Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
30. máj 2010

a este pridavam druhu tortu co som robila - bola to moja prva na zakazku

bianca
31. máj 2010

@ceja no tak do toho nejdem ty kokso.Si sa natrapila chudatko ☹

@dm1 naaaaaaaaaaaadhera

zdenallicka
31. máj 2010

Cejo, kdyz ochutnas odpalovanou hmotu bez cukru a aroma, tak tam mouka citit samozrejme je... 😀 Ale ja uz ji potom (po zpracovani) necitim..🙂

daniz
31. máj 2010

Ja tiež používam varnú a som s ňou taktiež spokojná a keď chcem snehobielu , tak roztopím cukríky a urobím MMF.
zdeni a skúšala si bieliť tú varnú? Ešte na to som zvedavá.A keď lepíte bielkom trochu ho vyšľaháte? Myslím len tak vidličkou.
Tortičky sú kráááásne. Bol výkend a po ňom je veľa nových výtvorov. Super.

lucula73
31. máj 2010

krásne tortičky šikovnice,,naozaj,všetky 😉

a ten pekný okrajček okolo torty dolu,to sa ako robí?? 😕 🙂

zdenallicka
31. máj 2010

Daniz, nezkousela jsem... Ja belobu nemam... chystam se jenste na fondanovou potahovku, ale to by se mi musela podarit uvarit glukoza... 😠 :D

A lepim vyhradne vodou... a kdyz kóóór neco nechce drzet, tak troskou kremu... 🙂

zuzkaprofant
31. máj 2010

dievcata robila som falosny pariz krem ale nedala som vajicka bude to velmi vadit co poviete dako som na to zabudla a popravde ani som nemala navyse 😀

akurat som uvarila ten krem a este aj zo zlateho klasu keby nahodou mi trebalo ked nie muz zje 😀

a este mam otazku to ake super farby mate na torty lebo su vazne take pekne to malujete dako zo stetcom alebo tu hmotu uz modelujete taku

dm1
31. máj 2010

zuzkaprofant ja farbim gelovkami od wiltonu

lucula73 - myslis to co mam ja? ak ano tak to som si "vysulala" dlhy kus hmoty dala okolo torty a taku kosticu muslicku som tam otlacala. Tym sa to pritlaci naspodok torty a aj to pekne vyzera

anibas
31. máj 2010

@zuzkaprofant
vôbec nevadí, že si nadala vajíčka - ja tiež nedávam

ja farbím hned MMF gelovkami, väčšie zvyšky odkladám do chladničky - menšie ako napr. žltko zjedia deti 😀 😀
povrch som ešte nefarbila - síce len raz s čiernou, ale vyzeralo to čudne - mám nejakú riedku čiernu gelovku

lucula73
31. máj 2010

dm1 ano,to som myslela....všimla som si to na viacerých tortičkách...a kde to dostanem kúpiť?ako sa to presne volá?

bzucinka2
31. máj 2010

@hejdita fuha, no paradny diviacisko, super sa ti podaril 🙂
@benjik na prvy pokus uplne super a urcite bude aj chutna lienocka 😉

erika107
31. máj 2010

ahojcek

chcela som sa spytat robila som konecne moju prvu potahovanu torticku s MMF len problem bol ze sa mi dostalo troska plnky na vrch torticky a nevedela som ju odtial dat prec neviete mi poradit co je dobre v tom pripade robit? a este otazocka naco sluzi ta Beloba?

zdenallicka
31. máj 2010

Eriko, beloba je na vybeleni hmoty... mlecny marcipan nebo varna jsou barvy smetany, takze kdyz chce bilou potahovku, bud si ji musis koupit, udelat z bilych bonbonu nebo vybelit belobou..🙂

Ten krem bys mohla dostat z potahovky bud steteckem nebo nechat poradne zatuhnoout a sloupnout nozikem...

hejdita
31. máj 2010

http://www.ceske-formicky.cz/?1151,enLANGUAGE_S...
a toto te vyjde levnejc 😉 😉

alionuska
31. máj 2010

Ja vam pridam moje tri najnovsie..mali byt len dve,ale sestra volala vcera ze svagor ma narodky...ja som skoro zabudla,tak som mu ednu taku malu zbuchla na pockanie....asi za dve hodky bola hotova...nesmejte sa moc a vobec to nemusite komentovat ak nechcete...islo len o zart...lebo sestre som na narodky robila pipika,tak jej manzelovi som urobila tiez nieco pre potesenie...mozno e to negustiozne,ale sranda bola!!A malinkí čuračikovia 😀 na okrajoch mali uspech asi najvacsi.... 😀 😀 😀

janulabj
31. máj 2010

@alionuska 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 úžasné,som sa nasmiala 😀 😀 😀

alionuska
31. máj 2010

@janulabj...dakujem..ale aj som sa to sem bala dat,ze sa tu budete prezehnavat! 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
31. máj 2010

Ali, super!!!! 🙂 😀 😀 😀
(myslim, ze Martin bude chtit taky takovou k narozkam..😀 )

alionuska
31. máj 2010

Zdeni,tvoj Martin????Lebo a ten moj sa tak vola.... 😀 😀 😀

zdenallicka
31. máj 2010

Ali, muj Martin...🙂) CO chce tvuj, to nevim...😀

zuzkaprofant
31. máj 2010

@alionuska supe torty ale ten napad 😀 😀 😀 to nema chybu 😀 😀 😀

alionuska
31. máj 2010

@zdenallicka 😀 😀 ten moj si vystaci a s tou mojou... 😀 😀 😀
@zuzkaprofant dakujem! 🙂

sisa.b
31. máj 2010

@alionuska 😀 😀 😀

zdenallicka
31. máj 2010

Ali..😀 😀 😀

A ja mam radost, protoze pani, co jsem ji pekla masinku, si u me objednala dalsi dort!!! 😵

cessy
31. máj 2010

@alionuska no tak ta posledna je super...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dokonala praca, nie si ty nahodou aj plasticka chirurgicka??????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ide ti to skvelo 😅

zuzkaprofant
31. máj 2010

dievcata mam problem sa mi zrazila plna neivem preco ale zrazila co stym 😠

dm1
31. máj 2010

@zuzkaprofant je viac moznosti - bud si vyslahaj trosku masla s cukrom a potom pomaly pridavaj po troskach tu zrazenu plnku a ono sa to spoji
alebo niekdo robi tak ze da na chvilocku do mikrovlnky a potom vyslaha - mam odskusane na zrazenom salkovom kreme stacilo 10sekund a bolo to super
alebo niekdo nad parou slaha pokial sa to nespoji

zuzkaprofant
31. máj 2010

ale tu celu masu myslim krem s maslom to sa mi tak roztopi ked nad papu to budem slahat ci?

bzucinka2
31. máj 2010

aljonuska ozaj umelecke dielka paradne 🙂