Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
26. jún 2009

nase holky si chvalili tuto http://foxterier.eu/foxterorovci/?p=333 ale ja mam rada marlenku orechovu, tak sa nechystam s tym prplat.

predvcerom som robila prvykrat ten traseny mandarinkovy krem a nechapem, kde som bola, ked som ho nerobila uz davno 😨 idem asi este jeden zbuchnut, lebo mi ohromne chuti 😵 😵 😵

ali, teba som sa chcela spytat - na piskotove cesto mam v podstate podobny recept ako ty - este babicka ma ho ucila - ze kolko vajec, tolko vody, aj muky, akurat ona ma ucila davat hrubu. teraz som skusila polohrubu podla teba a ten korpus mi splasol 😨 co som urobila zle? on sa mi cely scvrkol, lebo ked som umyla formu a dala som ten korpus naspat, aby som ho v nen naplnila, tak bol o par cisiel mensi 😅 dobre 2cm v priemere, na vysku ani nehovorim...

sisidl
26. jún 2009

..vidis..zabudla som napisat,ze som na tu marlenku pridala aj orechy..takze je medovo orechova 😉

rovni
26. jún 2009

ahojte kocky 😉
neviete poradit stranku alebo link na vyrobu tych krasnych "potahovanych" torticiek pre uplneho zaciatocnika-cize mna,kde by bolo vsetko podrobne vysvetlene
dakujeeeeeem 😉

cessy
26. jún 2009

sisi mnaaaaam, to super vyzera... 😵

rovni citaj tuto diskusiu od zaciatku a ziadnu inu stranku nepotrebujes 😉 , tu je vsetko.....a ked nie, baby urcite poradia, staci len citat 😉

rovni
26. jún 2009

snazim sa citat,len mam pocit ze vy ste tu uz take proficky 😉
najdem tu aj nieco uplne zaciatocnicke?

sisa.b
26. jún 2009

rovni, neboj, ja som uplna zaciatocnicka 😅 😉

tak som urobila dalsiu trasenu 😀

cessy
26. jún 2009

aj ja som zaciatocnicka....ked som nasla tuto temu tak az vtedy som zacala piect, do vtedy len babovku... 😀

sisidl
26. jún 2009

ja tiez peciem cca rok tak intenzivnejsie 🙂

sisa.b
26. jún 2009

sisi, aj je vidiet, ze uz mas prax 😉 tie torticky su nadherne. z coho si robila tu slanu? ten sud je vymakany a kosik si vypletala? a to ovocie v nom? 😀
tu marlenku by som si dala, mnaaam 😝 😀

avanka
26. jún 2009

babulky, potrebujem radu..zajtra ma Lukasko oslavu 1. narodenin a idem mu piect tortu plnenu parizskou slahackou a chcem ju ozdobit, nie celu potiahnut, pravym marcipanom z mandli...
ked ju urobim rano, neroztopi sa mi ten marcipan na tej slahacke so stuzovacom??

amadora
27. jún 2009

ahojte kočky, chcem vás poprosiť o radu, neviete kde majú pekný veľký výber marcipánových ozdôb na tortu? surfujem už tretí deň po nete lebo idem piecť na svadbu a chcem si niečo objednať, ale našla som asi len dve - tri stránky aj to sa dá objednať len vo veľkých počtoch a prípadne odber osobne 😒

graziela
27. jún 2009

Avanka,
jejda, Lukymu prajeme vsetko najlepsie k dnesnym narodkam 🙂 🙂 🙂
Davnejsie som o vas nic nepocula, dufam, ze sa mate dobre 😉
Ja som parizsku slahacku robila uz viackrat a tortu som celu potahovala marcipanom, ale falosnym, takze zial ti neviem poradit, ako sa bude "spravat" pravy marcipan...Inac, ja do par. slahacky stuzovac nedavam, nie je treba...
No ale ty uz mas torticku zrejme hovovu, som zvedava na foto 😉

julinka25
27. jún 2009

ami a skusala si tuto stranku?www.peceniehrou.sk, ja objednavam odtialto a tiez ti môzem poradit, ze niektore kocky si objedbavaju priamo u p. Stana, ja som mu uz tiez poslala mailom objednavku a kedze ja som z PO a on malokedy sem chodi tak nic nesluboval, ale mozno snad sa mu nazbieraju viac objednavok a pride.On je z Levic.

amadora
27. jún 2009

Juli pozerala som tam ale marcipánové kvietky vôbec nemajú, len zo škrobového papiera. Aj na www.cukrarskepomocky.sk som hľadala ale tiež som nenašla nič také čo som hľadala 😒 Na tejto stránke som našla niečo také: http://www.cukrarenjanka.com/index.php?option=c... aj ružičky aj tie srdcia s ružou sú krásne. Na mail mi neodpísali tak tam skúsim zavolať či predávajú aj v malom. Lebo na inej stránke som našla to isté a tam mi povedali že mi to predajú len v počte 200 ruží a 6 tých sŕdc 😖

sisidl
27. jún 2009

ahojte.
sisa.b dakujem za pochvalu. 🙂 PRAX MAM ESTE LEN SLABUCKU,ALE SNAZIM SA A BAVI MA TO 😉
Slana je s gulateho chlebu+natierky ,potiahnuta aidamom a ozdobena roznou zeleninou,sunka,salama... inak,je to fakt dobre 🙂
kosik som nevypletela,je to robene s bielkovym snehom 🙂 to ovocie je klasicka piskota a pece sa to vo formickach-polgule a lepi sa to kremom 🙂

lekno
28. jún 2009

Babulky, prepáčte, že sa vám tu miešam. Skúste sa spýtať na ozdoby aj v cukrárni. Ja to bežne kupujem tam. Mávajú všelijaké marcipánové kvietky, ružičky a aj iné ozdoby. Predavačka mi vždy navyťahuje všeličo a ja si už len vyberiem 😉 A nejaké tie drobné perličky kupujem v supermarketoch. (Tesco, Carrefour, Kaufland)
V Kauflande som kúpila čokoládové srdiečka. Nemám také pekné torty ako vy (zatiaľ sa toho marcipánu bojím 😎 ) A už tu nie som 😉

alionuska
28. jún 2009

Jeeej,ahojte kocky...tak konecne mame ten notebook opraveny...museli nam vymanit hard disk...ja tomu moc nerozumiem,ale hadam sa nam uz nic nepokazi a ja budem opat tu ...
Chcem vas pochvalit a vase torticky!
A Lekno...nikomu tu nevadis a kludne sa k nam pridaj!! Torty su pekne,som si hned somenula na moje zaciatky...ked som chodila este do skoly! 😀 😉

Neboj sa potahovania...je to lahke,ked do toho prides a si aspon trosku trpezliva a sikovna! A to podla mna si!! 🙂

lekno
28. jún 2009

Ali, ti dám školy 😀 😀 😀
A o tej trpezlivosti by som mohla písať... Ja som nervááááááák 😀 😀 😀 Na teba nemám 😉
Držím palčeky aj s bábätkom, nech všetko dobre dopadne 😉

alionuska
29. jún 2009

Tak konecne pridavam fotky novej torty..krtko...kuk...album 🙂 Posledne dve fotecky.... 😉

sisa.b
29. jún 2009

ali 😵 nadherna torticka. krtko je cely z mmf? alebo modelujes aj z niecoho ineho?

sisidl
29. jún 2009

ali..krasne 🙂 ja mam vsetky moje torty v albume na facebooku.. 😒

sisidl
29. jún 2009

ali 🙂 pisala som ti cez art mamu 😎

alionuska
29. jún 2009

Sisa.b...nie neni cely z MMF. Najskor som si vymodelovala z puncoviny taku figurku a potom som ho obtiahla do hmoty... takze sa da cely spapat! Dakujem... 😉

Sisidl aj tebe dakujem za pochvalu...idem si pozriet postu 😀 pa

cessy
29. jún 2009

ali 😵 😵 , jeej ta je milá, opat podareny kusok 😉

ako robis puncovinu??ja som to este nikdy nerobila 😕 preto sa pytam.ak mozes daj recept 🙂

alionuska
29. jún 2009

Cessy dik...no puncovinu...chi chi,ved to su vsetky tie odrezky z rezov a ked nepeciem rezy,tak to co obrezem z torty,tu vrchnu cast,taku šupku...to na tortu nedavam,elbo sa to oddeluje od kremu napriklad...tak toto zmiesam s troskou kremu,dam tam rum,kakao,orechy alebo kokos..."co dom dal" a je to! 😀 😀 😀 Ale nie vela kremu,aby si to nemala moc mazlave...musi to byt take akurat,aby sa to moc nelepilo.... 😉

sisa.b
29. jún 2009

ja som puncovinu robila len obrezky s rumom a trochou kremu.

sisa.b
29. jún 2009

...odrezky - som chcela napisat 😀

cessy
30. jún 2009

niekde som uz o tej puncovine citala, v podstate som vedala ze je to z kade coho....ale inak dakujem, clovek sa predsa stale uci, no nie?? 😕

basado
30. jún 2009

alionuska kráááásny je ten krtko. super šikulka 😵

alionuska
30. jún 2009

Basado,no dakujem! Ja sa strasne tesim...v sobotu sme pozvani na svadbu a idem piect dve torticky-svadobne!!! Uz sa tesim ako sa vysantim,lebo jedna ma byt auto s nevestou a zenichom a druha bude prekvapenie odomna...nejaka krasna romanticka torticka! 🙂) 😉