Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

benjik
7. júl 2010

@milocka29 a kolik asi cukru jsi tam prosím dala? Nám v sobotu příjde na oslavu jen pár lidí,tak by se hodil tenhle nenáročný krém. A ještě se zeptám,je pak dost tuhý,aby se dal udělat i do výšky, Myslela jsem,že bych dala místo korpusu cukrářské piškoty a vyhnala ho trochu do výšky.

benjik
7. júl 2010

@sloniiicek tu želatinu seženeš v tescu, mezi věcma na pečení

benjik
7. júl 2010

@vinka krásná,povedla se ,není vidět,že by se nedařilo.

Já mám zas den blbec. Měla jsem dělat na neděli k prababi pro Nel klasickou barbie jako dort,babi měla koupit panenku. Mělo to mít ještě navíc,aby toho bylo víc,čtvercový korpus jako trávník,na kterým bude barbie stát a kolem toho růže. Růže jsem dělala po částech dva dny. No a dnes mi babi řekla,ať udělám jen tu malou panenku,že to stačí. Že velkou nekoupila. No super a já u ní věci jen na tu velkou. Takže jsem musela obřezávat a dotvarovávat punčovinou. No snad bude v pohodě,chladí se u ní v lednici a zítra jí jdu potáhnout. Bude stát na kulatém korpuse,takže místo těch růží musím narychlo udělat nějaké jiné ozdoby,páč růže jsou jak polovina panenky. Kdyby to řekla dřív,grr.
Jo a jen tak mimo,měli mi nejdéle dnes poslat hračky pro malou a nic,takže to musím stornovat a v pátek lítat po městě a shánět na rychlo to samé.
Ale zase mě potěšilo,že dort ve tvaru krtka se mi povedl obřezat úplně v pohodě i naplnit,tak snad to půjde i potáhnout v klidu..

martinex
7. júl 2010

@vinka toy story mas na 1!!! krasne to je, ja by som to s mojou ludovou umeleckou skolou nespravila ani z polovice tak pekne 😉 tlieskam!!! 😵 😵 😵

bibi1711
7. júl 2010

ahojte kocky,
potrebujem radu...ked chcem robit slahackovy krem, na tri smotany mam dat kolko cokolady? mam milku. dakujem.

benjik
7. júl 2010

@bibi1711 já na dvě dávala jednu čokoládu,takže jednu a půl?

bibi1711
7. júl 2010

benjik, dakujem. ja som minule robila tri smotany a dve milky a nevyslahalo sa mi to ani s dvama stuzovacmi. neviem, kde bola chyba...

sisa.b
7. júl 2010

@bibi1711 to ides robit len cokoladu so slahackou? tu davaju na tri smotany dve velke cokolady http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7420&order=1

bibi1711
7. júl 2010

@sisa.b , ano len slahacku s cokoladou. presne podla toho receptu som minule robila a nevyslahal sa mi...

benjik
7. júl 2010

@bibi1711 dalas málo ztužovače, na každou šlehačku jeden, a možná jsi měla málo vychlazenou smetanu,já ji dávám na chvíli i do mrazničky

vinka
7. júl 2010

No som zvedavá ja to skúsim o týžden na našu toetu.baby a keby som dala deli čokoládku mohla by som? 😕

benjik
7. júl 2010

@vinka myslíš,že se rozpustí?

vinka
7. júl 2010

Hej lebo tie som dávala do buchtičiek.Len či môže byť taká či to niekto skúšal.No asi nikto tak budem prvá.Urobím asi len z jedneš šlahačky,že ked sa nezadarí tak nebude velká škoda. 😀 😀

erika107
7. júl 2010

ahojcek. jak hladam tak hladam neviem najst ten krem co robite z toho salka idem v piatok robit tortu synovcovi a chcem vyskusat neaky novy krem, a este otazocka davate tam aj neaky dzem alebo ovocie? dakujem

zdenallicka
7. júl 2010

Eriko, já si Salko uvařím aspoň dvě hoďky a po vychladnutí vyšlehám s 250g másla... CUkr nedávám, ale rumu zato hodně...😀

zdenallicka
7. júl 2010

JO a marmeládou potírám každé prokrojení..🙂 Takže mám korpus, na to nacákám směs sirupu, rumu, vody a citrónové šťávy (popř. kafe s rumem, pokud se sirup nehodí), potřu marmeládou smíchanou s rumem, na to krém, popř. nějaké ovoce.. Zatím jsem dávala kompotované jahody, banán a mražené lesní plody.. 🙂

alionuska
7. júl 2010

@dadka212 neviem ci ti uz niekto odpovedal,ale na torzo hadam aj kilo,dve...podla toho ake bude vysoke,ake budu prsia a ako nahrubo vyvalkas.... 😉

erika107
7. júl 2010

@zdenallicka dakujem si zlaticko :o) viem ze ste tu otom par stranok dozadu pisali ale ani za slaka to neviem najst :(

sisa.b
7. júl 2010

@benjik ja som robila presne podla toho receptu a teda ziadny stuzovac som nedavala 😕 a krem bol perfektne tuhy, normalne som nim plnila torzo

benjik
7. júl 2010

@sisa.b jo jasně jde to i bez toho,já mám zase recept odsur,byl někde ze začátku a tam ztužovač jde,ale asi jako pojistka.

bibi1711
7. júl 2010

@sisa.b nevies mi potom poradit, kde som spravila chybu?

milocka29
7. júl 2010

@sloniiicek prepac ze az teraz odpovedam, ja som davala zmrazene jahody. A zelatinu som mala iba Dr.Oetker Zelatinovy stuzovac za studena. Ja som robila Nadstavovanu piskotu od Bohusa, ale tu som iba rozkrojila a plnku som dala iba na vrch, lebo keby som to spojila asi by ju vytlacilo, lebo nebola az taka tuha. Ale mne to aj takto vyhovovalo, lebo sa ohlasila necakana navsteva tak som potrebovala viac kuskov. A na vrch som dala uz len slahacku, ale zozala uspech, velmi kazdemu chutila, len sa po nej zaprasilo.

sisa.b
7. júl 2010

@bibi1711 ja som ho robila len raz z tych ladovych gastanov, presne podla receptu. mne sa tiez zdalo, ze to je redsie, nez by malo byt, ale po nejakej chvili uz bol v pohode. tak skus teda dat ten stuzovac

dadka212
8. júl 2010

@alionuska ďakujem moc 🙂

@bibi1711 Bibi ja som robila kamoške takúto plnku len som dávala 2 šlahačky a 2 milky prvýkrát sa mi nevyšlahalo lebo som dala 3 milky chcela som to mať čokoládovejšie ale druhýkrat som radšej vymiešala 2+2 a tú tretiu potom do vyšlahanej zmesi nastrúhala...a ešte akú značku používaš? Mne sa vyšlahá len Rajo smotana s Dr Oetker stužovačom iné značky mi záhadne nejdú...

bubbles
8. júl 2010

ahojte :o)
marcipanovu tortu som este nerobila, neviem kde zohnat tu zmes, ale aj tak dufam, ze sa k Vam mozem pridat..
robila som v ostatnom case 2 torty, obe s cokoladou, pralinkami, maslova plnka.. vysli pekne, zozala som pochvaly.. ale teraz chcem spravit snubencovi na promocie, ale on neznasa pralinky, nema rad cokoladu a tazke plnky..
na ozdobu si doslova vydupkal zele medvedikov, žížalky a kyslé rybičky :o) viete mi poradit do akej polevy to vsadiť? pripadne aku inu ako maslovu plninu pouzit? chcela by som do nej nahadzat ovocie, aby to bolo osviezujuce, nie tazke..
dakujem Vam..

dajna11
8. júl 2010

@bubbles urob bud parížsku šlahačku alebo nejaký tvarohový krém so šlahačkou...tam to ovocie je skvele.

bubbles
8. júl 2010

dakujem,recept na nu som vygooglila, hned prvy v poradi? 🙂

martinex
8. júl 2010

@bubbles pozri si kremy skorej na www.tortyodmamy.sk, tam najdes aj vela inych dobrych typov 😉

bubbles
8. júl 2010

este aby ste si to vedeli predstavit - budu 4 okruhle korpusy - klasicka piskota, potrebujem to teda naplnit nejakou plnkou, do ktorej mozem nahadzat ovocie..
dookola trubicky, zachytene sirsou stuhou - uz som to robila, malo velky uspech 🙂
na vrchu maju byt zele cukriky, len neviem, ci ich mam podavat na cokoladovu polevu, alebo na nejaku cukrovu, ci inu?
pridavam svoje vytvory - prvu som robila uplne bez pripravy, zrazu ma posadili k torte, aby som skusila ozdobit, tak som pouzila co som nasla.. na druhu som sa uz pripravila a zapacilo sa mi to 🙂

zdenallicka
8. júl 2010

Bubbles, já bych nahoru na korpus nalila trošku dortového želé, až by to malinko začalo tuhnout, naházela bych tam ty rybky a medvědy se žížalama a pak už jenom zlehka potřela dortovým želé, aby se to lesklo a drželo pohromadě... 🙂

Moje představa je tam centimetr až dva želé, pak kopec těch bonbónů a štětečkem potřít tím želé..🙂 Mohla bys tu hromadu zvířat tím želé trošku i prolít, aby se to nehroutilo..🙂