Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janulabj
2. jún 2010

@daniz ja do MMF dávam aj suché,niekedy s kvapkou vody a ide to tak i tak....

bianca
2. jún 2010

@daniz skus v trosilinke alkoholu.Aspon ja som tak davala

petusko
2. jún 2010

@daniz ja rozpustam v troske vody 😉
mne pred chvilou postarka pirniesla tie praskove perlete, aj malu abecedu som si objednala, tak sa vytesujem 😀
tu bielu perlet som uz aj skusila, je to skvele 🙂 nakoniec mi neposlali tu, co som objednala, lebo ju nemali, ale inu, ale je krasna 🙂

hejdita
2. jún 2010

ahojky holky prosim vas ptala sem se jak se redi gelovky a jedna hooodna maminka mi poradila ze bilym lihem ale co to je byli lih....slivoviece treba??? a v jakem pomereu se to redi?? a kde se da koupit beloba???? 😕

daniz
2. jún 2010

Ahojte, kočky moc ďakujem, včera večer mi zavolala jedna pani a chcela tortu 😲 😲 😲 na piatok na 40 tak mám frmol. Musím si vystačiť
s tým čo mám tak kombinujem o 106. 😝 😝 😝
Petusko ja si chcem tiež perlete objednať aj kliešte, a aj tie nešťastné farby, ktoré mi do zajtra určite neprídu. Aké perlete máš ty?Ja som rozmýšľala zatiaľ len nad bielou - neviem ☹ ☹ ☹
Ste zlaté.

daniz
2. jún 2010

Hejdi belobu kúpiš aj na pečeniehrou - ja tiež nad ňou rozmýšľam. Biely lieh je slivovica,borovička, vodka- proste bezfarebný alkohol. Ja som skúšala aj gelovky trošku zriediť vodou - celkom to šlo...

daniz
2. jún 2010

A ozaj pridávaj po trolilinkách... Podľa toho čo chceš.

hejdita
2. jún 2010

a este prosim vas ako robiite takove ako travu? takovym tym lisom na cesnak??? mne to neslo 😕 mala som asi moc tuhu konzistenciu???

hejdita
2. jún 2010

daniz a gelovku mozem pridavat uz do cukrikov ked sa roztapaju alebo az do hotovej hmoty ? nevies nahodou??? lebo ked som farbila hmotu tak mi nepene chytlo a bolo to take trusive 😒 a to som mala potahovku makku 😕

hejdita
2. jún 2010

a vidis ked hovoris na pecenie hrou.....to je slovenska stranka nejaku cesku epoznas aby ma to tolko nestalo.... a vlasten nielen ty mozes poradit ale treba sikovnice z ciech by mozno vedeli..... poradte prosiiim prosiiim smutne koukaaam 😀

zdenallicka
2. jún 2010

Hejdi, belobu sezenes na www.cukrarskepotreby.cz ..🙂

zdenallicka
2. jún 2010

A potahovku si trosku propracuj mokryma rukama a lisem na cesnek to pak pujde jedna basen..🙂 Gelovku rediv ve slivce a v pohode..🙂 A dokonce i sypke barvy v ni rozpoustim..🙂

petusko
2. jún 2010

objednavala som odtialto
http://www.sugarart.sk/catalog/farby/pudrove-su...
bielu som chcela inu, ale poslali mi od vyrobcu Starlight -Comet white a zlatu odtieň Radiant gold 🙂
a chcem si este objednat tiez kliestiky, len sa neviem rozhodnut ktore 😀

daniz
2. jún 2010

Hejdi ja som pridávala už do hmoty...Ty robievaš s tou varnou že?

daniz
2. jún 2010

Hejdi sorry, to zdeni. 😀 😀 😀 A ja som robila trávu -zafarbený kokos nazeleno.

zlatat
2. jún 2010

Ďakujem vám za pochvaly, no snažím sa a veľmi ma to baví 😅

@petusko ja tiež pečiem väčšinou len čokoládové - moji chlapi iné ani nechcú 😖 Raz som skúsila karamelovú, staršiemu synovi veľmi chutila, ale muž ohrnul nosom, že on inú ako čokoládovú nemusí. 😠

O mesiac ma čakajú 2 svadobné torty ... ideme na svadbu neteri, tak jedna torta bude za nás a druhá švagriná si objednala u mňa tortu - to bude moja prvá zákazka 😅

Ten pollitrák je super ... ja osm ho robila mužovi na narodky, ale v sladkej verzii, nie slaný.

@somjezibaba veľmi milá tortička. 🙂

zlatat
2. jún 2010

@hejdita ja robím trávu lisom na cesnak. Dá sa aj mlynčekom na cestoviny, aj som to skúšala, ale nebola to žiadna sranda čistiť ho potom. 😀

zlatat
2. jún 2010

@hejdita nepoznáš cukrárske potreby www.fialapraha.cz alebo http://cukrarskepotreby.cz ? Tam vraj majú dobré ceny

alionuska
2. jún 2010

@daniz ...to vyznelo,ako by si ma urazala!! 😀 😀 😀 nie nepracovala,ale erotiku mam rada..ako kazda zena,nie???? 🙂 🙂

anibas
2. jún 2010

@petusko
ako dlho si čakala na tovar z tohto e-shopu ?

daniz
2. jún 2010

Tak sorry, ale mal to byť kompliment, že dokážeš upiecť takú peknú...- teda chlap nie som, ale z toho umeleckého hľadiska... 😀 😀 . Akože ja tiež nemám nič proti erotike, môže byť. Ty si tiež asi tak asi ako ja ...málo ale presne./trafená/.

hejdita
2. jún 2010

dakujem 🙂 vam za pomoc tej starnky ceskej 😵

petusko
2. jún 2010

@anibas objednavala som to 24.5., ale medzitym mi dali vediet, ze ten odtien nemaju, ja som musela potvrdit, ze chcem teda ten nahradny. myslim, ze keby mali hned tie prve, tak do tyzdna to mam doma.

anibas
2. jún 2010

@petusko
pýtam, lebo ja som objednávala 19.5. - a odvtedy nič ... 😠 😠 😠 😠 😠 tak som dnes písala, že kde je problém ....

petusko
2. jún 2010

@anibas mne napisali asi na druhy alebo treti den.

anibas
2. jún 2010

@petusko
no super - v piatok tovar musím mať ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

alionuska
2. jún 2010

daniz,presne si to vystihla...malo ale presne! 😀 😀 😀

sloniiicek
2. jún 2010

caute kocky. tak tu su moje marcipanove babiku k MDD, pre krsnatko Elisku a pre nasu dcerku Martinku. 😀

petusko
2. jún 2010

@anibas no drzim palce, nech to dovtedy dorazi. mne uz potom nedavali vediet, ked to poslali, tak snad je uz aj tvoja zasielka na ceste.

zdenallicka
2. jún 2010

Juuu, hezke panenky...🙂