Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav
27. máj 2010

dobre, mozes to nazvat aj potahovkou, ale z gumenych macikov??? Ja som to skusala roztopit, ale to nie je ako marschmalow, s tym sa mi nedalo vobec nic urobit ☹

anibas
27. máj 2010

ahojte
@henikav pekná torta a pekná fotka 🙂 😉

henikav
27. máj 2010

dakujem anibas, dufam ze mladomanzelia boli spokojni, pacila sa im a cely cas ju ovoniavali, ze vraj krasne vonia 🙂 dala som do MMF aromu - sladku mandlu
a je tu nejaka nova funkcia, ze kto ma spomina, ako to funguje??

bzucinka2
27. máj 2010

@henikav takto 🙂

vinka
27. máj 2010

Ahojte baby.No ja som hotová.Moje torty v albume mne to nejde zavesiť neviem prečo ☹ No idem ja urobiť si ešte gulky rafaelo.Tak ked chcete tak kukuk 😉

henikav
27. máj 2010

@bzucinka2 dakujem

ceja
27. máj 2010

babule to vsetky robite : 170g mm (teda marschmellow), 2 lyz vody, 1/2 lyz kyseliny citr. vlasky orech cery a 50-600g prasku do peciva... davate aj aromy (myslim ine okrem mandlovej)... alebo niekto pouziva aj iny rcpt.. presla som si vsetko mozne na toptortach, len ma zaujima, ci to aj v praxi funguje, alebo mate nejake "mutacie" (to slovo mi teraz napadlo a davno som ho nepocula, takze aj jazykove okienko 😀)

vinka
27. máj 2010

ceja hej len ja ak nepotrebujem celú hmotu tak nerobím z celého balíka 😉 A si myslela asi práškový cukor však nie do pečiva 😀 😀 A cukor preosiaty a ja nedávam všetok cukor len prisipujem lebo nie stále rovnako sa to použije 😉

ceja
27. máj 2010

no jasne.. vykojeny mozog moj... neviem na co som myslela

vinka
27. máj 2010

Už si asi tortu piekla 😀 😀

henikav
27. máj 2010

ceja, ani ja nedavam podla receptu cukor, prisypam postupne ako sa ziada. Okrem mandlovej sa dava kyselina citronova, ale nie dve naraz aby sa ti nebili, zalezi od toho aka je torta, teda s kyselinou citronovou by som asi dala na ovocne torty a mandlovu som dala na orechovocokoladovu, lebo tam mi ten citron nejako nesedel

vinka
27. máj 2010

Heni to mám od teba,že prisypávať 😀 😀 A od vtedy to tak robím 😀 😀

lenjak
28. máj 2010

dobre rano, potrebovala by som recept na dobre piškotové ceto do formy 31*21, poradite? dakujem, chcela by som tri cesta

henikav
28. máj 2010

lenjak http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/nastavovan...
ale s mnozstvami ti neporadim, len tolko ze z tohto mi vysla celkovo naplnena a potiahnuta torta okolo 4 kil, teda dost velka

daniz
28. máj 2010

Ahojte, Heni pekučká.... ja som tiež zástáncom, že menej je niekedy viac.... A platí to 100%.

zdenallicka
28. máj 2010

Tady muj posledni dort, dodelany pred hodinou...🙂

anibas
28. máj 2010

@zdenallicka tak do bola riadna fuška ... 😨 😨 😨 😨 😨 😨 krásny je 😵 😵 😵 😵 😵

zdenallicka
28. máj 2010

Ani, dekuji...😵 Dal mi zabrat, ale zas to bylo neco jineho..🙂

Prisla ti IP? 😕

alionuska
28. máj 2010

Zdeni ten vlacik e nadherny! Cela torta dokonala...a som sa tiez hrajkala...dnes som robila morske panny-tri 😀 😀 😀 a vcera zas Mistra Manny...no a vsetko to naradicko jeho 😝 😀 😀 Hlava ma boli jak kona,tak trochu oddychujem.... 😔 😔 A co to ma ako znamenat ,ze pred menom je zavinac a potom meno? Ja som to asi nesledovala,ze preco to tak pisete...?? 😕 😕

vinka
28. máj 2010

@alionuska toto hore ti zobrazí v červenom kto myslí na teba 😀 😀

zdenallicka
28. máj 2010

ALi, moc dekuju za pochvalu - od tebe me to obzvlaste tesi...🙂 😵

bzucinka2
28. máj 2010

@zdenallicka jeeeeeeeej , ta je prekrasna, si sa namakala na tom vlaciku 🙂

vinka
28. máj 2010

Zdeni je fantastický.Prosímťa& a ten ksichtík si ako urobila?S punčoviny a tak obtiahla?

zdenallicka
28. máj 2010

Bzuci a Vinko DEKUJI! :-ú 😵

Vinko, vykrojila jsem si kolecko z marcipanu, na to dala kulicky jako tvare a kapku jako nos a priklopila dalsim koleckem z marcipanu.. 🙂
Postup je tady.. http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=40073

henikav
28. máj 2010

zdenallicka, krasna torticka 😉

alionuska
28. máj 2010

@vinka dakujem ti za vysvetlenie!!! 😀 😀 😀

zdenallicka
28. máj 2010

Heni, dekuji...🙂

Ta tvoje svatebni je taky moc hezka...🙂

Ali a kde mame ty panny??? 😕

anibas
28. máj 2010

@zdenallicka - vdaka recept prišiel, len na mna trochu zložité - musím skúsiť najprv doma - tiež chceli odo mna šlahačkovú

lenka.pav
28. máj 2010

zdeni, klobuk dole, nadherna torta!!! 😉 A dik aj za postup, ten sa zide.
anibas, aky recept? sem s nim! 😀
heni, ta svadobna je super! ani sa nedivim, ze sa im pacila!
baby, mam objednavku na lienku, nemate niektora z vas fotopostup? bola by som vam zan vdacna 😉 . dik

alex21
28. máj 2010

Zdeni krasna torticka.
Heni aj tvoja svadobna je peknucka.
Prajem vam krasny vikend. 😉