Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
17. júl 2010

Bianco, já lepím kapkou vody... Resp. si potřu styčnou plochu trochou vody a přimáčknu..

bianca
17. júl 2010

dobre ranko.Prebudenie do horuceho dna ma skoro zabilo.Este ze mame vsetko popecene a dnes uz len nakrajat a ja naplnit a potiahnut

@zdenallicka ja prave tiez lepim vodou ale mam dost velke kvety tak neviem ci sa to udrzi

alionuska
17. júl 2010

😀 😀 😀 vidim,ze ste sa pobavili...ale zakaznik chcel pre dvojicky dve korytnacky a este mi hovoril,aby boli na sebe,ale nie za sebou,ako ked sa mnozia,ale tak zboku.... 😀 😀 takto by nenamnozili nic! 😅 A jedna mala mat v papulke list...tak som ich tak nastajlovala... 😀 😀 😀 A inak su z puncoviny-tie prilby a ostatne MMF. Tesim sa,ze ste sa pobavili...Neviem,ako vam,ale aj mne sa v tom teple zle robi.... 😅 Dnes idem este dve dokoncit.... 😀 a potom budem mat nedelu iba pre seba a moju rodinku🙂

zdenallicka
17. júl 2010

Ali, zase super dorty..🙂 Já si a teď všimla, že to jsou přilby a ne krunýře... 😲 Proč přilby?? 😕 😅

vinka
17. júl 2010

@alionuska tebe sa robí zle?No pri tom množstve ani neverím.Mne sa robí na H..o teraz.Ale ujo si bol pre ferrari a pochválil aj 2 eura tringelt nechal a,že mohla byť ešte väčšia.Povie trošku väčšiu ako 2 kila a ked ju berie tak mohla byť ešte väčšia,že aj 5 kila mohla mať.Ale ked pýtal tak váhu nepovedal to je najhoršie 😒 Ale bol spokojný a,že sa páči torta tak som spokojná 😉

henikav
17. júl 2010

dobre ranko babulky a krasny vikendik
Normalne nechapem ako to stihate, alionuska, ze ty si zapriahla do prace uz aj deti? Neviem pochopit ako vies stihnut tolko tort za taky kratky cas a jednu krajsiu ako druhu, ziadne odflaknutia.
Vinka aj tie auticka boli krasne.
Anibas, ta kabelka a a vana super, taku nejaku vanu by som aj ja chcela niekedy, uz davnejsie som sa chystala a nakoniec som ju nerobila, ja nejako nestiham vobec nic. Slonicek aj tie tvoje su nadherne, hlavne ten psik sa mi paci
Sikovnice sikovne...

benjik
17. júl 2010

@alionuska krásný dorty,mě teda taky ty želvy příjdou jak kdyby něco vyváděli. 😀 Holka,tak si prostuduj kamasutru,že to jde i z boku 😀

dm1
17. júl 2010

@benjik tiez ma napadlo ze sak aj z boku sa da 😀

@zdenallicka tu na SR je taka reklama s tymito korytnackami v prilbach tak preto

ja uz mam hotovo cakam kedy zakaznicka pride uz su na ceste. Ta na 18tku je nakoniec hore ulne ina ako mala byt ale robila som co sa dalo....

este potiahnem tu pre znameho na 30tku a mam hotovo!

zuziq
17. júl 2010

ja som sice upiekla len jednu potahovanu tortu a nebolo to az take zle, ale trvalo mi to dva dni kym som sa k tomu dostala pri malom, preto vas obdivujem, ako stihate piect pri detoch, o Ali ani nehovorim 😵 ja sa normalne tesim vzdy na vikend, lebo viem ze vtedy tu pribudnu nove torty 😀 a strasne sa tesim na nasu krstinkovu, sice bude netradicna a urcite narocna, ale ako pozeram tie vytvory od Ali, tak nam bude opat padat vsetkym sanka 😵

zuziq
17. júl 2010

@zdenalicka tie korytnacky su z reklamy na O2 - mobilny operator a oni maju miesto krunyru prilby 😉 akoze to symbolizuje, ze sa netreba bat zmeny, hoc aj netradicnej

dm1
17. júl 2010

tu je moj cars 😉

dm1
17. júl 2010

a tu ta kriklava nadhera na 18-tku

henikav
17. júl 2010

@dm1 krasnucke su

alionuska
17. júl 2010

@benjik no jedine ze by ta naspodku mala v pancieri dierku...iba tak by to islo z boku🙂 😀 😀
@henikav NIE,nie-deti som nezapriahla...len take teplo je,ze pol dna stravime v kupelni,co sa stale osviezujeme s vodou...vcera som malu Sašku asi 5 krat sprškovala...stale bola rozpalena jak mys... 😀
@zdenallicka no uz ti dievcata odpovedali...su to korytnacky z reklamy....poslame ti original🙂
@dm1 a tvoje torticky -uzasne..auticka ako hracky🙂 a ta druha kombinacia arieb je krasna.-)

alionuska
17. júl 2010

😀 😀

zdenallicka
17. júl 2010

Aha, díky, holky..🙂

Můj dort pro babi... byl venku tři minuty a už byl vlhký a orosený... 😝

zdenallicka
17. júl 2010

Dm, krásné autíčka...🙂 U té "18" se mi nelíbí kombinace barev, ale provedení je krásné..🙂 Já bych k růžové volila zelenkavou nebo čokoládově hnědou.. ale proti gustu..🙂

henikav
17. júl 2010

zdeni, ale je pekny, babicka bude mat radost, to vies s potahovkami je teraz problem, ja som ani nepiekla, len spravila par kvietkov z K2, hruza, topili sa mi pod rukami, preto sa Vam cudujem, ako to zvladate, tie torticky su vsetky nadherne

benjik
17. júl 2010

@alionuska když můžou mít místo kruníře přilby,tak co by nemohli mít dírku na boku? 😀 Jen jsem se chtěla zeptat toho spidermana jsi dělala proč bílého, Já právě znám jen s černým lemováním.Ne že by byl mín krásný,jen mě ten rozdíl praštil do očí.

@dm1 krásná auta,ta 18 je zajímavá,ale zas ta konbinace barev je originální,myslím,že se slečně bude líbit víc než sladká růžová.

@zdenallicka krásný,tu fialovou máš z gelovek nebo jsi si jí namíchala sama, líbí se mi.

domika9
17. júl 2010

baby poviem vám že sem občas nakukam (teda v poslednej dobe dosť čast) a idu mi oči vypadnuť niekedy nechapem ake ste šikovne ako to vobec dokažete urobiť ja som skušala raz poťahovať a myslím že to celkom ušlo teraz idem buduci týžen zas niečo vymyslieť tak snad to bude o čosi lepšie a ak to bude celkom ok tak sem potom hodím foto 😉
chcela by som sa opytať ako pripevnujete napríklad do stredu kvietku tu taku guličku ako perlu čo sa kupuje -neviem či som sa vyjadrila zroumitelne ale snad ano 🙂

a ešte raz vas všetky chvali niektore torty su ako umelecke dielo a nie torta

alionuska
17. júl 2010

@benjik no ja som vzdy robila pavucinky biele... aspon som si myslela doteraz ze pavucina je viac biela ako cierna🙂 😅 A malovala som to bielidlom Wilton,preto to bolo take hrubsie.... 😅

bianca
17. júl 2010

potahovat ci nepotahovat...to je otazka....

henikav
17. júl 2010

bianka z teba sa stava moderny shakespeare 😉

bianca
17. júl 2010

Heni nemam odvahu ani kuknut do chladnicky ci sa mi to cele nezviezlo.Salko krem my nechcel 1x vobec stuhnut...

henikav
17. júl 2010

tak ti teda drzim vsetky palce, poznam tie stavy ked sa strasne snazis a napriek tomu sa nedari, ale verim tomu, ze vysledok, ked aj s nervami bude nakoniec fajn

benjik
17. júl 2010

@alionuska já jen,že synovci furt plaší se spidermanem a všude to maj v černé,proto se ptám.

benjik
17. júl 2010

@domika9 přilepíš ji tam vodou.

sisa.b
17. júl 2010

ahojte,

ja som svadobnu odovzdala, velmi sa pacila, tak som rada 🙂 este mi nervy tecu nad tym poharom 😝 som zvedava, ako ten chudak dopadne 😔

@zdenallicka dm1 hovorila, ze tu kombinaciu farieb si vybrala zakaznicka, tak s tym clovek tazko nieco urobi 😉

sloniiicek
17. júl 2010

sisa a fotecku mas kde???

domika9
17. júl 2010

@benjik taku malu prilepím vodou - to neviem ako sa mi podarí ale ak budem robiť vyskušam 🙂