Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikanika28
8. máj 2010

Cafte, baby, robili ste niekedy HRK-HRK krem???? Treba robit maslovy mantinel??? Alebo to staci len z krajov ten krem ocistit a potriet tortu maslovym kremom cukrovym?

nadulici
9. máj 2010

pridavam moju torticku, jednoduchu pre svagrinku.....
anibas- krasne mas tie torty, klobuk dole.... 😵

beruska2x
9. máj 2010

holky ja porad koukam na vas, peci dost ale na MMF jsem jeste nemela odvahu 😀 jednou jsem delala ten falesny marcipan z MB od Ariel a byla to hruza a ani mi to nechutnalo...

ted ale v cervnu bude mit bracha narozky, tak bych zkusila konecne MMF, poradte mi na zacatek neco jednoducheho pro kluka 😉

beruska2x
9. máj 2010

abńibas diky, to ja recepty a postupy mam 😉 me spis jde o graficky navrh 😉 abych to napoprve zvladla stvorit 😀 na 24. narozky 🙂

beruska2x
9. máj 2010

anibas... promin 😵

anibas
9. máj 2010

No tak to len hľadať po internete .... 😉 😉
asi podľa povolania, podľa koníčka a pod.

beruska2x
9. máj 2010

no to miprijde prave napoprve dost slozite a navic je vsechno docela "holcici" 😀

lucula73
9. máj 2010

ahojte,

beruska - aj ja som včera robila tortu presne podla tých návodov čo sú vyššie,je super,ten nastavovaný piškot mi tak vyšiel,že trčal z formy,musela som to orezať,bol však super,,............aj ten krém som robila..
len sa mi lepila trochu hmota,neviem asi som mala málo cukru...

a chcem sda opýtať,keď poťahujete inú tortu ako okrúhlu,ako to potom robíte na bokoch?lebo tam vzniknú také volániky,či faldíky,ako sa to vlastne robí?ďakujem.

inak prekrásne tortičky pribudli,naozaj....mám sa čo učiť,ale začalo ma to baviť,uvidím dokedy..

hejdita
9. máj 2010

ahojte tak som robyla minitorticky a skusala som cokoplastelinu ...chutnalo pacilo sa tak som spokojena 🙂

anibas
9. máj 2010

Hejdi - aké chutné 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Ja som dnes zo zvyškov krému a MMF urobila tortu, šak nevyhodím nie ? Tak sa teraz napchávame 😀 😀 😀 😀

dm1
9. máj 2010

chvalim vsetky nove torty!

alex ako si robila tie tehnicky? super napad 😲

sse
9. máj 2010

Ahojte dievčatá,
aj ja som piekla na svadbu tortičku takú jednoduchú no z toho červeného pásika a mašle ma išlo poraziť, a že jednoduchá 😒

http://www.tortyodmamy.sk/?q=svadobne/na-zelani...

a musím vás všetky pochváliť, nádherné tortičky 🙂

nikanika28
9. máj 2010

Ahojte, krasne torticky ste pridali 😵 😵 😵 , Hejdi, tie miniaturky nemaju chybu 😵
Ja som robila ku dnu matiek tiez jednu mensiu...

alex21
9. máj 2010

ahojte, dakujem za pochvalu 😉
anibas ty uz nic neohovor, ved tie tvoje torty su uzasne a vraj nie si profik 🙂
ali ta maska je uplne super aj ostatne torticky. A na tej kamere si striebornu ako robis. Namiesavas si nejaku alebo mas kupenu nejaku striebornu farbu.
julinka aj tvoj kalich sa mi strsne paci teda cela torticka. Tiez mas krasne pouzitu zlatu farbu aka to je.
Aj ostatne torticky su velmi pekne. Nebudem menovat kazdu zvlast lebo ich je strasne vela. 😵
heni ta cokohmota mi asi aj preto nesla, ze som pouzila horku cokoladu, ktora mala viac ako 50 % kakaa. Co som citala tak najcastejsie ju robia z tych cokoladovych dukatikov a urcite ma ine zlozenie ako som pouzila ja. Mozno aj preto tak stvrdla. No kazdopadne dam cokohmote pokoj. Mozno ked ma to po roku prejde alebo uvidim vase pekne diela z cokohmoty tak sa nastvem a skusim to znovu. 😀
dm tie tehlicky som robila tak, ze som si hmotu pokrajala na male obdlznicky vlastne tehlicky a vrukach som kazdu jednu pomackala aby nemali take ostre hrany od nozika a potom som ich polepila bielkovou polevou. 😉 Inak toto ma napadlo asi o 23:30 v noci ked som nevedela spat a rozmyslala som ako bude Pat a Mat murovat. 😀 A to som vam ani nepovedala, ze ked som si isla prihriat hmotu v mikrovlnke na tie tehlicky tak som sa pozabudla a chytila som ju horucu. Prilepila sa mi na 2 prsty a fest ma popalila. V tej rychlosti som si ju s druhou rukou davala dole a popalila som si prsty aj na druhej ruke. No proste super sa mi darilo. Prsty na oboch rukach spalene a ja z torty urobeneho len Pata a Mata. 😝 Normalne som sa zacala bat, ze ju uz neupeciem. Este teraz mam pluzgiere ☹

sse
9. máj 2010

baby ako vykrajujete tie kalie (kaly) máte na to formičku? Ako sa to dá bez formičky špeciálnej, viete mi poradiť?
Ďakujem 🙂

sasrnka
9. máj 2010

Baby, kraaasne torty, no proste ste sikulky 🙂
Ja som robila taku rychlovku pre maminu https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sasrnka/albu...
Inak, som tu zistovala, ci ste niektora skusala do torty krem na eskimo rez. Tak ja som to vyskusala a pridala som do kremu struhany kokos a bolo tu super. Ale pod potah treba dat nieco ine, lebo v tomto je kysla smotana a potah zacne makknut. Nastastie som to robila dnes doobeda a potom hned dala mamine.

anibas
10. máj 2010

sasrnka - krááááááááááásna je 😵 😵 😵 😵
a zaujímavo vyriešený nápis - možno použijem 😉

bianca
10. máj 2010

ahojte dievcata.Och ako mi odlahlo.Uz mi prisiel mail ze je objednavka akceptovana a vybavena takze sada floral,gelove farby,piestiky,K2 idu ku mne.A naj je ze som kontrolovala ci este maju floral a uz je vypredanaaaaaa.Akurat tam teraz ake maju v akci dama top tak som trochen nalomena

julinka25
10. máj 2010

alex dakujem 🙂 na ten kalich som pouzila zlatu farbu Royal gold,ale najprv som si hmotu nafarbila na zlto a tou zlatou som iba malovala stetcom 😉

hejdita
10. máj 2010

ahojte 🙂
tak pokud se mi potvrdi objednavka tak budu pect svadobnu tortu....ale volim heslo v jednoduchosti je krasa....minule som to preplacala mne sa vobec ta moja nepacila potom uz 😝 teraz mam na plane urobit bielo fialovu s tym ze potah bude biely a doplnky fialove....a asi pravdepodobne to bude oval 🙂 tak sa tesim niekedy v lete to maju mat 🙂 asi to len doma oznamili pretoze je to v podstate za jenake 2-3mesiace.....

bianca
10. máj 2010

ali nadhera

alionuska
10. máj 2010

A ako citam...Alex,mne sa s tou hmotou stala taka ista nehoda..Pred Vianocami,ked som isla robit sobikovi salik,tak kusok hmoty sa mi prehrial a ja nie ze popalila...ale sa mi to pricuclo na dva prsty(podla mna tie najdolezitejsie) 😀 a to ste mali vidiet tie pluzgiere...bolest jak H..vado 😝 😝 A to som chcela na tortu dat este Santu...len akosi som bola rada ze som aspon toho soba dokoncila...som si do pol stvrtej rana ruku macala v studenej vode.....odvtedy davam fest pozor na to!!! 😅 😅

lucula73
10. máj 2010

alionuska - krásna tortička,to musí poskočiť nielen detské srdiečko 🙂

alionuska
10. máj 2010

Lucula,dakujem a mas pravdu aj mamina maleho oslavenca mi pisala,ze sa jej paci 😀 😀 😀

lucula73
10. máj 2010

alionuska,ďakujem za IP..... 🙂
ja som včera robila moju druhú,celkom sa mi darilo,len na ozdobovanie som nemala vobec čas,lebo sa mi malý stále budil...
taká jednoduchá,pre moju mamku....

bianca
10. máj 2010

decka je tu niekto z KE?Nechodite nahodou kupovat potahovky do Zeelandie?

lucula je krasna,jemnucka.urcite potesila

boldy
10. máj 2010

ahojky,
krasne torty, nuz ste sa rozbehli, chvalim vas
poradte prosim, potrebujem urobit tortu pre starsieho muza, ktory konci vysoku skolu inzinier technicky smer... nemate nejaky napad, co by sa hodilo?