mi s nou robilo, je pravda ze je mastna kym je tepla, normalna vlastnost cokolady, ze obsahuje cokoladove maslo, ale po vychladnuti uz moja mastna nebola a nestvrdla, skusim ju zas, mozno sa mi len dobre podarila, nemam az tolko skusenosti, robila som s nou len raz a bola dobra, aj chutna, tak neviem posudit kde bola chyba.
Ale torticky su krasne
😉
Ja teraz nestiham piect, mam hlavu plnu inych starosti, ale aspon obcas rychlo mrknem, ako sa dari vam

nadulici
8. máj 2010

sylvi- peknucka torticka, anjelik je zo silikonovej formy? 😵
alex- perfektny napad s tym cislom 😵 😵 ........
torticky peknucke, chutnucke..

alionuska
8. máj 2010

Vinka zase perlila...som sa nasmiala ..jaaj,idem vas pomaly poprecitavat.... som dokoncila teraz tortu co si na poslednu chvilu objednali..a vcerajsi vytvor sem hodim... a ozaj ...aby som nezabudla!...
Alex,ten Pat a Mat nemaju chybu! Uplne krasne..ten murik z tehliciek...to musela byt robotka! 🙂
Sylvia a pri tej tvojej bonboniere sa mi zbehli slinky na tie pralinky...ja som taka maskrtnaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 krasne si ju urobila! ASj ja by som chcela nejaku otvorenu sperkovnicu,alebo bonbonieru...len cakam na prilezitost...mame na meniny..alebo komu??? 😕

alionuska
8. máj 2010

a tie torty som zabudla....vidiet ze uz mam tento tyzden dost! 😝 😝
http://www.tortyodmamy.sk/?q=netradicne/kamera

http://www.tortyodmamy.sk/?q=cirkevne-sviatky/d...

zuzickag
8. máj 2010

Ahojte, v prvom rade chcem pochváliť všetky šikulky. Tortičky sú krásne, ja mám ešte veľa pred sebou, kým sa dopracujem na takéto rovné, pekne úhľadné torty. Ak môžem pridám sem sestrinu (poťah robila zo salka) a moju, pre známych na prijímanie (poťah - mliečny marcipán). A vďaka za kopec rád, ktoré som sa tu dočítala.

anibas
8. máj 2010

Ahojte 😵 😵 😵
Alex, Sylvia a Rybca - šikovné ste , vydarené tortičky - dali vám riadne zabrať čo ?

Ali - nechápem 😨 😨 😨 - mať tvoju zručnosť, tá maska ma posadila na stoličku ... a kamera nafarbená načierno..... - do takého štádia sa ja nedostanem 😒 😒
Kedy ty to stíhaš ?????
Ved ja mám doma tiež 7 mes. dieťa, ale ked raz mrnčí, tak mrnčí, môžem mu vysvetľovať, že mi tvrdne MMF alebo zhorí korpus ... 😝 😝 😀 😀 😀

alionuska
8. máj 2010

Anibas ja sa z teba ušulam...tak som sa uz dlho nezasmiala dobre...ze ti tvrdne mmf 😀 😀 😀 😀 No ja ti nevim moja,moje deti su jak anjeliky...len mala Saška spinka cez den coraz menej.,ale nemusite sa bat,ze by som ju nechala niekedy plakat...ja ked je hore tak sa venujem jej,ked spinka tak peceniu... a niekedy aj vecer robi do noci...vtedy ,ked je ticho a klud...len energiu treba niekde dobijat! Lebo vecer som uz po dni dost unavena..ale nastastie sa to na mojich vytvoroch neodzrkadluje! 😀 😀 😀 Dakujem ti za pochavlu a obdiv!!! Si zlata!!!!!!!!!!!!!!! 😉 😉

zuziq
8. máj 2010

alionuska pozerala som si teraz tvoje posledne vytvory a ta torta s maskou, to je nieco neskutocne.... nenachadzam slov, ako nenormalne to vyzera. Uz sa tesim na krstiny nasho drobca, pretoze si chcem dat na ne urobit tortu u teba 😵 Mimochodom ako dopredu beries objednavky? Napis mi to pls do IP. Dakujem 😉

sylvia75
8. máj 2010

ahojte...ďakujem za pochválu,tá vždy poteší a povzbudí.
nadulici,anjelik je soška,nemám ešte ani kostice nieto formičky... 😉

anibas
8. máj 2010

Huráááá, konečne prázdna chladnička, normálne som musela mať naše potraviny v garáži ... 3 torty sú 3 torty
a tu sú foto

zdenallicka
8. máj 2010

Anibas, krasna prace, jen mi unika smysl prvniho dortu... 😕 Ten byl k cemu?

anibas
8. máj 2010

Tiež na 1.sv.prijímanie pre chlapca

alionuska
8. máj 2010

Anibas...a mne je to vzdy tak luto,ked zostane chladnicka prazdna.... 😀 😀 ja mam jednu špeci iba na torty🙂 😀
Torticky su krasne...ten chlapcek akoze sa modli...trosku tie ruky ma moc natiahnute..moja mala povedala ze "superman" 😀 😀 ale inak krasne... 😉 😉

kika86
8. máj 2010

Ahojte kočky, žasnem nad tortami, co ste vytvorili. Su naaaadherne 😵 Tlieskam Vam! 😉

Chcela by so vas poprosit ci by ste mi nemohli poslat recept na takuto tortu. Este v zivote som nerobila tortu, preto by som chcela nieco taketo vyskusat.

Dakujem 😉