Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
23. jún 2010

ahojte dievcata 😉
mozem dat salkovy krem pod potah???? 😕 😕 😕

dm1
23. jún 2010

@cessy ano mozes ja som davala 3x a bez problemov. na jedno salko som mala 250g masla

lenka.pav
23. jún 2010

cessy, mozes 😉

cessy
24. jún 2010

dakujem vam babulky, ste zlate

a chcem sa opytat ci ste uz niektora pouzivali zahustene sladene mlieko z Lidla Pilos, videla som ho tam ale bala som sa ho kupit.

bianca
24. jún 2010

bre ranko

decka ja som kupila vraj origos salko ale ma neaky iny obal.Nieje s modrou ale so zltou nalepkou.Je to ok?Stretli sa sa s tym?

@cessy uplne v pohode.Ja tiez davam uz vlastne len salkovy

daniz
24. jún 2010

Ahojte, anibas, veď je úplne úžasná tá orchidea,čo chceš ?
Dm 1 aj Ali písala o kávovom kréme, ona uvarí zlatý klasa dá do neho takú sypanú kávu. Ja som ho ešte nerobila ,
ja robievam ten, čo som hodila recept. Je moc dobrý a všetkým chutí. Skús uvidíš.

beruska2x
24. jún 2010

@zdenallicka uz mam poslany balik 😲 to je teda fofr 😉 tesim se jak o vanocich 😀 😀 😀 😀

gabkazabka
24. jún 2010

Baby,chcem vam podakovat za tuto temu.Velmi vela som sa z nej naucila....vzdy obdivujem vase vytvory,ste riadne sikulky! 😵
A chcem sa vam pochvalit mojim vytvorom,tortu som robila pre moju dcerku k 2.narodeninam a keby nebolo tejto temy,tak sa na nu nikdy neodhodlam.Potahovala som MMF podla Alionuskinho receptu z 1.strany.Robilo sa mi super

gabkazabka
24. jún 2010

zabudla som foto 😅
@cessy ja robim salkovy krem len z toho Salka z Lidlu....je perfektne-lacnejsie a je ho viac 😉

zdenallicka
24. jún 2010

Mně se dneska vůbec nedaří..☹ ☹ ☹ Se na to vyse.u..:-(

dm1
24. jún 2010

@zdenallicka tak to sme dve.... ja som prave zarobila ten kavovy krem a krepa som neochutnala puding a az zmiesane s maslom som okostovala a ja som ten puding osolilaaaaa 😠

beruska2x
24. jún 2010

jaj holky to nemate dobrej den ☹ to je nejlepsi vse zahodit , pockat , uklidnit a se a znovu na to.. nebo si dat panaka 😀

beruska2x
24. jún 2010

@gabkazabka tyjova krasna, to je 1.? 😲 taky musim zkusit uz nejakej tvarovanej 😀

gabkazabka
24. jún 2010

@beruska2x ano prva....ale vravim,pracovalo sa mi s tou hmotou uplne super,vysla mi na prvy krat... 😵
Teraz sa chystam objednat nejake gelovky,celkom ma to bavi 😉

beruska2x
24. jún 2010

@gabkazabka jo to me taky se delalo taky super jen se bojim ze bych ten tvarovanej dort mela sisatej a serezavala... az by mi z nej nic nezbylo 😀
ja si objednala vcera z tehle stranek - ale holky maji na SK urcite taky nejake overene 😉
http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

a zitra mi to ma prijit tak se tesim jak o vanocich 😀

beruska2x
24. jún 2010

holky prosim , potrebovala bych kurz na pouzivani barev, gelovky Wilton... kolik asi barvy do kolika alkoholu .. a kdyz chchi z hmoty treba 3 barvy, tak ji musim udelat, pak znova s barvou nahrat? nebo staci jen barvu vpracovat????
a objednal jsem si taky pudrovou perletovou - na ruze, motykly a tak.. tu davate stetcem? mate specialni nebo normal kulaty z papirnictvi???

diky 😉

cessy
24. jún 2010

dakujem vam za odpovede

@gabkazabka no presne som ho pozerala v lidli ale nezobrala som ho....bol urcite lacnejsi a urcite aj vacsiu gramaz mal. na buduce urcite vyskusam 😅

beruska2x
24. jún 2010

@cessy cessy a to davas jen varene salko a maslo nebo jeste neco pridavas???

gabkazabka
24. jún 2010

Ja robim na torty uz len tento salkovy krem.Celej rodine chuti najviac a je velmi jednoduchy.....den vopred si uvarim salko:2-3 hodiny.Potom necham vychladnut do druheho dna.A nakoniec si rozmixujem maslo a zaslaham do neho po lyziciach Salko.Tento krem je fakt velmi chutny.Vyborne sa hodi pod neho marhulovy dzem 😉

bzucinka2
24. jún 2010

@anibas uzasna orchidea, ako odtrhnuta origos z kvetu 🙂

zdenallicka
24. jún 2010

Beruško, gelovky nemusíš ředit ničím, pokud chceš barvit hmotu... pokud s gelovkou chceš malovat, tak zředíš jen kapkou dvěma.. (podle množství barvy).. odhaduju tak 3:1 (3 díly barvy a jeden alkoholu).

Perleťové nanáším malým štětcem z papíráku..

No a potahovku si rozděl na díly a obarvi si každý díl zvlášť různými barvami.. nahřívám jedině, když to nejde propracovat rukama..

benjik
24. jún 2010

Tak já jsem dnes dělala jen dortík s koňakovou šlehačkou a jahodama. chtěla jsems i doma v klidu udělat ten dort růži,ale páč jsem skleroza a korpus mám u babi,tak mám smůlu a budu ho dělat až o víkend.
@gabkazabka krásná kittynka.

beruska2x
24. jún 2010

@zdenallicka 😉 dekuji...

alionuska
24. jún 2010

http://alenkine-torty.webnode.sk/
skusam ci mi to ide skopirovat....pomaly pridavam moje torticky..tak stranka je este vo vyvoji! 😀 😀 😀

sisa.b
24. jún 2010

dievcata, to lidlacke salko mate overene? lebo ja som kupovala kauflandacke a 3x mi prihorelo. nebolo dobre ani ked som ho nechala iba hodinku povarit a potom som rovno preplachovala. ked som tak robila tatra salko, tak to bolo este takmer riedke a chut neporovnatelna. akoze ked ho nemusim varit, tak je super a stalo len 85 centov, ale na karamelovu plnku si radsej priplatim za tatra salko, lebo hento som potom len vyhadzovala. malo taku nahorklu chut 😒

nikanika28
24. jún 2010

ali, ze aka proficka, uz aj stranku mas svoju, supeer 😵 😵 ..ty by si si aj svoju relaciu v TV zasluzila 😎 ...
(v poslednom odseku v kategorii O nas mas chybicku --- ohadom --- 🤐 😉 )
Ja som dnes konecne dorobila tu nestastnicu...vsetko sa mi zase serkalo....ja neviem, ci viac robim torty, tym sa mi menej dari 🙄 🙄

llumka
24. jún 2010

Ahojte, zakaznicka chce cokoladovo bananovu tortu. aky ma urobit? piskotovy korpus, fal.pariz.krem a poukladane banany, moze byt? bez lekvaru? ak mate iny lepsi napad napiste prosim, dakujem

cessy
24. jún 2010

@beruska2x len salko a maslo, ja davam kolko je salka, tak tolko dam masla 😉

cessy
24. jún 2010

@llumka pod fal.pariz. sa nedava lekvarik???

lenka.pav
24. jún 2010

llumka, takuto kombinaciu ako si napisala som uz robila viackrat a vsetci sa az za usami zalizovali. kludne to tak urob.